Konkursy | Współpraca

Studenci, którzy pracę w SOLIDWORKS opanowali prawie do perfekcji, mogą sprawdzić swoje umiejętności biorąc udział w studenckich konkursach projektowych SOLIDWORKS. Jest to świetny sposób na sprawdzenie siebie oraz swoich możliwości projektowych. Ciekawym wydaje się fakt, że osoby, które zdecydują się na wzięcie udziału w konkursie, mogą zdobyć cenne nagrody, tj.: stacje robocze, iPady, wersje studenckie SOLIDWORKS, ale również prestiż, doświadczenie oraz znacznie więcej. Wystarczy, że studenci puszczą wodze swojej fantazji i zaprojektują coś pomysłowego. Kreatywne, a zarazem funkcjonalne projekty zdobywają najwięcej punktów, tym samym otrzymując najwyższe miejsca.

Sprawdź jak SOLIDEXPERT wspiera edukację

You Can Design

Studencki konkurs projektowy SOLIDWORKS organizowany przez firmę SOLIDEXPERT z Krakowa - Autoryzowanego Dystrybutora SOLIDWORKS. You Can Design to studencki konkurs projektowy SOLIDWORKS, którego ideą jest wspieranie młodych i ambitnych studentów uczelni wyższych, którzy projektowanie w SOLIDWORKS uznają za swoją pasję. Organizator konkursu, czyli firma SOLIDEXPERT, wychodzi naprzeciw jego uczestnikom, dając im tak naprawdę wolną rękę w przypadku doboru tematyki nadsyłanych prac konkursowych. Liczy się jedno, zgłaszane prace muszą być własnością uczestników.

Dla organizatora nie jest ważne, czy prace zostały przygotowane specjalnie na konkurs You Can Design, są częścią pracy przejściowej/magisterskiej lub brały udział w innych konkursach. Liczy się pomysł oraz pracochłonność projektu, tylko one dają gwarancję zdobycia miejsca na podium. A jest o co walczyć, gdyż nagrody w konkursie są cenne i należą do nich np. stacja robocza, iPad, czy wersja studencka SOLIDWORKS. Chciałbyś wziąć udział w konkursie, ale jest jeden problem, nie masz SOLIDWORKSa na swoim komputerze. Nie powinna martwić Cię cena SOLIDWORKS, ponieważ studenci, którzy nie posiadają swojej własnej domowej licencji programu, na okres trwania konkursu mogą otrzymać darmowy dostęp do najnowszego pakietu SOLIDWORKS Student Engineering Kit (SEK), który jest pełen nowości SOLIDWORKS. Studenci, którzy jeszcze nie są mistrzami SOLIDWORKSa również mogą wziąć udział w konkursie. Na stronach organizatora - firmy SOLIDEXPERT oraz w sieci jest dostępnych wiele przydatnych tutoriali SOLIDWORKS, które uczestnicy mogą wykorzystać do nauki programu oraz przygotowania swojego projektu konkursowego.


Open MINDS

To projekt naukowo-dydaktyczny połączony z 10-tygodniowymi warsztatami organizowany przez Politechnikę Gdańską przy współpracy z firmą SOLIDEXPERT. W trakcie wspomnianych warsztatów uczestnicy tworzą koncepcję urządzeń odpowiadających na potrzeby osób niepełnosprawnych. Projekt ten dedykowany jest dla studentów z dziedziny technologii, medycyny oraz wzornictwa przemysłowego. Ich zadaniem jest opracowanie unikatowego projektu, który przełamie bariery funkcjonowania osoby niepełnosprawnej. W trakcie trwania projektu, jego uczestnicy biorą udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin nauki, tym samym nabywając praktyczną wiedzę.

W trakcie całego projektu uczestnicy przygotowują projekt produktu, dokonują konsultacji branżowych, tworzą prototyp swojego rozwiązania oraz prezentują go przed przedstawicielami firm partnerskich, które ocenią jego użyteczność oraz możliwość wdrożenia. Najbardziej nowatorskie i funkcjonalne rozwiązania zdobywają nagrody. Jeżeli któryś z przygotowanych projektów będzie niósł szansę jego wdrożenia na rynek, firmy partnerskie mogą nawiązać współpracę z autorami rozwiązania, finalnie wprowadzając je do sprzedaży. Open MINDS to świetna okazja sprawdzenia swoich możliwości oraz do rozpoczęcia produkcji zaproponowanego rozwiązania!


Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych

Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych jest organizacją studencką działającą przy Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Początki jego działalności sięgają lat 80. ubiegłego wieku. Wtedy to obecny opiekun koła, profesor Piotr A. Wrzecionarz zajmował się wraz ze swoim zespołem pojazdami spalinowymi osiągającymi rekordy w oszczędnej jeździe oraz robotami autonomicznymi. Po reaktywacji koła, która miała miejsce pod koniec 2011 roku, członkowie KN PiRM zajmują się rozwojem innowacyjnych technologii w motoryzacji, zwłaszcza pojazdami elektrycznymi oraz autonomicznymi.

Jednym z projektów, który postanowiliśmy wesprzeć jest projekt LEM Napoli. LEM Napoli to motocykl elektryczny, który został zaprojektowany i zbudowany przez członków koła z myślą o dostawcach pizzy. Studenci korzystając ze swojej wiedzy i umiejętności oraz pomocy sponsorów stworzyli jednoślad, który wziął udział w międzynarodowym konkursie SmartMoto Challenge w Barcelonie zdobywając w klasyfikacji ogólnej 3 miejsce.

Kolejny projekt KN PiRM wspierany przez SOLIDEXPERT to LEM Bullet przygotowywany na kolejną edycję zawodów SMC 2016 w Barcelonie. LEM Bullet to elektryczny motocykl crossowy, który powstawał z przeznaczeniem dla policji. Z założenia ma ułatwić pracę patrolową policjantów oraz innych służb mundurowych. Został wyposażony w niezbędne w tej pracy funkcje oraz kilka udogodnień ułatwiających patrole. Jednocześnie, dzięki zastosowanym technologiom, jest pojazdem ekologicznym i ekonomicznym. Motocykl zajął 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej zawodów.


AGH Racing Team

Zespół AGH Racing powstał w 2012 roku, zapoczątkowała go grupa entuzjastów motoryzacji z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH. Projekt szybko zyskał dużą popularność i uznanie, zarówno wśród studentów jak i władz uczelni. Uzyskał tytuł najlepszego projektu studenckiego Akademii Górniczo-Hutniczej 2013, natomiast opiekun projektu – dr inż. Daniel Prusak – został Krakowianinem Roku w kategorii „nauka”.

Formuła student to cieszące się popularnością wśród kół studenckich z całego świata zawody, w trakcie których prezentowane są zaprojektowane i wykonane przez studentów bolidy. Zacięcie SOLIDEXPERT do motoryzacji nie pozwoliło nam nie wesprzeć projektu bolidu AGH Racing Team. Współpraca z kołem okazała się strzałem w dziesiątkę. Projekt bolidu odniósł sukces zajmując 9 miejsce w klasyfikacji generalnej formuła EAST, 4 miejsce w finale TOP 5 konkurencji Business Presentation, 6 miejsce w konkurencji Acceleration, 8 miejsce w konkurencji Autocross oraz 10 miejsce w konkurencji Endurance. Liczby same pokazują, że AGH Racing jest zespołem konstrukcyjnym, który coraz lepiej wykorzystuje posiadane środki i doświadczenie.


© 2015 SOLIDEXPERT Sp. z o.o., ul. G. Zapolskiej 44, 30-126 Kraków, NIP: PL6772380230, REGON: 123060159 | TEL: +48 12 626 06 00, FAX: +48 12 626 00 92