aktualności

Bezpłatne oraz niekomercyjne licencje SOLIDWORKS dla studentów, hobbystów i młodych przedsiębiorców.

SOLIDWORKS jest obecnie najczęściej wybieranym rozwiązaniem klasy 3D CAD oraz oprogramowaniem wykorzystywanym do

SOLIDWORKS jest obecnie najczęściej wybieranym rozwiązaniem klasy 3D CAD oraz oprogramowaniem wykorzystywanym do wykonywania symulacji, wizualizacji oraz analiz w firmach inżynieryjnych. Swoje zastosowanie znajduje praktycznie w każdej branży przemysłu. Nie bez powodu największe i najbardziej renomowane uczelnie techniczne w Polsce wykorzystują je jako narzędzie dydaktyczne dla swoich studentów.

Co jeśli jednak nie mamy możliwości uzyskania dostępu do licencji edukacyjnej na uczelni ? Co jeśli nie posiadamy statusu studenta? Co w przypadku kiedy mamy ciekawy pomysł a jedyne co nas ogranicza to brak narzędzi w postaci odpowiedniego oprogramowania?

To częste pytania, które trafiają do nas od studentów, amatorów projektowania czy wreszcie profesjonalistów chcących rozpocząć własny biznes. Chcąc wyjść z odpowiedzią przygotowaliśmy krótki przewodnik na temat dostępnych rozwiązań. Większość z nich jest bezpłatna i łatwo dostępna. Sprawdź w jaki sposób i jaką licencję możesz zdobyć!

DLA STUDENTÓW

1. SOLIDWORKS Student Premium

To bezpłatne licencje domowe, które może otrzymać student, którego uczelnia posiada licencje SOLIDWORKS EDU Edition na aktywnej subskrypcji. Licencje te posiadają dostęp do większości modułów w najwyższym pakiecie (3DCAD, Simulation, Flow Simulation, Visualize, Electrical, CAM itd.).

Jak otrzymać licencję? Licencje te wydawane są wyłącznie na danej uczelni. Skontaktuj się ze prowadzącym zajęcia SOLIDWORKS na swojej uczelni i poproś o bezpłatną licencję SOLIDWORKS.

Uwaga: Używając licencji Student Premium możesz aktywować również swoje konto na MySOLIDWORKS.com wg instrukcji.

Certyfikacja CSWA/CSWP

Warto również wiedzieć, że oprócz licencji domowych, na swojej uczelni możesz otrzymać kody, które pozwolą Ci na bezpłatne podejście do egzaminów CSWA i CSWP. Zapytaj
o nie również swojego prowadzącego.

Jeśli jesteś pracownikiem szkoły/uczelni i jesteś zainteresowany zakupem pakietu SOLIDWORKS EDU EDITION do pracowni na potrzeby zajęć edukacyjnych, napisz do nas: edukacja@solidexpert.com

2. SOLIDWORKS Student Edition

Są to roczne licencje edukacyjne, które możesz zakupić prywatnie, bezpośrednio ze strony producenta SOLIDWORKS. Funkcjonalnie są one analogicznie do bezpłatnych licencji SOLIDWORKS Student Premium. W ramach pakietu, oprócz pakietu desktopowego SOLIDWORKS otrzymasz bezpłatnie roczny dostęp do rozwiązań chmurowych 3DExperience.

Jak kupić licencje? Wyłącznie bezpośrednio ze strony producenta.

3. SOLIDWORKS Edu Edition – wersja testowa na 60 dni

Jest to wersja testowa, którą możesz bezpłatnie pobrać z naszej strony zaznaczając checkbox: Poproszę o wersję EDU oraz wpisując swój mail z domena uczelni. Następnie otrzymasz mail zwrotny z instrukcją aktywacji.

Uwaga: licencja testowa w porównaniu do wyżej opisanych typów licencji nie posiada pełnych modułów SIM, jedynie Simulation Xpress.

Gdzie pobrać? Na naszej stronie w zakładce:POBIERZ

4. SOLIDWORKS Student Sponsorship Program

Jeśli jesteś członkiem koła naukowego i Twój zespół potrzebuje odpowiedniego oprogramowania CAD/CAE/CAM do realizowania projektu, możesz aplikować w celu zdobycia pełnego pakietu narzędzi SOLIDWORKS Desktop oraz dostępu do platformy 3DEXPERIENCE. Dzięki programowi, każdy z członków koła otrzyma odpowiednie narzędzia SOLIDWORKS niezbędne do wykonania swojej pracy.

Jak aplikować do programu? Skontaktuj się z nami: edukacja@solidexpert.com w celu otrzymania propozycji współpracy i otrzymania odnośników do formularza rejestracyjnego.

Zobacz jak inne zespoły wykorzystują licencje SOLIDWORKS:

POZOSTAŁE

1. SOLIDWORKS dla FabLabów

SOLIDWORKS przewidział specjalną ofertę dla FabLabów, które zechcą wzbogacić swój warsztat o ofertę projektowanie 3D. W ramach programu placówka może otrzymać
1 licencję komercyjną SOLIDWORKS oraz pakiet licencji edukacyjnych, które mogą być wykorzystywane w ofercie dydaktycznej.

Jak aplikować? Zgłoś się do nas a umówimy warunki współpracy i przygotujemy umowę dla Twojego FabLabu: edukacja@solidexpert.com

2. 3DEXPERIENCE/ SOLIDWORKS dla Startupów

To niezwykła szansa dla wszystkich inżynierów planujących rozwinąć swój własny biznes. W ramach programu firma, która spełnia wszystkie wymagania może otrzymać zupełnie bezpłatnie pakiet licencji desktopowych SOLIDWORKS oraz dostęp do platformy 3DEXPERIENCE na okres 1 roku. Co ważne, w odróżnieniu do wszystkich powyższych propozycji, licencje w ramach programu dla startupu mogą być wykorzystywane komercyjnie. Dzięki temu osoby nieposiadające wystarczających środków finansowych ze względu na wczesną fazę rozwoju firmy, będą mogły uzyskać niezbędne rozwiązania do projektowania, obliczeń, analiz i wizualizacji bez żadnych haczyków.

Jak aplikować? Zapoznaj się z wymaganiami na naszej stronie i wypełnij formularz aplikacyjny, a na pewno skontaktujemy się z Tobą i pomożemy Ci ze wszystkimi formalnościami.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje okażą się dla Ciebie cenne i pomogą w określeniu jaka licencja SOLIDWORKS spełni Twoje wymagania oraz oczekiwania w przygodzie z projektowaniem 3D.

AUTOR:

Anna Dziedzic

Manager ds. edukacji

,

zapisz się na newsletter

    Jesteś zainteresowany rozwiązaniem SOLIDWORKS?

    30 dni testów oprogramowania bez zobowiązań - sprawdź już teraz!

    Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej