CAMWORKS EDU

CAMWorks to pierwszy w pełni zintegrowany z SOLIDWORKS’em system CAM oraz pierwszy Gold Partner i CAM Partner SOLIDWORKS. Jako pierwsza aplikacja zaproponowała i wprowadziła tzw. Knowledge Based Machining (Obróbka z wykorzystaniem Bazy Wiedzy). Program pozwala na opracowanie i zasymulowanie pełnego procesu wykonania detalu na maszynach CNC. Dzięki zaawansowanym funkcjom rozpoznawania geometrii oraz Bazie Wiedzy proces ten jest bardzo CAMWorks to pierwszy w pełni zintegrowany z SOLIDWORKS’em system CAM oraz pierwszy Gold Partner i CAM Partner SOLIDWORKS.

Pakiety CAMWORKS EDU

Bachelor

 • 3 osiowe frezowanie
 • Toczenie
 • Frezowanie z toczeniem
 • Wycinanie EDM Professional

Master

 • 5 osi frezowania
 • Toczenie
 • Frezowanie z toczeniem
 • Wycinanie EDM Professional
Pełny opis CAMWorks

Moduły

Frezowanie 3 osie

W module tym otrzymujemy szereg operacji i ustawień tworzonych ścieżek. Do wyboru mamy operacje typowo zgrubnej obróbki tj. odsunięty obszar oraz wykańczającej jak rzutowanie wzoru lub poziom Z. Uwzględniając rodzaj obrabianej powierzchni (wklęsła, wypukła) oraz poziomu skomplikowania możemy wybierać z wielu typów operacji i ustawić ich odpowiednie parametry, które finalnie dadzą ścieżkę zgodną z oczekiwaniami.

Frezowanie
wieloosiowe

Moduł frezowania wieloosiowego dedykowany jest do zagadnień obróbki frezowania wymagającego więcej niż trzy osie ciągłe. Ścieżki utworzone w tym module pozwalają uzyskać skomplikowane powierzchnie szybciej i dokładniej, często takie, które nie są możliwe do uzyskania w module 3-osiowym.

Toczenie
Frezowanie z toczeniem

Frezowanie z toczeniem to moduł dedykowany dla tokarek, tokarek z opcją frezowania oraz maszyn wielozadaniowych. Moduł ten pozwala na przygotowanie programu dla tokarki z opcją frezowania, uwzględniając dodatkowe funkcje jak przechwyt detalu (pod-wrzeciono), dosunięcie konika itd.

Wycinanie EDM

Moduł elektrodrążenia EDM został stworzony i rozwinięty z myślą o maszynach dwu i czteroosiowych. Za pomocą tego modułu jesteśmy w stanie automatycznie przygotować ścieżkę drutu oraz wygenerować poprawny G kod na odpowiednią maszynę.

Korzyści

Możliwość generowania G kodu

Dzięki temu skracamy czas pracy oraz ograniczamy szanse powstania błędu przy tworzeniu G kodu.

Licencje domowe

Istnieje możliwość dodatkowego zakupu licencji domowych dla studentów i pracowników za ,,symboliczną” cenę.

Niższy koszt zakupu

Cena licencji edukacyjnych CAMWORKS jest znacznie niższa niż standardowych licencji komercyjnych. Dzięki temu uczelnia może pozwolić sobie na wdrożenie oprogramowania w swoich pracowniach.

Pełna integracja z SOLIDWORKS'em

CAMWORKS jako Gold Partner jest w pełni zintegrowany z oprogramowaniem SOLIDWORKS. Co więcej, od wersji SOLIDWORKS 2018, oprogramowanie CAMWORKS jest jego nieodłączną częścią – posiada dedykowany moduł SOLIDWORKS CAM.

Nasze współprace

Przetestuj nasze rozwiązania lub zamów ofertę!

Anna Dziedzic Główny specjalista ds. edukacji

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!

12 626 06 00

SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881

 • Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3500 firm
  i przeszkoliliśmy ponad 9500 osób

 • Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
  np. za najlepszą obsługę klienta

 • Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
  nasze kompetencje

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej