The Steel Detailer

The Steel Detailer to dodatek do programu SOLIDWORKS, który pozwala zautomatyzować proces tworzenia konstrukcji stalowych w programie. Rozwiązanie to dostarcza użytkownikom gotową bazę wyrobów hutniczych oraz innych elementów konstrukcyjnych, które zgodne są z odpowiednimi normami na świecie. Istotne jest również to, że narzędzie powstało w oparciu o ponad 17 letnie doświadczenie producenta dodatku firmy Quadro Design wykorzystywanego w projektowaniu konstrukcji stalowych dla przemysłu.

Testuj
Cena
tsd

Opis programu The Steel Detailer

The Steel Detailer jest dodatkiem do SOLIDWORKS, który umożliwia w łatwy i, co najważniejsze, zautomatyzowany sposób projektować konstrukcje stalowe. Jedną z najważniejszych zalet takiego rozwiązania jest praca na natywnych plikach SOLIDWORKS i w znanym środowisku, dzięki czemu czas, jaki musimy poświęcić na naukę nowego rozwiązania, jest relatywnie krótki.

The Steel Detailer pozwala na kilkukrotne skrócenie czasu potrzebnego na opracowanie dokumentacji warsztatowej, a dzięki menedżerowi projektów i zdefiniowanym standardom w intuicyjny sposób odnajdziemy się w nawet bardzo rozbudowanych projektach. Co najważniejsze, dokumentacja rysunkowa oraz listy materiałowe generowane są automatycznie, a wbudowane narzędzia pozwalają na szczegółową ich analizę i zmiany przed wyeksportowaniem do popularnych formatów, jak PDF, DWG, Ms Excel, Risa3D i innych. The Steel Detailer działa w oparciu o bazę danych SQL Server, co gwarantuje, że dostęp do dostarczanych z dodatkiem bibliotek wyrobów hutniczych i innych elementów konstrukcyjnych jest natychmiastowy.

Do głównych funkcji programu zalicza się:

  • Praca na natywnych plikach SOLIDWORKS
  • Zarządzanie bibliotekami projektów, stref, elementów, połączeń, blach i części
  • Automatyczne porządkowanie dokumentacji
  • Wielokrotne wstawianie m. in. poręcz i balustrad, belek, kolumn, stężeń, płyt żelbetowych i innych
  • Globalna biblioteka wyrobów hutniczych i innych elementów konstrukcyjnych zgodnych z normami m.in. europejskimi, amerykańskimi, brytyjskimi
  • Zdetalowane połączenia skręcane
  • Automatyczna dokumentacja rysunkowa
  • Import i eksport danych do STAAD Pro, SpaceGass, Risa3D, Ms Excel
  • Raportowanie – listy materiałowe z możliwością definiowania struktury, tabele kosztów i inne
  • Zarządzanie dokumentacją projektową

Interfejs programu The Steel Detailer

TSD Interfejs
Wstęga The Steel Detailer

Wstęga The Steel Detailer

The Steel Detailer jest dostępny w oknie SOLIDWORKS, dzięki czemu nie musisz uruchamiać dodatkowych aplikacji

Biblioteka połączeń węzłowych

Biblioteka połączeń węzłowych

Wizualny wybór rodzaju węzła z biblioteki połączeń

Podgląd zaawansowania prac

Podgląd zaawansowania prac

Graficzny podgląd zaawansowania prac projektowych w zależności od zdefiniowanego (lub zaczytanego z PDM) stanu pliku

Pakiety The Steel Detailer

FunkcjaThe Steel Detailer StandardThe Steel Detailer ProfessionalThe Steel Detailer Premium

Funkcje The Steel Detailer

Projekty

Projekty

Kompletne projekty wielobranżowe przechowywane i zarządzane w intuicyjny sposób.

Elementy

Elementy

Wstawianie elementów tj. belki, słupy, stężenia, schody, barierki, urządzenia w kilka sekund. A to wszystko generowane jest w oparciu o parametry szkicu sterującego.

połączenia

Połączenia

Baza ponad 50 typów połączeń skręcanych, w tym połączenia doczołowe, nakładkowe, połączenia kotwiące. Możliwe jest również edytowanie i dodawanie nowych rodzajów do biblioteki w celu ponownego użycia.

rysunki

Rysunki

Trzy typy dokumentacji rysunkowej, którą możesz utworzyć automatycznie: rysunki budowlane, konstrukcyjne, montażowe i złożeniowe, rysunki wykonawcze detali, węzłów, rysunki płatwi, stężeń dachowych, oczepów itd.

import eksport

Import/eksport

Dane mogą być importowane i eksportowane z/do: STAAD Pro, SpaceGass, Risa3D, DSTV CNC (wkrótce dostępne), Microsoft Excel.

Raportowanie

Raportowanie

Wizualizacja zaawansowania prac projektowych, generatory raportów, list materiałowych, elementów ciętych, blach, płaskowników, tabele kosztów i wiele innych.

Moduły The Steel Detailer

Nowości The Steel Detailer

Galeria programu The Steel Detailer

© 2015 SOLIDEXPERT Sp. z o.o., ul. G. Zapolskiej 44, 30-126 Kraków, NIP: PL6772380230, REGON: 123060159 | TEL: +48 12 626 06 00, FAX: +48 12 626 00 92