FAQ Baza Wiedzy CAMWorks

Pytania, tutoriale, odpowiedzi, porady, podpowiedzi dla programu CAMWorks.

Czy CAMWorks posiada moduł HSM?

Jesteś tutaj:

Modułem HSM dostępnym w CAMWorks i SolidWorksCAM jest Volumill – sprawdzona strategia obróbcza, która umożliwia znacznie szybsze skrawanie i dużo głębszą obróbkę niż standardowe strategie frezowania. Umożliwia generowanie wydajnych programów w zakresie frezowania 2,5 i 3 osi (CAMWORKS).

Jakie korzyści przynosi korzystanie ze strategii HSM:

  • Skrócenie czasu trwania cyklu aż do 80%
  • Dłuższy czas życia narzędzia – do 500%!
  • Gładkie łączenie ścieżek, bez nagłych zmian kierunków (brak ostrych naroży)
  • Narzędzia i elementy maszyny pracują w optymalnych dla siebie warunkach

Volumill umożliwia programowanie maszyny z wysokimi prędkościami, ale w porównaniu do większości z obecnie stosowanych technik HSM, daje większą kontrolę nad zaangażowaniem narzędzia. Co za tym idzie, jesteśmy w stanie wykorzystać tę strategię dla nie tylko dla frezów, ale również dla głowic frezarskich.

Ścieżki są zaprojektowane tak by zmaksymalizować długość gładkich przejść, nieprzerywanych żadnymi wjazdami i wyjazdami z materiału. Narzędzie pracuje w tym momencie w idealnych dla siebie warunkach.

Kiedy sprzężemy z volumilem gładki starannie kontrolowany ruch, możemy uzyskać większy przekrój warstwy skrawanej i dłuższe życie narzędzia i zdecydowanie mniej ruchów.
Wynikiem zawsze będzie niezależnie od materiału, maszyny, oprzyrządowania czy kształtu detalu, krótszy czas cyklu i dłuższe życie narzędzia.

 

Więcej informacji:

Was this article helpful?
0 out Of 5 Stars
5 Stars 0%
4 Stars 0%
3 Stars 0%
2 Stars 0%
1 Stars 0%
How can we improve this article?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.

Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej