aktualności

7. Rajd Polski Historyczny – kibicuj SOLIDEXPERT!

SOLIDEXPERT to jeden ze sponsorów oraz jednocześnie uczestnik 7. Rajdu Polski Historyczny. Nasze zacięcie do motoryzacji nie pozwoliło nam nie wesprzeć tego wydarzenia oraz oczywiście odmówić udziału w nim. Cały czas ćwiczymy do startów  w rajdzie - reprezentować nas będzie sam prezes SOLIDEXPERT - Pan Andrzej Banaś. Koniecznie trzymajcie kciuki za nasze starty i kibicujcie nam! Tymczasem jesteście ciekawi co sam organizator ma do powiedzenia nt. wydarzenia na ponad tydzień przed jego rozpoczęciem?

SOLIDEXPERT to jeden ze sponsorów oraz jednocześnie uczestnik 7. Rajdu Polski Historyczny. Nasze zacięcie do motoryzacji nie pozwoliło nam nie wesprzeć tego wydarzenia oraz oczywiście odmówić udziału w nim. Cały czas ćwiczymy do startów  w rajdzie – reprezentować nas będzie sam prezes SOLIDEXPERT – Pan Andrzej Banaś! Koniecznie trzymajcie kciuki za nasze starty i kibicujcie nam!

Tymczasem jesteście ciekawi co sam organizator ma do powiedzenia nt. wydarzenia na ponad tydzień przed jego rozpoczęciem oraz czym tak naprawdę jest wspominany rajd? Poniżej znajdziecie odpowiedź.

„6 sierpnia upłynął termin przyjmowania przez Automobilklub Krakowski zgłoszeń do 7. Rajdu Polski Historycznego (29 sierpnia-1 września 2018), ważnej imprezy, wpisanej do kalendarza Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA.

Te zawody są rozgrywane w roku ważnych rocznic – 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 110-lecia powołania Galicyjskiego Klubu Automobilowego, który był protoplastą naszego klubu. To bardzo ważne okoliczności, które zobowiązują nas do szczególnie starannego przygotowania Rajdu Polski Historycznego i do takiego skonfigurowania trasy, aby uczestnikom z różnych stron Europy pokazać w całej krasie najbardziej malownicze zakątki Małopolski – podkreśla Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego.

Będziemy gościć około 40 załóg z Austrii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Luksemburga, Łotwy, Polski, Rumunii, Węgier i Włoch. Chcemy, by impreza o tak wysokiej międzynarodowej randze godnie zaprezentowała piękno naszych ziem, bogactwo historii i uroki krajobrazu. Co roku ogromne wrażenie na uczestnikach Rajdu Polski Historycznego wywiera start z krakowskiego Rynku Głównego sprzed majestatycznej Bazyliki Mariackiej, uczestnicy są zachwyceni kameralnym urokiem Wieliczki, z podziwem wypowiadają się o malowniczych trasach. Te czynniki stanowią bardzo owocną promocję Krakowa i Małopolski, bowiem relacje z RPH ukazują się w ważnych europejskich mediach. Dziękujemy za wsparcie i pomoc władzom samorządowym różnego szczebla, instytucjom i firmom z terenu Krakowa i Małopolski – to również za sprawą tego wsparcia nasza impreza zyskała międzynarodowy prestiż i została wpisana do światowego kalendarza Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA – potwierdza Erwin Meisel, dyrektor zawodów.

Tegoroczna edycja będzie liczyć 1351 km po górskich i podgórskich drogach południowej Małopolski; niemal 60 procent stanowią próby klasyfikacyjne, rozgrywane jako testy regularności jazdy. Krótsze są dystanse dla uczestników rozgrywanego równolegle Rajdu Nowych Energii, w którym oprócz załóg krajowych zobaczymy reprezentantów Francji, Hiszpanii i Włoch. Baza naszej imprezy będzie ponownie ulokowana w Wieliczce, a uroczysty start nastąpi w środę 29 sierpnia z krakowskiego Rynku Głównego. Bezpośrednio po starcie rozegramy pierwszy etap nocny. Trzy kolejne etapy będą kolejno biegły z Wieliczki w okolice Gorlic, Bukowiny Tatrzańskiej i Suchej Beskidzkiej. Końcowa sekcja etapu gorlickiego będzie rozegrana nocą, a metę całego rajdu wyznaczyliśmy w krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego na dawnym lotnisku Rakowice-Czyżyny – uzupełnia Bogusław Sajdak, wicedyrektor 7. RPH.”

Więcej informacji: www.rajdpolskihistoryczny.pl

Fot. RPH/Łukasz Kutyba

,

zapisz się na newsletter

    Jesteś zainteresowany rozwiązaniem SOLIDWORKS?

    30 dni testów oprogramowania bez zobowiązań - sprawdź już teraz!

    Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej