Akademia Symulacji - II Tydzień - SOLIDEXPERT
Działamy od 2002 roku
Autoryzowany Dystrybutor SOLIDWORKS
NEWSLETTER: promocje, newsy

Akademia Symulacji – II Tydzień

Akademia Symulacji proponuje Państwu, szczególnie osobom początkującym, którzy zaczynają przygodę z SOLIDWORKS Simulation schemat kształcenia zawierający informacje o dostępnych e-lekcjach, samouczkach, filmach i artykułach. Wszystkie poniższe materiały zostały zweryfikowane i poukładane w odpowiedniej kolejności przez naszą doświadczoną kadrę Instruktorów, aby łatwo i przyjemnie poznać SOLIDWORKS Simulation.

Jeżeli pojawią się pytania w związku z Akademią Symulacji lub obsługą SOLIDWORKS Simulation to prosimy o kontakt z nami poprzez stronę SOLIDEXPERT HELPDESK (link) i zarejestrowanie nowej sprawy w temacie wpisując „Akademia Symulacji” lub o kontakt telefoniczny +48 12 626 06 00.

3 miesiące

Program nauczania

Opieka mentora

1.  Aktywowanie dodatku pozwoli na dostęp do Samouczków, Testów NAFEMS i książek w języku angielskim „Introduction to Simulation” oraz „Podręcznik teoretyczny” 

Książki mogą pomóc w znalezieniu odpowiedzi na pytania o teorię jakie powstaną podczas ćwiczeń praktycznych oraz zawierają wiedzę o Metodzie Elementów Skończonych (MES – w j. angielskim FEA), którą SOLIDWORKS Simulation wykorzystuje do obliczeń symulacji.

Testy NAFEMS demonstrują dokładność oprogramowania SOLIDWORKS Simulation.

 

 

2. Kolejnym krokiem jest aktywowanie dostępu do platformy MySOLIDWORKS, pomocny może okazać się artykuł „Aktywacja dostępu do platformy MySOLIDWORKS” -> link

3. Następnie polecamy obejrzenie serii krótkich filmów przedstawiających proces symulacji w 4 krokach w SOLIDWORKS Simulation dostępnych na platformie MySOLIDWORKS.

Symulacja w SOLIDWORKS: praktyczne wprowadzenie  

Opis: Film pokazuje co obejmują te 4 kroki w procesie symulacji.
Język: angielski
Czas trwania: 2 min.

Symulacja w SOLIDWORKS: upraszczanie geometrii 

Opis: Istotny krok w symulacji MES (Metoda Elementów Skończonych), aby zmniejszyć   zakres analizy i osiągnąć docelowe wyniki.
Język: angielski
Czas trwania: 3 min.

Symulacja w SOLIDWORKS: wybór materiału

Opis: Zapoznaj się z bazą danych materiałów SOLIDWORKS, aby zrozumieć jak   definiować, a nawet tworzyć nowe materiały od podstaw.
Język: angielski
Czas trwania: 3 min.

Symulacja w SOLIDWORKS: fizyczne warunki pracy

Opis: Dodaj warunki brzegowe do swojego modelu symulacji, aby  zasymulować realistyczne warunki oddziaływania i ustawienia części oraz złożeń.
Język: angielski
Czas trwania: 3 min.

Symulacja w SOLIDWORKS: przeglądanie wyników i zmiana projektu

Opis: Użyj wyników symulacji, aby zaprojektować mocniejszą i lżejszą część.
Język: angielski
Czas trwania: 3 min.

 

 

formularz kontaktowy