aktualności

Czym właściwie jest platforma MySOLIDWORKS? Poznaj zalety korzystania!

MySOLIDWORKS to platforma internetowa, która dla użytkowników SOLIDWORKS została udostępniona końcem 2014 roku. Przez ostatnie 5 lat zmieniała się i rozwijała swoją ofertę, aby jeszcze lepiej wspierać użytkowników SOLIDWORKS w codziennej pracy. Dlaczego warto założyć konto i z niej korzystać? W dalszej części artykułu poznasz możliwości jakie dostarcza MySOLIDWORKS!

MySOLIDWORKS to platforma internetowa, która dla użytkowników SOLIDWORKS została udostępniona końcem 2014 roku. Przez ostatnie 5 lat rozwijała swoją ofertę, aby jeszcze lepiej wspierać użytkowników SOLIDWORKS w codziennej pracy. Dlaczego warto założyć konto i z niej korzystać? W dalszej części artykułu poznasz możliwości jakie dostarcza MySOLIDWORKS!

Jakie możliwości dostarcza platforma MySOLIDWORKS?

MySOLIDWORKS to nic innego jak platforma internetowa, która stanowi źródło informacji na temat SOLIDWORKS i zgromadzi je w jednym miejscu! Przed istnieniem platformy użytkownicy SOLIDWORKS, w zależności od rodzaju poszukiwanych informacji, musieli korzystać z platformy SOLIDWORKS Customer Portal, Forum SOLIDWORKS czy też blogów technicznych jemu poświęconych. Niestety nie pomagało to w szybkim odnalezieniu odpowiedzi na interesujące nas zagadnienie. Producent programu mając tego świadomość stworzył miejsce, w którym można szukać odpowiedzi na często nurtujące pytania dotyczące SOLIDWORKS, być na bieżąco ze wszystkimi nowościami oraz doskonalić swoje umiejętności pracy w programie.

Aktualnie platforma składa się z 9 zakładek, na których użytkownicy w zależności od potrzeb znajdą różne informacje. Należą do nich:

Strona główna

Po zalogowaniu do MySOLIDWORKS, na środku strony głównej znajduje się pole wyszukiwania. W tym miejscu platforma będzie szukać dla nas określonych informacji w takich miejscach jak blogi, fora,  3D Content Central,  Knowledge Base, YouTube i znacznie więcej. Oczywiście istnieje możliwość zawężenia wyników poprzez filtrację miejsc przeszukiwania.

Nowości

Zakładka Nowości dostarcza najnowsze informacje ze społeczności SOLIDWORKS, czyli z blogów, tutoriali, forum oraz YouTube i wyświetla je w jednym oknie. Dzięki temu każdy może być na bieżąco ze wszystkimi newsami i materiałami, które pojawiają się w sieci!

Modele CAD

W tym miejscu możemy przeszukiwać, przeglądać i pobierać na swój komputer modele CAD. Aby ułatwić wyszukiwanie, platforma wprowadza kategoryzację modeli ze względu na obszar/branżę ich wykorzystywania.

Szkolenia

W zakładce Szkolenia znajduje się ponad 1000 filmów treningowych online, które dostosowano do potrzeb użytkowników SOLIDWORKS. Obejmują one m.in. kursy przygotowawcze do certyfikacji SOLIDWORKS, czy krótkie lekcje z tematyki modelowania części, konstrukcji spawanych, złożeń oraz znacznie więcej. Użytkownicy mogą przeszukiwać bazę filmów wyszukując pojedyncze filmy lub korzystać ze specjalnie przygotowanych ścieżek nauki. Dla osób, które nie mają czasu na uczestniczenie w stacjonarnych szkoleniach SOLIDWORKS, przygotowano szkolenia internetowe, które pozwolą na przyswojenie wiedzy w domowym zaciszu.

Fora

W zakładce Fora zbierane są najnowsze wpisy, które pojawiły się na forum SOLIDWORKS. Użytkownicy platformy MySOLIDWORKS mają możliwość śledzenia najświeższych pytań i odpowiedzi pojawiających się w różnych kategoriach forum SOLIDWORKS.

Pomoc techniczna

Zakładka Pomoc techniczna to miejsce, w którym możemy m.in. otrzymać pomoc techniczną, sprawdzić wymagania sprzętowe dla SOLIDWORKS,  pobrać przewodniki administracyjne oraz najnowsze oprogramowanie, a także zarejestrować nowy produkt.

Producenci

Sekcja Producenci to miejsce, które z założenia ma łączyć użytkowników SOLIDWORKS i rzetelnych producentów powiązanych z drukiem 3D, obróbką CNC, blach czy posiadających zdolności formowania wtryskowego.Obecnie różne firmy produkcyjne mogą zarejestrować się na stronie, aby pojawić się w Sieci Produkcji na platformie 3DEXPERIENCE Marketplace | Make, zaś użytkownicy SOLIDWORKS mogą polecać producentów do dodania ich do sieci.Dodatkowo użytkownicy SOLIDWORKS są w stanie nawiązać współpracę z firmami produkcyjnymi, w celu szybkiego wyprodukowania części. Dzięki 3DEXPERIENCE Marketplace | Make producenci mogą dotrzeć do użytkowników SOLIDWORKS bardziej bezpośrednio poprzez promowanie swoich usług lub odpowiadanie na zapytania ofertowe bezpośrednio poprzez platformę.

Mój dystrybutor

Zakładka Mój dystrybutor dostarcza wszystkie informacje i techniczne treści publikowane przez Resellera, do którego dany użytkownik SOLIDWORKS jest przydzielony. Jest to miejsce, w którym pojawiają się wpisy publikowane na blogu technicznym dystrybutora oraz filmy na YouTube. W tym miejscu znajdziemy dane kontaktowe do naszego dostawcy SOLIDWORKS, wszystkie jego aktualności oraz informacje nt. zbliżających się webinarów i seminariów.

Wypróbuj SOLIDWORKS

W zakładce Wypróbuj SOLIDWORKS mamy możliwość prowadzenia testów online SOLIDWORKS bezpośrednio w przeglądarce internetowej, tym samym bez ograniczeń sprzętowych oraz systemowych. Testy takie możemy prowadzić przez 7 dni. Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj -> SOLIDWORKS Online Testing – testuj SOLIDWORKS w przeglądarce internetowej

SOLIDWORKS Admin Portal

Oprócz wspominanych wyżej możliwości, platforma MySOLIDWORKS dostarcza nam jeszcze jedną funkcję. Jest to SOLIDWORKS Admin Portal czyli oparty na chmurze system służący do zarządzania zasobami i usługami SOLIDWORKS w firmie. Pozwala on administratorom na monitorowanie posiadanych licencji, zapraszanie nowych użytkowników oraz przydzielanie produktów i usług do użytkowników. Więcej na temat zarządzania licencjami SOLIDWORKS w firmie można przeczytać tutaj SOLIDWORKS Admin Portal – Zarządzanie produktami w jednym miejscu.

Pakiety MySOLIDEXPERT

Platforma MySOLIDEXPERT dostępna jest w postaci 4 różnych pakietów.

  • MySOLIDWORKS Gość – dostępny dla wszystkich użytkowników za darmo. Wystarczy założyć konto.
  • MySOLIDWORKS Student – dostępny dla studentów i pracowników naukowych posiadających licencje domowe SOLIDWORKS Student Premium lub SOLIDWORKS Student Edition
  • MySOLIDWORKS Standard – dostępny dla użytkowników posiadających aktywną sybskrypcję SOLIDWORKS
  • MySOLIDWORKS Professional – dostępny dla użytkowników po wykupieniu dodatkowej subskrypcji MySOLIDWORKS na min. 1 rok.

Zawartość każdego z pakietów została przedstawiona poniżej.

FUNKCJA Gość Standard Professional Student
Wersja próbna SOLIDWORKS online – testowanie SOLIDWORKS w dowolnym miejscu i czasie oraz na dowolnym urządzeniu bez konieczności instalacji o o o o
ZAWARTOŚĆ
Zasoby społeczności i pomocy technicznej SOLIDWORKS o o o o
Dostęp do materiałów technicznych dystrybutora i nadchodzących wydarzeń za pomocą opcji Mój dystrybutor o o
Dostęp do bazy wiedzy o o o
Dostęp do raportów wydajności oprogramowania (SPR), pomocy online i innych zasobów o o
Połączenie z najlepszymi projektantami świata i wymiana darmowymi modelami 3D wysokiej jakości o o o o
BAZA WIEDZY
Filmy szkoleniowe SOLIDWORKS 320+ 600+ 1000+ 1000+
Kursy internetowe SOLIDWORKS Dostępne w formie 3-miesięcznej subskrypcji Dostępne w formie 3-miesięcznej subskrypcji Dostępny Niedostępny
Dostęp do kursów przygotowujących do egzaminu CSWA o o o
Dostęp do kursów przygotowujących do egzaminów CSWP, CSWE, & CSWPA o o
Dostęp Bezpłatne, wystarczy założyć konto na platformie Dostępny dla klientów posiadających subskrypcję SOLIDWORKS lub licencje czasowe SOLIDWORKS Dla użytkowników, którzy wykupili dostęp na rok (360$/rok) W zestawie z aktywnymi licencjami Student Premium i Student Edition (SWSE)

Serdecznie zapraszamy wszystkich użytkowników SOLIDWORKS do zapoznania się możliwościami MySOLIDWORKS!

Jeżeli chcesz uruchomić platformę MySOLIDWORKS po raz pierwszy, koniecznie zapoznaj się z instrukcją aktywacji dostępu -> Aktywacja dostępu do platformy MySOLIDWORKS

,

zapisz się na newsletter

    Jesteś zainteresowany rozwiązaniem SOLIDWORKS?

    30 dni testów oprogramowania bez zobowiązań - sprawdź już teraz!

    Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej