Współpraca z kołami naukowymi

Sprawdź z jakimi kołami naukowymi współpracujemy i jaki pakiet korzyści zyskują te organizacji studenckie, dzięki kooperują z naszą firmą.

Jedną z misji SOLIDEXPERT jest wspieranie młodych inżynierów, wizjonerów oraz pasjonatów w niekomercyjnych projektach. Chętnie podejmujemy współpracę z kołami naukowymi, towarzystwami pasjonatów oraz organizacjami non profit, dostarczając im wsparcie merytoryczne, techniczne oraz informatyczne z zakresu rozwiązań SOLIDWORKS oraz CAMWorks. Mamy przez to nadzieję, iż wdrożone przez nas narzędzia oraz pomoc, pozwolą na rozwijanie talentów, powstanie innowacyjnych projektów oraz zapewnią niezbędne środowisko pracy dla entuzjastów, konstruktorów oraz hobbystów.

Nasze aktualne współprace

KN Pojazdów i Robotów Mobilnych

Członkowie KN PiRM zajmują się rozwojem innowacyjnych technologii w motoryzacji, zwłaszcza pojazdami elektrycznymi oraz autonomicznymi. W ramach projektu LEM Napoli studenci tworzą motocykl elektryczny, który został zaprojektowany i zbudowany z myślą o dostawcach pizzy. Jednoślad stworzony przez członków koła naukowego, zajął 3 miejsce ogólnej klasyfikacji w konkursie SmartMoto Challenge w Barcelonie. Innym projektem wspieranym przez nas jest LEM Bullet- elektryczny motocykl crossowy, który powitał z przeznaczeniem dla policji.

AGH Racing Team

Zespół AGH Racing powstał w 2012 roku, zapoczątkowała go grupa entuzjastów motoryzacji z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH. Projekt szybko zyskał dużą popularność i uznanie, zarówno wśród studentów jak i władz uczelni. Uzyskał tytuł najlepszego projektu studenckiego Akademii Górniczo-Hutniczej 2013, natomiast opiekun projektu – dr inż. Daniel Prusak – został Krakowianinem Roku w kategorii „nauka”. Obecnie koło ma w swoim dorobku 3 bolidy, dzięki którym zespół odnosi sukcesy na międzynarodowych konkursach.

PoliWRocket

Projekt tworzony przez studentów dwóch kół naukowych – PWr in Space oraz PWr Aerospace. Celem zespołu jest zbudowanie rakiety, która ma wystartować w zawodach Intercollegiate Rocket Engineering Competition (IREC) organizowanych przez Experimental Sounding Rocket Association w Nowym Meksyku.

Smart Power Team

Zespół Smart Power jest grupą studentów – pasjonatów z koła naukowego Modelowania Konstrukcji Maszyn, działające na Wydziale Mechanicznym-Technologicznym Politechniki Śląskiej oraz z wydziałów, Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz Inżynierii Środowiska. Wspólnie wykonują projekt mający na celu przygotowanie bolidu do startu w zawodach Shell Eco-marathon.

Studenckie Koło Naukowe Rotor

Studenckie Koło Naukowe ROTOR działa przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Razem z pojazdem, nazwanym „Piłą”, startują w międzynarodowych zawodach Shell Eco-marathon. Polegają one na przejechaniu jak najdłuższego dystansu na jednym litrze paliwa.

AGH Space Systems

AGH Space Systems to interdyscyplinarny zespół konstrukcyjny Akademii Górniczo-Hutniczej specjalizujący się w technologiach przemysłu kosmicznego. Największym sukcesem AGH Space Systems jest zdobycie 1 miejsca w międzynarodowych zawodach CanSat Competition, pokonując 59 zespołów z całego świata!

Politechnika Krakowska

Objęliśmy patronat nad kierunkiem Informatyka Stosowana wykładanym na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej. W ramach porozumienia z Politechniką będziemy współorganizować zajęcia dydaktyczne, pokazy oraz szkolenia dla studentów i pracowników uczelni. Co więcej patronat da możliwość wybranym uczestnikom kierunku odbycia praktyk bądź stażu w siedzibie naszej firmie.

AGH Drone Enginnering

AGH Drone Enginnering to studenckie koło naukowe działające przy Wydziale inżynierii Mechanicznej i Robotyki w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Koło skupia studentów-pasjonatów mających szerokie zainteresowania, m.in.: autonomiczne statki powietrzne – wielowirnikowe, statki typu latające skrzydło, analiza i przetwarzanie obrazu. Studenci z Koła AGH Drone Engineering są również organizatorami zawodów wyścigów dronów (seria AGH Drone Race). W ramach działalności Koła realizowali następujące projekty: „Szarańcza AGH – rój dronów”, „A.I Racer – autonomiczny kurier”, czy też „T.S.O – Załogowy Statek Latający”.

AGH NewTech

New-Tech AGH to studenckie koło naukowe działające przy Wydziale inżynierii Mechanicznej i Robotyki w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Koło skupia studentów, którzy realizują swoje pasje w dziedzinach takich jak: automatyka, robotyka, obróbka CNC, drony oraz druk 3D. Studenci KN New-Tech realizują szereg projektów można zaliczyć m.in.: T.S.O. – Załogowy Statek Latający, Robot saperski, 5-osiowa frezarka numeryczna, czy też Robot inspekcyjny „Kanalia”.

Koło Naukowe Electronus

Koło Naukowe Electronus funkcjonuje przy Zakładzie Urządzeń Rozdzielczych i Instalacji Elektrycznych, który znajduje się w ramach Instytutu Elektroenergetyki oraz Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Poznańskiej. Koło naukowe zrzesza 37 studentów z różnych kierunków. Głównym obszarem zainteresowania studentów zrzeszonych w kole naukowym jest automatyka budynkowa a zwłaszcza systemy Smart Home.

E-MOTO AGH

E-MOTO to grupa studentów Akademii Górniczo Hutniczej, która zajmuje się konstruowaniem motocykla z napędem elektrycznym. Mają na swoim koncie liczne sukcesy, m.in. 3 miejsce na prestiżowych, międzynarodowych zawodach Barcelona SmartMoto Challenge.

W ramach współpracy planujemy wdrożyć m.in. innowacyjną platformę 3DEXPERIENCE na potrzeby zespołu E-MOTO.

Akademickie Koło Elektryków Polskich

Akademickie Koło Elektryków Polskich, to koło naukowe działające przy Politechnice Poznańskiej, które zrzesza ponad 300 studentów, adeptów i fachowców różnych gałęzi branży.

Dzięki nawiązanej współpracy, zespół będzie mógł korzystać z pakietu licencji SOLIDWORKS na potrzeby swoich projektów. Liczymy na owocną współprace.

PWr Solar Boat Team

PWr Solar Boat Team to koło naukowe działające przy Wydziale Mechaniczno – Energetycznym Politechniki Wrocławskiej. Naszym celem jest projektowanie i tworzenie od podstaw łodzi zasilanych za pomocą paneli fotowoltaicznych. Zależy nam nie tylko na wydajności, ale również bezpieczeństwie i niebanalnej konstrukcji. Intensywnie pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami, które umożliwią nam start w międzynarodowych zawodach solarnych łodzi wyścigowych

KNMS SIMCAD

KNMS SIMCAD to koło naukowe działającym na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Jako ambitny zespół specjalizujemy się w tematyce budowy maszyn – projektowaniu oraz symulacji.

Korzyści

Wsparcie techniczne

Otrzymuj darmową pomoc naszych techniczną specjalistów oraz korzystaj z HELP DESKu w przypadku ewentualnych błędów. Szybko pomożemy wyeliminować ewentualne problemy aby wydajnie korzystać z narzędzi SOLIDWORKS.

Szkolenia SOLIDWORKS

Profesjonalny zespół certyfikowanych instruktorów przeszkoli Twój zespół z zakresu rozwiązań SOLIDWORKS. Pozwoli to na zdobycie nowych umiejętności oraz poszerzenie wiedzy w zakresie projektowania, a co za tym idzie, umożliwi spójną i sprawną pracę nad projektem na najwyższym poziomie.

Darmowe licencje studenckie

Zaopatrz swój zespół w najlepsze rozwiązania CAD oraz dodatki do symulacji, wizualizacji i projektowania. Uzyskaj dostęp darmowych narzędzi SOLIDWORKS oraz 3DEXPERIENCE, dzięki którym powstanie Twój innowacyjny projekt.

Budowanie sieci kontaktów

Współpraca z nami to także możliwość nawiązania nowych relacji z inżynierami oraz firmami z całej Polski. Daje to możliwość zbudowania sieci kontaktów, pozyskania nowych sponsorów a także potencjalnych pracodawców w przyszłości.

Przetestuj nasze rozwiązania lub zamów ofertę!

Anna Dziedzic Główny specjalista ds. edukacji

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!

12 626 06 00

SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881

 • Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3500 firm
  i przeszkoliliśmy ponad 9500 osób

 • Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
  np. za najlepszą obsługę klienta

 • Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
  nasze kompetencje

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej