Czym się różni wersja od rewizji w SOLIDWORKS PDM? - FAQ / Baza Wiedzy SOLIDEXPERT

SOLIDWORKS PDM - Baza Wiedzy / FAQ

Informacje o oprogramowaniu SOLIDWORKS PDM, znajdź odpowiedź na swoje pytania!

SOLIDWORKS PDM - Baza Wiedzy / FAQ

Informacje o oprogramowaniu SOLIDWORKS PDM, znajdź odpowiedź na swoje pytania!

Czym się różni wersja od rewizji w SOLIDWORKS PDM?

Jesteś tutaj:

Pracując w SOLIDWORKS PDM jednym z podstawowych pojęć jest konieczność zrozumienia różnicy między wersją i rewizją.

Kiedy pracujemy na pliku zapisanym w przechowalni i zdecydujemy, że chcemy wysłać jego kopię na serwer wybieramy polecenie zaewidencjonuj. Każdorazowe wywołanie polecenia zaewidencjonowania tworzy nową wersję plików w PDM.

W widoku przechowalni na komputerze będącym klientem PDM widzimy cały czas jeden plik, w rzeczywistości jego kolejne wersje są fizycznie zapisywane na serwerze archiwum.

Rewizja jest traktowana jako wydanie produkcyjne. Rewizją oznaczamy wersję pliku, która została sprawdzona i zatwierdzona oraz jest gotowa do przekazania na produkcje, klientowi, wykonawcy lub do innego, dalszego etapu procesu zachodzącego w firmie. Sposób oznaczania rewizji oraz momentu jej podbicia (nadania kolejnej wartości) jest już indywidualnie ustalany przez firmę. Rewizje może być oznaczana numerycznie, alfabetycznie lub alfanumerycznie.

Reasumując, wersję pliku, powinniśmy traktować jako kopie zapasową, punkt kontrolny czy zapis do którego w razie potrzeby możemy wrócić. Nie powinna być ona kojarzona z zakończeniem prac projektowych czy osiągnieciem określonego etapu w obiegu dokumentacji. Rewizja natomiast, powinna być traktowana jako osiągnięcie konkretnego stanu procesu. Powinna być traktowana jako potwierdzenie, że dana wersja dokumentacji zostaje wydana na produkcje lub może zostać przekazana Klientowi lub wykonawcy.

Więcej informacji:

Czy artykuł był pomocny?
0 out Of 5 Stars
5 Stars 0%
4 Stars 0%
3 Stars 0%
2 Stars 0%
1 Stars 0%
How can we improve this article?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.