Co znaczy w SOLIDWORKS PDM, że ścieżka pliku jest zbyt długa? - FAQ / Baza Wiedzy SOLIDEXPERT

SOLIDWORKS PDM - Baza Wiedzy / FAQ

Informacje o oprogramowaniu SOLIDWORKS PDM, znajdź odpowiedź na swoje pytania!

SOLIDWORKS PDM - Baza Wiedzy / FAQ

Informacje o oprogramowaniu SOLIDWORKS PDM, znajdź odpowiedź na swoje pytania!

Co znaczy w SOLIDWORKS PDM, że ścieżka pliku jest zbyt długa?

Jesteś tutaj:

Jeżeli podczas pracy w SOLIDWORKS PDM otrzymamy komunikat, że ścieżka pliku jest zbyt długa oznacza to, że podczas zapisu pliku łączna długość ścieżki dostępu przekracza 260 znaków. Ścieżkę pliku liczymy od litery partycji dysku po rozszerzenie pliku, np. C:\Dokumentacja\PlikSW.sldprt

 Przykładowo jeżeli będziemy chcieli zapisać plik o nazwie:

SW-0002530 złożenie główne do weryfikacji przez technologa przed wydaniem na produkcję.sldasm

 Do folderu:

C:\PDM-SE\KONSTRUKCJA\PROJEKTY\2019-0105-KS-Solidexpert Gdańsk\Dokumentacja konstrukcyjna\Przykładowa dokumentacja do weryfikacji przez głównego technologa\Pierwsze złożenie silnika wraz z konstrukcją\Zwrócić uwagę na rozstaw otworów montażowych

 Otrzymamy następujący komunikat lub komunikaty (zarówno wygenerowany przez SOLIDWOKRS jak i SOLIDWOKRS PDM, jeśli w nim pracujemy):

Ograniczenie wynika z architektury systemu operacyjnego Windows oraz większości programów. Obecnie, w Windows 10 (Version 1607 – Anniversary Update) oraz Windows Server 2016 i nowszym, możliwe jest zniesienie tego limitu. Jednak nie jest to zalecane ze względu na przerwanie kompatybilności ze wcześniejszymi wersjami systemu oraz ryzyko nieprawidłowego działania nie przystosowanych aplikacji.

Najczęstszym powodem, dla którego przekraczana jest długość ścieżki względnej jest próba zawarcia w nazwie folderu oraz pliku jak największej ilości informacji na raz.

W SOLIDWORKS PDM służą do tego karty danych oraz oddzielne kolumny, które łączą oznaczenie w postaci nazwy pliku z opisem słownym w prostej graficznej reprezentacji.

Więcej informacji:

Czy artykuł był pomocny?
0.5 out Of 5 Stars
5 Stars 0%
4 Stars 0%
3 Stars 0%
2 Stars 0%
1 Stars 100%
How can we improve this article?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.