FAQ Baza Wiedzy SOLIDWORKS Simulation

Pytania, tutoriale, odpowiedzi, porady, podpowiedzi dla programu SOLIDWORKS Simulation.

Czy SOLIDWORKS Simulation jest bezpłatne?

Jesteś tutaj

SOLIDWORKS Simulation występuje w 3 pakietach: Standard, Professional oraz Premium – zobacz porównanie pakietów SW Simulation. Każda z tych wersji posiada osobna licencje i jest ona płatna. Natomiast w programie SOLIDWORKS istnieje jest ograniczona licencja SOLIDWORKS Simulation znana jako Simulation Xpress, która pozwala nam na analizę wytrzymałościową jednej bryły wraz z badaniem parametrycznym. Ta licencja dla użytkowników oprogramowania SOLIDWORKS Standard oraz Profesional jest bezpłatna.

SOLIDWORKS Simulation jest oprogramowaniem wykorzystującym metodę elementów skończonych dla obliczeń strukturalnym. Pozwala nam ono na obliczenie naprężeń w elemencie oraz powstałych przemieszczeń ze względu na zadane obciążenia, pozwala wyznaczyć rozkład temperatury w obiektach, drgań rezonansowych czy wyboczenia. Program obsługuje zarówno analizy liniowe jak i nieliniowe, dynamiczne wykorzystując przy tym  liniowe oraz nieliniowe modele materiałów.

Więcej informacji:

SOLIDWORKS Simulation – opis programu, licencja, kontakt w kwestii wersji próbnej

Analiza MES – artykuł „Nie bój się metod numerycznych przy obliczaniu wytrzymałości”

Was this article helpful?
0 out Of 5 Stars
5 Stars 0%
4 Stars 0%
3 Stars 0%
2 Stars 0%
1 Stars 0%
How can we improve this article?
Please submit the reason for your vote so that we can improve the article.

Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej