aktualności

3DEXPERIENCE WORLD 2020 – II dzień | Podsumowanie

Pierwsza sesja generalna 3DEXPERIENCE WORLD 2020 rozpoczęła się słowami "Być człowiekiem to znaczy marzyć, być człowiekiem to znaczy mieć wpływ na życie”. Tymi słowami można też podsumować temat przewodni pierwszej sesji generalnej 3DEXPERIENCE WORLD, w trakcie której pojawiający się na scenie prelegenci prezentowali jak rozwiązania platformy 3DEXPERIENCE ułatwiają i przyspieszają pracę oraz wspierają w procesie tworzenia innowacyjnych produktów. O czym można było posłuchać tego dnia? Koniecznie przeczytajcie nasze podsumowanie.

Pierwsza sesja generalna 3DEXPERIENCE WORLD 2020 rozpoczęła się słowami „Być człowiekiem to znaczy marzyć, być człowiekiem to znaczy mieć wpływ na życie”. Tymi słowami można też podsumować temat przewodni pierwszej sesji generalnej 3DEXPERIENCE WORLD, w trakcie której pojawiający się na scenie prelegenci prezentowali jak rozwiązania platformy 3DEXPERIENCE ułatwiają i przyspieszają pracę oraz wspierają w procesie tworzenia innowacyjnych produktów. O czym można było posłuchać tego dnia? Koniecznie przeczytajcie nasze podsumowanie.

Konferencję rozpoczął Gian Paolo Bassi, CEO SOLIDWORKS, który wspomniał o platformie 3DEXPERIENCE jako miejscu tworzenia się społeczności, która napędza innowacje. Wystąpienie CEO SOLIDWORKS poprzedziło intro, w którym zaprezentowano kadry z ciekawymi produktami, zaprojektowanymi właśnie w SOLIDWORKS. W intro nie zabrakło polskiego akcentu, czyli bolidu elektrycznego stworzonego przez wspierane przez nas Koło Naukowe SmartPower.

W dalszej części wydarzenia na scenie pojawił się Bernard Charles, Vice Chairman of the Boards of Directors, Chief Executive Officer, Dassault Systemes, który ponownie odniósł się do społeczności użytkowników platformy i możliwości jakie aktualnie otrzymują, aby tworzyć innowacyjne produkty. Charles zauważył, że źródłem zmian i wprowadzanych innowacji są ludzie oraz ich potrzeby zrównoważonego rozwoju, mniejszego oddziaływania na środowisko naturalne, zaangażowania w obszarze medycyny oraz odpowiadania na bieżące potrzeby związane z rozwojem. Narzędziami oraz obszarami działaności Dassault Systemes, które mają pomagać w tym celu są:

 • aplikacje dostępne na platformie 3DEXPERIENCE
 • aplikacja HomeByMe
 • oraz działalność 3DEXPERIENCE Lab

Podczas sesji generalnej zaprezentowano również 3DEXPERIENCE WORKS, czyli koncepcję – portfolio rozwiązań w chmurze, które łączą wszystkie etapy powstawania produkt. Jest to zestaw rozwiązań i aplikacji, które wspierają takie etapy powstawania produktu jak: projektowanie, symulacja, wytwarzanie oraz zarządzanie dokumentacją. Przewagą tej koncepcji jest fakt, że jest ona dostępna w chmurze, dzięki czemu otrzymujemy rozwiązanie łatwo skalowalne, niewymagające instalacji oraz aktualizacji, czyli niezbędnej infrastruktury sprzętowej. Aby ułatwić pracę, aplikacje dostępne na platformie 3DEXPERIENCE są zorganizowane w role, dzięki czemu otrzymujemy tylko taki zestaw narzędzi, który jest nam potrzebny, aby zaprojektować produkt. Są one ze sobą połączone i zintegrowane, co zapewnia niezakłócony proces tworzenia produktów, pozwalający na redukcję czasu i kosztu ich powstawania. Ważny jest fakt, że rdzeniem portfolio 3DEXPERIENCE WORKS jest dobrze nam znany SOLIDWORKS. Tworzone pliki zaś zapisywane są w chmurze i są wersjonowane – tak jak ma to miejsce w SOLIDWORKS PDM!

Korzystając z okazji, ogłoszono, że w 2020 roku w sprzedaży znajdą się 3 pakiety portfolio 3DEXPERIENCE WORKS, czyli:

 • 3DEXPERIENCE WORKS Standard
 • 3DEXPERIENCE WORKS Professional
 • 3DEXPERIENCE WORKS Premium

Każdy z wymienionych pakietów będzie posiadać zestaw aplikacji, które są ze sobą zintegrowane i połączone z platformą 3DEXPERIENCE.

3D Creator i 3D Sculptor są częścią opartego na chmurze portfolio 3DEXPERIENCE WORKS, które zmieniają sposób, w jaki wprowadzane są produkty na rynek.  3DEXPERIENCE WORKS łączy proces projektowania od projektowania koncepcyjnego, planowania, projektowania, zarządzania cyklem życia danych, poprzez walidację i produkcję, aż po zaangażowanie klienta w jednym interaktywnym i współpracującym środowisku. Koniecznie przeczytajcie czym są wspomniane rozwiązania.

3D Creator – Innowacje, współpraca i tworzenie wspaniałych projektów w dowolnym miejscu i czasie

3D Creator to rozwiązanie, które pozwala na szybkie tworzenie projektów 3D i współprac dzięki opartemu na chmurze rozwiązaniu do modelowania 3D, które działa na platformie 3DEXPERIENCE i współpracuje płynnie z SOLIDWORKS. 3D Creator łączy łatwość użycia z innowacyjnymi metodami projektowania i współpracą w chmurze z poziomu przeglądarki internetowej.

Dzięki 3D Creator możesz:

 • Uchwyć i zrealizować swoje pomysły za pomocą parametrycznych modeli 3D części i złożeń.
 • Skorzystać z przewodnika projektowego, interaktywnej funkcji opartej na algorytmach symulacji i optymalizacji, aby tworzyć innowacyjne rozwiązania projektowe.
 • Przestać martwić się o instalację, konfigurację lub zarządzanie oprogramowaniem; dzięki rozwiązaniu opartemu na chmurze zawsze pracujesz z najnowszą wersją programu 3D Creator na wszystkich swoich urządzeniach.
 • Zapewnić bezpieczną komunikację i współpracę ze współpracownikami – wewnętrznymi lub zewnętrznymi. 3D Creator zapewnia unikalne sposoby zapewnienia udanej współpracy w ekosystemie poprzez odpowiednio zabezpieczoną społeczność, pełną kontrolę dostępu do plików i projektów, możliwość udostępniania projektów, tworzenia wstępnych wizualizacji i przeglądania projektów.

3DSculptor – Twórz organiczne kształty i powierzchnie za pomocą technologii modelowania Sub-D w dowolnym miejscu i czasie

3DSculptor to zbudowane na platformie 3DEXPERIENCE®, oparte na chmurze rozwiązanie (które obejmuje aplikację xShape) oferujące zaawansowane możliwości modelowania powierzchni Sub-D, a także zapewniające płynną współpracę z SOLIDWORKS. Warto wiedzieć, że 3DSculptor:

 • zawiera rozwiązanie xShape, łatwą w obsłudze i intuicyjną aplikację, która oferuje wszystkie podstawowe narzędzia i funkcje niezbędne do tworzenia organicznie wyglądających kształtów przy użyciu technologii modelowania Sub-D
 • został zaprojektowany do współpracy z SOLIDWORKS i innymi aplikacjami do tworzenia CAD na platformie 3DEXPERIENCE
 • nie wymaga instalacji, konfiguracji lub zarządzania oprogramowaniem; dzięki rozwiązaniu opartemu na chmurze zawsze pracujesz z najnowszą wersją programu 3D Sculptor na wszystkich swoich urządzeniach.
 • zapewnia bezpieczną komunikację i współpracę ze współpracownikami – wewnętrznymi lub zewnętrznymi. 3D Sculptor zapewnia unikalne sposoby zapewnienia udanej współpracy w ekosystemie poprzez odpowiednio zabezpiecznoną społeczność, pełną kontrolę dostępu do plików i projektów, możliwość udostępniania, tworzenia wstępnych wizualizacja i przeglądania projektów.

Pełen zapis I sesji generalnej 3DEXPERIENCE WORLD 2020 oraz wybranych sesji technicznych i spotkań można obejrzeć poniżej. Zapraszamy również do oglądania live streamingów z wydarzenia, które znajdziecie na tej stronie 3DXW20 – Live .

,

zapisz się na newsletter

  Jesteś zainteresowany rozwiązaniem SOLIDWORKS?

  30 dni testów oprogramowania bez zobowiązań - sprawdź już teraz!

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej