Licencje edukacyjne - SOLIDEXPERT

Licencje edukacyjne

SOLIDWORKS to oprogramowanie CAD 3D, które wykorzystywane jest do parametrycznego modelowania w trzech wymiarach. Jest to najchętniej wykorzystywany przez studentów program do projektowania 3D, o czym najprościej świadczy ilość uczelni wyższych w Polsce, na których możemy poznać funkcjonalność tego niesamowitego narzędzia. Bardzo często pierwszy kontakt oraz sympatia do programu rodzi się na uczelni. Producent oprogramowania mając tego świadomość, wychodzi naprzeciw studentom. W swojej ofercie zawarł kilka pakietów programu, które pozwalają na jego dogłębne poznanie – nie tylko na uczelni, ale również w zaciszu swojego domu. Żeby było jeszcze ciekawiej, cena SOLIDWORKS dla studentów jest bardzo niska, tym samym większość z nich może pozwolić sobie na taki zakup.

SOLIDWORKS Education Edition

SOLIDWORKS Education Edition to pakiet, z którego możemy korzystać jedynie w trakcie zajęć na uczelni, ponieważ jego zakupu mogą dokonać wyłącznie szkoły wyższe. W trakcie pracy w programie zdobędziemy wiedzę na temat projektowania mechanicznego 3D CAD, prowadzenia symulacji wytrzymałościowych elementów, czy zarządzania danymi.

W skład SOLIDWORKS® Education Edition wchodzi:

• SOLIDWORKS Premium
• SOLIDWORKS Simulation Premium
• SOLIDWORKS Flow Simulation
• SOLIDWORKS Motion
• SOLIDWORKS Sustainability
• SOLIDWORKS Plastics Premium
• SOLIDWORKS MBD
• SOLIDWORKS Visualize Professional
• SOLIDWORKS Electrical Professional Schematic oraz Electrical 3D
• SOLIDWORKS PDM Standard
• SOLIDWORKS CAM Professional
• SOLIDWORKS Composer
• SOLIDWORKS Treehouse
• MySOLIDWORKS for Students – dostępne dla Klientów z aktywną subskrypcją
• DraftSight Professional – dostępne dla Klientów z aktywną subskrypcją
• eDrawings Professional

 

SOLIDWORKS Student Edition

SOLIDWORKS Student Edition to pakiet oprogramowania, który mogą kupić uczniowe szkół średnich, studenci, czy pracownicy akademiccy bezpośrednio ze strony producenta. Przeznaczone jest ono do podnoszenia swoich kwalifikacji lub celów akademickich. Korzystamy z niego na własnym komputerze. W cenie programu otrzymamy również dostęp do bazy tutoriali SOLIDWORKS, które pozwolą na dogłębne jego poznanie.

SOLIDWORKS EDU Edition PDM Professional

SOLIDWORKS PDM to program, kompleksowe narzędzie, które pełni rolę specjalnego dysku sieciowego, w którym przechowasz wszystkie pliki SOLIDWORKS lub dowolne inne. Pisząc specjalnego, mamy na myśli pozbawionego wszystkich wad zwykłego folderu sieciowego. Dostęp do plików jest bardzo szybki, gromadzone są informację kto, co i kiedy zmienił w danym dokumencie co niezwykle wspomaga prawidłowy elektroniczny obieg dokumentów. Mimo wprowadzania modyfikacji w plikach czy dokumentacji, program SOLIDWORKS PDM archiwizuje wszystkie poprzednie wersje plików dzięki czemu są dostępne w razie potrzeby.

SOLIDWORKS EDU Edition PCB

Program do projektowania i symulacji obwodów elektronicznych SOLIDWORKS PCB to doskonałe narzędzie do integrowania projektów mechanicznych i elektrycznych, skupiające się na części elektrycznej w programie SOLIDWORKS PCB, równolegle prowadząc pracę nad dalszą częścią projektu w CAD’dzie. Organizacja pracy zawsze będzie miała charakter oddzielny, ale w pełni zsynchronizowany, używając przy tym w pełni produktywnych narzędzi.

CAMWorks EDU

CAMWorks to pierwszy w pełni zintegrowany z SOLIDWORKS’em system CAM oraz pierwszy Gold Partner i CAM Partner SOLIDWORKS. Jako pierwsza aplikacja zaproponowała i wprowadziła tzw. Knowledge Based Machining (Obróbka z wykorzystaniem Bazy Wiedzy). Program pozwala na opracowanie i zasymulowanie pełnego procesu wykonania detalu na maszynach CNC. Dzięki zaawansowanym funkcjom rozpoznawania geometrii oraz Bazie Wiedzy proces ten jest bardzo CAMWorks to pierwszy w pełni zintegrowany z SOLIDWORKS’em system CAM oraz pierwszy Gold Partner i CAM Partner SOLIDWORKS. Jako pierwsza aplikacja zaproponowała i wprowadziła tzw. Knowledge Based Machining (Obróbka z wykorzystaniem Bazy Wiedzy). Program pozwala na opracowanie i zasymulowanie pełnego procesu wykonania detalu na maszynach CNC. Dzięki zaawansowanym funkcjom rozpoznawania geometrii oraz Bazie Wiedzy proces ten jest bardzo szybki.