aktualności

3DEXPERIENCE World 2021 – Dzień 1 | Podsumowanie

Za nami pierwsza sesja generalna i pierwszy dzień konferencji 3DEXPERIENCE World 2021. W związku z obecną sytuacją na świecie, konferencja przybrała całkowicie wirtualną formę, dzięki której do udziału w konferencji zarejestrowało się ponad 30 000 uczestników! Na uczestników wydarzenia czekały specjalne sesje techniczne oraz meetup, certyfikacja SOLIDWORKS i 3DEXPERIENCE, konkurs Model Mania oraz strefa wystawców, edukacyjna i ShopFloor. Chociaż z pewnością tegoroczna edycja wydarzenia różniła się od poprzednich, mimo wszystko poruszono wiele kwestii i zaprezentowano kilka naprawdę ekscytujących nowości na ten rok! Oto kilka najważniejszych informacji, które ogłoszono podczas pierwszego dnia konferencji 3DEXPERIENCE World 2021. Zapraszamy do przeczytania naszego podsumowania.

Za nami pierwsza sesja generalna i pierwszy dzień konferencji 3DEXPERIENCE World 2021. W związku z obecną sytuacją na świecie, konferencja przybrała całkowicie wirtualną formę, dzięki której do udziału w konferencji zarejestrowało się ponad 30 000 uczestników! Na uczestników wydarzenia czekały specjalne sesje techniczne oraz meetup, certyfikacja SOLIDWORKS i 3DEXPERIENCE, konkurs Model Mania oraz strefa wystawców, edukacyjna i ShopFloor. Chociaż z pewnością tegoroczna edycja wydarzenia różniła się od poprzednich, mimo wszystko poruszono wiele kwestii i zaprezentowano kilka naprawdę ekscytujących nowości na ten rok! Oto kilka najważniejszych informacji, które ogłoszono podczas pierwszego dnia konferencji 3DEXPERIENCE World 2021. Zapraszamy do przeczytania naszego podsumowania.

Nowy kamień milowy dla certyfikacji SOLIDWORKS i 3DEXPERIENCE!

8 lutego odbyła się akcja certyfikacji uczestników 3DEXPERIENCE World 2021. Jest to coroczna tradycja konferencji, która mimo formy online wydarzenia, bez przeszkód została zrealizowana. Z bezpłatnych egzaminów certyfikacyjnych w tym roku skorzystało wielu uczestników. Mogli oni uzyskać aż 17 różnych certyfikatów dla SOLIDWORKS i pięć dla Platformy 3DEXPERIENCE. Certyfikaty te są najlepszym sposobem, aby użytkownicy rozwiązań mogli potwierdzić swoje kompetencje, poszerzyć swoje umiejętności i zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy!

Warto dodać, że certyfikacja użytkowników zaowocowała również bardzo ważą informacją – społeczność osób, którzy posiadają certyfikaty przekroczyła już ponad pół miliona!

Praca online i wirtualna rzeczywistość – Nowy model pracy i współpracy innowacyjnych firm

Podczas pierwszej sesji generalnej Bernarda Charles, wiceprezes i dyrektor generalny Dassault Systemes przedstawił historie prawdziwych klientów, którzy tworzą zrównoważone oraz innowacyjne projekty pomagające rozwiązywać duże problemy jak i problemy dnia codziennego. Wszystkie z zaprezentowanych firm z sukcesem korzystają z rozwiązań SOLIDWORKS oraz 3DEXPERIENCE. Charles zwrócił uwagę, że rozwiązania Dassault Systemes znalazły zastosowanie w każdej dziedzinie życia człowieka, zaś sytuacja ze światową pandemią zmieniła realia i zmusiła nas do zmiany sposobu współpracy na wirtualną/online. Wiele firm musiało przejść cyfrową transformację. Te z nich, które zaczęły ją wcześniej, znacznie lepiej i szybciej dostosowały się do nowej rzeczywistości. Charles zwrócił uwagę, że współpraca zdalna to nowe realia, na które muszą być gotowe firmy, aby być innowacyjne i współpracować bez zakłóceń. Platforma 3DEXPERIENCE to rozwiązanie, które jest dostosowane do nowej rzeczywistości i na pewno umożliwi niezakłóconą pracę zespołów projektowych, R&D oraz całej firmy!

CEO SOLIDWORKS, Gian Paolo Bassi, podczas sesji generalnej przedstawił także historię czterech różnych klientów SOLIDWORKS, którzy korzystają z portfolio narzędzi 3DEXPERIENCE Works w celu zwiększenia swoich zdolności organizacji do efektywniejszej współpracy.

Nowe rozwiązania w portfolio
3DEXPERIENCE SOLIDWORKS for Makers i Students

Podczas sesji generalnej ogłoszono również nowości, czyli rozwiązania 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS for Makers i Students, które pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym roku!

Czym jest 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS for Makers? Jest to rozwiązanie dedykowane dla osób, które mają pasję tworzenia nowych, innowacyjnych produktów. Dostarczać ma ono niezbędne narzędzia projektowe SOLIDWORKS oraz dostęp do globalnej społeczności twórców i innowatorów. Ceny zakupu tego rozwiązania będą bardzo promocyjne i będą zaczynać się od 99$ rocznie. Oferta ma być dostępna w drugiej połowie 2021 roku.

Dzięki ofercie 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS  for Makers  otrzymasz:

 • Intuicyjne i łatwe w użyciu narzędzia do projektowania 3D w chmurze, w tym 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Professional, 3D Creator i 3D Sculptor.
 • Zaproszenie do przyłączenia się do internetowej społeczności twórców, w której znajdują się twórcy, infuencerzy i innowatorzy, którzy będą inspirować i pomagać w realizacji projektów.
 • Dostęp do nowych sposobów współpracy i udostępniania projektów w chmurze.

3DEXPERIENCE SOLIDWORKS for Students to propozycja kierowana już do studentów, którzy chcą uwolnić swoją kreatywność w tworzeniu inspirujących projektów i wykorzystać do tego rozwiązania 3DEXPERIENCE. Oferta ma być dostępna w sprzedaży online już w maju 2021 w cenie 60$/rok.

Dzięki 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS dla studentów otrzymasz:

 • Dostęp do 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Student, 3D Designer Student (3D Creator, 3D Sculptor, 3D SheetMetal Creator i Project Planner).
 • Kompletny program nauczania dostępny w chmurze i możliwość odbycia certyfikacji, która poprawia CV i pomoga znaleźć wymarzoną pracę.
 • Zaproszenie do przyłączenia się do internetowej społeczności rówieśników i ekspertów.

Uwaga, produkt ten będzie przeznaczony wyłącznie do użytku indywidualnego przez uczniów i studentów. Nie będzie można go wykorzystywać do badań naukowych, nauczania lub użytku w ramach zajęć edukacyjnych.

„Znajdź czas na myślenie, aby móc zacząć tworzyć innowacyjne rozwiązania”

Pierwsza sesja generalna to również wystąpienie gościa specjalnego Duncan Wardle, byłego szefa działu innowacji i kreatywności w Disney. Wardle i jego zespół pomogali takim firmom jak Imagineering, LucasFilm, Marvel, Pixar i Disney Parks wprowadzać innowacje, tworząc magiczne, nowe historie i doświadczenia dla konsumentów na całym świecie. Unikalny proces Design Thinking firmy Wardle pomaga firmom zakorzenić kulturę innowacji w każdym DNA. Inspirującym było usłyszeć jego opinię o tym jak „wypłynąć z rzeki myśli”, aby rozwinąć swoje najlepsze pomysły oraz pobudzić innowacyjne myślenie.

Nowości w portfolio 3DEXPERIENCE Works

Poranna sesja generalna zakończyła się pokazowym demo „Co nowego”, które nie da się ukryć jest cenionym przez lata elementem tego wydarzenia, podczas którego niektórzy z ekspertów technicznych – i kilku niespodziewanych gości – przedstawiają zabawną zapowiedź nadchodzących nowych funkcji w portfolio 3DEXPERIENCE Works, zarówno dostępnych na komputerze stacjonarnym, jak i w chmurze. Tegoroczny skecz „Work from home Alone” nie zawiódł humorem. Zachęcamy do obejrzenia kolejnych odcinków podczas drugiej i trzeciej sesji generalnej.

3DEXPERIENCE Playground – Uczestnicz w aktywnościach, zbieraj punkty, otrzymuj odznaki

Tegoroczny 3DEXPERIENCE Playground konferencji obejmuje kilka stref. Strefa EDU prezentuje w jaki sposób uczniowie szkół średnich i studenci szkół technicznych używają SOLIDWORKS i Platformy 3DEXPERIENCE do tworzenia produktów przyszłości. Strefa 3DEXPERIENCE Lab podkreśla w jaki sposób otwarte laboratorium innowacji Dassault Systemes wspierają przełomowe projekty, które będą miały pozytywny wpływ na społeczeństwo i stworzą lepszy, bardziej zrównoważony świat. W strefie Sponsorów wydarzenia można znaleźć więcej informacji na temat innowacyjnych produktów i usług partnerów, którzy obsługują użytkowników SOLIDWORKS.

Ulubiona strefa wszystkich uczestników to konkurs Model Mania, który również odbywa się w tym roku! Sprawdź swoje umiejętności modelowania w tej zabawnej, ale intensywnej walce. Dowiedz się więcej o tegorocznej edycji konkursu Model Mania tutaj.

Kolejnym ciekawym obszarem jest strefa ShopFloor. W tym roku przedstawiona została historia wielu firm, które utrzymują produkcję w sercu Stanów Zjednoczonych i uczą tych umiejętności nowych odbiorców. Nie przegap okazji, aby usłyszeć o tych przełomowych firmach, które przesuwają granice technologii produkcji, takich jak Motorway Sports. Firma ta używa automatyzacji do tworzenia i przechowywania części na ciężarówce w ciągu czterech godzin od zamówienia. Nie zapomnij zapoznać się z tymi fascynującymi historiami. Inne prezentowane firmy to TMCO, MetalQuest Industries i Titans of CNC.

Na platformie wydarzenia znajdziesz również swoje cyfrowe odznaki, które możesz zdobyć za udział w sesjach, odwiedzanie sponsorów, planowanie spotkań jeden na jeden i wypełnianie ankiet. Odznaki i punkty zostaną wyświetlone na Twoim osobistym pulpicie nawigacyjnym. Rywalizuj z kolegami i innymi uczestnikami o prawo do chwalenia się odznakami!

Obejrzyj podsumowanie pierwszego dnia 3DEXPERINEC World 2021!

Nie mogłeś uczestniczyć w którejś z sesji? Bez obaw! Powtórki będą dostępne na wirtualnej platformie wydarzenia. Wystarczy przejść do Agendy wydarzenia. Podsumowanie pierwszego dnia konferencji możesz obejrzeć poniżej.

Zachęcamy do udziału w 2 i 3 dniu 3DEXPERIENCE World 2021!

,

zapisz się na newsletter

  Jesteś zainteresowany rozwiązaniem SOLIDWORKS?

  30 dni testów oprogramowania bez zobowiązań - sprawdź już teraz!

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej