SOLIDWORKS CAM

SOLIDWORKS CAM jest pierwszym modułem SOLIDWORKS dedykowanym do generowania G kodów na maszyny CNC takie jak frezarki i tokarki. Jest to narzędzie do przygotowanie obróbki w środowisku SOLIDWORKS. Opiera się na interfejsie CAMWorks, najlepiej przystosowanego do SOLIDWORKS programu CAM. Dzięki zastosowaniu automatycznego rozpoznawania własności i wykorzystaniu bazy wiedzy możliwe jest pełne zautomatyzowanie działania programu, by znacznie zmniejszyć czas potrzebny na przygotowanie projektu oraz samej obróbki. Skontaktuj się z nami już teraz i sprawdź cenę licencji SOLIDWORKS CAM!

SOLIDWORKS CAM – opis rozwiązania

SOLIDWORKS CAM to pierwszy moduł od Dassault Systemes służący do projektowania procesu obróbki CNC i wygenerowania na podstawie bryły kodu do maszyn. Program pojawia się w SOLIDWORKS jako kolejna zakładka. Praca odbywa się na natywnych lub importowanych plikach, które otworzy program SOLIDWORKS. Wszystkie dane obróbcze zapisywane są do pliku programu głównego. Jedno środowisko i jeden plik gwarantują, że żadne dane nie zostaną zmienione lub zagubione. Najlepsza integracja między programami CAD/CAM była jednym z kryteriów wyboru CAMWorks jako programu, na bazie którego powstanie program SOLIDWORKS CAM.

Program dostępny jest w dwóch pakietach:

 • Standard
 • Professional

Pakiet Standard jest dostępny dla wszystkich użytkowników SOLIDWORKS (niezależnie od pakietu) z aktywną subskrypcją. Umożliwia on obróbkę frezowania w 2.5 osiach (czyli otwory, kieszenie, wcięcia, planowanie, gwinty) oraz proste operacje trzyosiowe. Posiada Bazę Wiedzy z umieszczonymi przez producenta narzędziami i parametrami obróbki. Jest ona edytowalna, przez co można dostosować ją do potrzeb zakładu i zautomatyzować proces tworzenia technologii. Oprócz dostępnego dla wszystkich użytkowników z subskrypcją pakietu Standard, jest jeszcze pakiet Professional, w którym dodatkowo mamy min. do dyspozycji operacje tokarskie.

Pozostając w oknie SOLIDWORKS, możliwe jest nadawanie własności i operacji samodzielnie lub automatycznie (opierając się na Bazie Wiedzy). Następnie użytkownik sprawdza wyniki symulacji obróbki i generuje G-Kod. Wszystkie operacje można dowolnie edytować zmieniając sposoby wejścia, posuwy, ilość zbieranego materiału. W pakiecie Professional dostępny jest też moduł HSM, istotnie skracający czas pracy.

Program zawiera dużą liczbę postprocesorów do najpopularniejszych maszyn i ich sterowań przez co większość użytkowników otrzymuje G-Kod odpowiedni dla ich maszyny. Posiadacze rzadziej spotykanych modeli mogą otrzymać stworzony na zamówienie postprocesor od dystrybutora, czyli firmy SOLIDEXPERT.

Wymagania sprzętowe:

Cechy programu:

 • System Windows® 7 (64-bitowy)/8.1/10
  (brak wsparcia pakietów Windows Home,
  szczegóły nt. wspieranych wersji systemu tutaj)
 • 16 GB RAM (minimum)
 • 13 GB wolnego miejsca na dysku
 • CPU 3.3 Ghz lub szybszy
 • Certyfikowana karta graficzna i sterowniki
 • Internet Explorer 11 lub nowszy
 • środowisko pracy SOLIDWORKS
 • obsługa 2.5 osi oraz dodatkowe operacje 3 osiowe
 • Baza Wiedzy Technologicznej
 • tryb symulacji
 • automatyczne rozpoznawanie własności
 • generowanie G-Kodu na najpopularniejsze maszyny
 • Pełny opis: SOLIDWORKS CAM PDF

Interfejs programu

Wideo

Webinar SOLIDWORKS CAM - Frezowanie 2,5 osi

SOLIDWORKS CAM - rozwiązanie CAM dla SOLIDWORKS

Webinar SOLIDWORKS CAM - Frezowanie 2,5 osi

SOLIDWORKS CAM - rozwiązanie CAM dla SOLIDWORKS

Zalety programu SOLIDWORKS CAM

Integracja z SOLIDWORKS

Proces tworzenia ścieżek narzędzi odbywa się bezpośrednio na modelach CAD, bez potrzeby stosowania obarczonej ryzykiem błędów konwersji. Dodatkowo każda zmiana geometrii modelu powoduje automatyczną aktualizację ścieżek.

Dostępny wraz z SOLIDWORKS

W ramach subskrypcji SOLIDWORKS użytkownik ma już dostęp do wersji Standard, która pozwala na przygotowanie obróbki do 2,5 osi.

Knowledge Based Machining

Obróbka z wykorzystaniem Bazy Wiedzy, w której znajdują się ważne informacje dotyczące m.in. narzędzi, uchwytów, własności, strategii i operacji obróbczych.

Powered by CAMWORKS

To pierwszy system klasy CAM dostarczany wraz z SOLIDWORKS. Rozwiązanie wykorzystuje technologie wprost z CAMWORKS.

Pakiety SOLIDWORKS CAM

SOLIDWORKS CAM Standard
SOLIDWORKS CAM Professional
OGÓLNE CECHY
ARW – Automatyczne rozpoznawanie własności – Otwory
ARW - Automatyczne rozpoznawanie własności – Kieszenie, Dodania
ARW - Automatyczne rozpoznawanie własności – Toczenie
TBW – Technologiczna Baza Wiedzy
Automatyczne rozpoznawanie wielu ustawień obróbczych
Indeksowanie 4tej i 5tej osi włączając mocowania kolumnowe
Sortowanie operacji
Symulacja ścieżki
Symulacja krokowa ścieżki
Tolerance Based Machining – obróbka z uwzględnieniem tolerancji (makro)
Obróbka złożeń
Konfiguracje CAMWORKS
Modele półfabrykatów i generowanie w toku obróbki
Arkusze ustawień – XML, XMLT, MDB
eDrawings Publisher
Universal Post Generator (aplikacje pomocnicze instalowane dodatkowo)
Biblioteka własności CAMWORKS (wsparcie tylko dla własności 2,5 osi)
Import/Eksport danych CAM
Biblioteka posuwów i prędkości (MES)
WŁASNOŚCI 2,5 OSI FREZOWANIE
Interaktywne tworzenie własności
Obróbka zgrubna
Konturowanie (obróbka wykańczająca)
Planowanie
Frezowanie gwintu
Nawiercanie
Wiercenie
Pogłębianie stożkowe
Pogłębianie walcowe
Rozwiercanie
Gwintowanie
Grawerowanie
WŁASNOŚCI 3 OSIOWE
Tworzenie własności wielopowierzchniowych
Odsunięcie obszaru
Poziom Z
Płaskie obszary
Obejmuj/Pomijaj obszary i własności
WŁASNOŚCI TOCZENIA
Toczenie zgrubne powierzchni
Toczenie wykańczające powierzchni
Toczenie zgrubne profilu
Toczenie wykańczające profilu
Toczenie Gwintu na profilu zewnętrznym
Odcięcie
Toczenie rowka zgrubne
Toczenie rowka wykańczające
Pogłębianie zgrubne
Pogłębianie wykańczające
Nawiercanie (w osi)
Wiercenie (w osi)
Gwintowanie (w osi)
Toczenie Gwintu na profilu wewnętrznym
DODATKOWE CECHY
High Speed Machining
NC Editor

Rodzaje licencji

Czasowa stanowiskowa

Działanie: użytkownik instaluje licencję podając numer seryjny. Podczas pierwszego uruchomienia oprogramowanie łączy się z serwerem aktywacji SOLIDWORKS i zezwala na użytkowanie licencji. Licencja działa tylko przez wybrany okres czasu. Minimalny okres wykupienia dostępu to 3 miesiące.

Zalety: zapewnia elastyczność i możliwość wykupienia programu tylko na wybrany okres czasu. Licencja może być używana w połączeniu z licencjami wieczystymi.

Wieczysta sieciowa

Działanie: jeden z komputerów w firmie pełni rolę serwera licencji (z systemem Windows). Po zainstalowaniu na nim oprogramowania (Menedżer Licencji Sieciowej) i podaniu numeru seryjnego następuje aktywacja puli licencji (1 sieciowy numer seryjny zawiera kilka licencji). Pula licencji jest dostępna dla wszystkich komputerów połączonych z serwerem w lokalnej sieci. Jednocześnie nie może być uruchomionych więcej aplikacji niż znajduje się licencji w puli.

Zalety: najlepszy dla większej liczby stanowisk. Łatwe zarządzanie pulą licencji dzięki sprawnemu mechanizmowi SolidNetWork.

Wieczysta stanowiskowa
- aktywacja ręczna

Działanie: użytkownik instaluje licencję podając numer seryjny. Podczas pierwszego uruchomienia oprogramowanie łączy się z serwerem aktywacji SOLIDWORKS i zezwala na użytkowanie licencji.

Zalety: najlepszy dla niewielkiej liczby stanowisk. Umożliwia transfer licencji przez Internet na inny komputer. Aktywacja dokonywana jest tylko raz, później nie jest wymagany dostęp do Internetu.

zamów ofertę

Subskrypcja

Skorzystaj z dodatkowej opcji w postaci SUBSKRYPCJI – sprawdź co możesz zyskać

Wsparcie techniczne

W okresie subskrypcji gwarantujemy wsparcie techniczne – nasze zespół certyfikowanych specjalistów i instruktorów SOLIDWORKS, pomoże Ci rozwiązać każdy problem związany z oprogramowaniem. Możesz skorzystać z rozmowy telefonicznej, maila, zgłoszenia na HelpDesku, wideokonferencji lub spotkania.

Knowledge Base

Zyskaj dostęp do obszernej biblioteki artykułów technicznych, tematów pomocy, wskazówek, makr i najlepszych praktyk – wszystko zostało dostarczone i sprawdzone przez ekspertów SOLIDWORKS. Od teraz odpowiedzi na Twoje pytania będą zawsze w zasięgu ręki!

Uaktualnienia i rozszerzenia oprogramowania

Uzyskaj automatyczne uaktualnienia do najnowszych wersji oprogramowania SOLIDWORKS, w tym nowych wydań i dodatków Service Pack. Powiadomienie e-mailem zapewnia dostęp do najważniejszych wiadomości, zgłoszeń serwisowych i najnowszych aktualizacji oprogramowania.

Portal klienta i MySolidWorks

Miejsce, w którym można uzyskać najlepsze odpowiedzi na pytania dotyczące SOLIDWORKS – wszystko w jednym miejscu. Bądź na bieżąco, podnoś swoje umiejętności i dziel się doświadczeniem.

Bezpłatny SOLIDWORKS CAM Standard

Jedną z zalet subskrypcji, jest to, że w jej ramach, otrzymasz licencje SOLIDWORKS CAM w wersji Standard zupełnie bezpłatnie. Pozwoli Ci to zapoznać się z tym rozwiązaniem i odkryć jego korzyści.

Bezpłatne wdrożenie

Jeśli posiadasz licencję SOLIDWORKS wraz z aktywną subskrypcją, oferujemy Ci darmowy postprocesor do jednej wybranej maszyny, wdrożenie online oraz 2h szkolenie online dla technologów dotyczące tego jak efektywnie korzystać z SOLIDWORKS CAM.

Polecane szkolenia

SOLIDWORKS CAM Standard

Celem szkolenia jest zapoznanie się z podstawową funkcjonalnością programu SOLIDWORKS CAM oraz możliwościami tworzenia technologii dla elementów zawierających własności 2,5 osiowe, takie jak otwory, kieszenie, wycięcia, obwiednie czy powierzchnie do planowania dla frezarek 3 osiowych.

Przetestuj nasze rozwiązania lub zamów ofertę!

Alter_logo
Aleksander Księżopolski Dyrektor Handlowy

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!

12 626 06 00

SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881

 • Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3500 firm
  i przeszkoliliśmy ponad 9500 osób

 • Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
  np. za najlepszą obsługę klienta

 • Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
  nasze kompetencje

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej