FAQ Baza Wiedzy CAMWorks

Pytania, tutoriale, odpowiedzi, porady, podpowiedzi dla programu CAMWorks.

Czy jest dostępna symulacja w programie CAMWorks?

Jesteś tutaj:

Oprogramowanie CAMWorks ( Solidworks CAM) umożliwia przygotowanie technologii obróbki detalu, a następnie wykonanie symulacji obróbki na kilka sposobów.

  1. Wbudowany symulator ścieżek-pierwszym sposobem pozwalającym na zweryfikowanie poprawności ścieżek narzędzia jest symulacja z wykorzystaniem wbudowanego symulatora. Symulator umożliwia przeprowadzenie symulacji detalu z wykorzystaniem mocowania i wykrywania kolizji z detalem pomiędzy narzędziem, trzonkiem oraz uchwytem. Funkcja porównania obrobionego półfabrykatu z elementem docelowym obrazuje dokładność przeprowadzonej obróbki.

  1. Symulacja krokowo przez ścieżkę- drugim sposobem umożliwiającym przeprowadzenie symulacji w CAMWorks jest symulacja krokowo przez ścieżkę. Tryb symulacji pozwala zweryfikować dowolny segment wygenerowanej ścieżki, a także pozwala dowolny fragment edytować. Uwzględnione są tez aktualne parametry skrawania.

  1. Symulacja G-kodu w NC Editor- trzecim sposobem umożliwiającym przeprowadzenie symulacji w CAMWorks jest symulacja G-kodu przetworzonego przez postprocesor w module NC Editor. NC Editor jest uproszczonym modułem wbudowanym w CAMWorks, opartym na edytorze CIMCO .Tryb symulacji pozwala zweryfikować dowolną linijkę G-kodu z bezpośrednim podglądem ścieżki narzędzia w przestrzeni roboczej. Użytkownik ma możliwość wprowadzenia poprawek bezpośrednio w G-kodzie.

  1. Symulacja G-kodu w CIMCO Edit- czwartym sposobem umożliwiającym przeprowadzenie symulacji jest symulacja G-kodu przetworzonego przez postprocesor w dodatkowym oprogramowaniu CIMCO. CIMCO Edit jest bardzo popularnym edytorem programów CNC dostępnym na rynku, dobrze współpracującym z programem CAMWorks. Charakteryzuje się prostotą w użyciu oraz szeroką funkcjonalnością min. porównywaniem plików, modyfikacją G kodów, a także symulacją. CIMCO Edit posiada symulację ścieżki kodu dla 3 osiowych frezarek i 2 osiowych tokarek przez śledzenie krok po kroku programu oraz obróbkę ciągłą. W CIMCO Edit istnieje możliwość przeprowadzenia symulacji bryłowej z uwzględnieniem uchwytu oraz wykrywaniem kolizji.

  1. Symulacja maszynowa EUREKA Virtual Machining– piątym sposobem przeprowadzenia weryfikacji obróbki jest wykorzystanie dodatkowego oprogramowania symulacyjnego Eureka. Oprogramowanie CAMWorks jest w pełni kompatybilne i umożliwia automatyczne wygenerowanie symulacji do środowiska Eureka. Przeprowadzenie symulacji G-kodu wygenerowanego dla konkretnej obrabiarki na Wirtualnym odpowiedniku rzeczywistej maszyny z dokładnie odwzorowaną kinematyką, daje poczucie bezpieczeństwa, gdyż eliminuje możliwe wystąpienie kolizji w opracowanej technologii.

Więcej informacji:

Was this article helpful?
0 out Of 5 Stars
5 Stars 0%
4 Stars 0%
3 Stars 0%
2 Stars 0%
1 Stars 0%
How can we improve this article?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.

Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej