Jedną z misji SOLIDEXPERT jest wspieranie młodych inżynierów, wizjonerów oraz pasjonatów w niekomercyjnych projektach. Chętnie podejmujemy współpracę z kołami naukowymi, towarzystwami pasjonatów oraz organizacjami non profit, dostarczając im wsparcie merytoryczne, techniczne oraz informatyczne z zakresu rozwiązań SOLIDWORKS oraz CAMWorks. Mamy przez to nadzieję, iż wdrożone przez nas narzędzia oraz pomoc, pozwolą na rozwijanie talentów, powstanie innowacyjnych projektów oraz zapewnią niezbędne środowisko pracy dla entuzjastów, konstruktorów oraz hobbystów.
Nasze aktualne współprace
KN Pojazdów i Robotów Mobilnych
Członkowie KN PiRM zajmują się rozwojem innowacyjnych technologii w motoryzacji, zwłaszcza pojazdami elektrycznymi oraz autonomicznymi. W ramach projektu LEM Napoli studenci tworzą motocykl elektryczny, który został zaprojektowany i zbudowany z myślą o dostawcach pizzy. Jednoślad stworzony przez członków koła naukowego, zajął 3 miejsce ogólnej klasyfikacji w konkursie SmartMoto Challenge w Barcelonie. Innym projektem wspieranym przez nas jest LEM Bullet- elektryczny motocykl crossowy, który powitał z przeznaczeniem dla policji.
AGH Racing Team
Zespół AGH Racing powstał w 2012 roku, zapoczątkowała go grupa entuzjastów motoryzacji z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH. Projekt szybko zyskał dużą popularność i uznanie, zarówno wśród studentów jak i władz uczelni. Uzyskał tytuł najlepszego projektu studenckiego Akademii Górniczo-Hutniczej 2013, natomiast opiekun projektu – dr inż. Daniel Prusak – został Krakowianinem Roku w kategorii „nauka”. Obecnie koło ma w swoim dorobku 3 bolidy, dzięki którym zespół odnosi sukcesy na międzynarodowych konkursach.
PoliWRocket
Projekt tworzony przez studentów dwóch kół naukowych – PWr in Space oraz PWr Aerospace. Celem zespołu jest zbudowanie rakiety, która ma wystartować w zawodach Intercollegiate Rocket Engineering Competition (IREC) organizowanych przez Experimental Sounding Rocket Association w Nowym Meksyku.
Smart Power Team
Zespół Smart Power jest grupą studentów – pasjonatów z koła naukowego Modelowania Konstrukcji Maszyn, działające na Wydziale Mechanicznym-Technologicznym Politechniki Śląskiej oraz z wydziałów, Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz Inżynierii Środowiska. Wspólnie wykonują projekt mający na celu przygotowanie bolidu do startu w zawodach Shell Eco-marathon.
Studenckie Koło Naukowe Rotor
Studenckie Koło Naukowe ROTOR działa przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Razem z pojazdem, nazwanym „Piłą”, startują w międzynarodowych zawodach Shell Eco-marathon. Polegają one na przejechaniu jak najdłuższego dystansu na jednym litrze paliwa.
AGH Space Systems
AGH Space Systems to interdyscyplinarny zespół konstrukcyjny Akademii Górniczo-Hutniczej specjalizujący się w technologiach przemysłu kosmicznego. Największym sukcesem AGH Space Systems jest zdobycie 1 miejsca w międzynarodowych zawodach CanSat Competition, pokonując 59 zespołów z całego świata!
Politechnika Krakowska
Objęliśmy patronat nad kierunkiem Informatyka Stosowana wykładanym na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej. W ramach porozumienia z Politechniką będziemy współorganizować zajęcia dydaktyczne, pokazy oraz szkolenia dla studentów i pracowników uczelni. Co więcej patronat da możliwość wybranym uczestnikom kierunku odbycia praktyk bądź stażu w siedzibie naszej firmie.
AGH Drone Enginnering
AGH Drone Enginnering to studenckie koło naukowe działające przy Wydziale inżynierii Mechanicznej i Robotyki w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Koło skupia studentów-pasjonatów mających szerokie zainteresowania, m.in.: autonomiczne statki powietrzne – wielowirnikowe, statki typu latające skrzydło, analiza i przetwarzanie obrazu. Studenci z Koła AGH Drone Engineering są również organizatorami zawodów wyścigów dronów (seria AGH Drone Race). W ramach działalności Koła realizowali następujące projekty: „Szarańcza AGH – rój dronów”, „A.I Racer – autonomiczny kurier”, czy też „T.S.O – Załogowy Statek Latający”.
AGH NewTech
New-Tech AGH to studenckie koło naukowe działające przy Wydziale inżynierii Mechanicznej i Robotyki w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Koło skupia studentów, którzy realizują swoje pasje w dziedzinach takich jak: automatyka, robotyka, obróbka CNC, drony oraz druk 3D. Studenci KN New-Tech realizują szereg projektów można zaliczyć m.in.: T.S.O. – Załogowy Statek Latający, Robot saperski, 5-osiowa frezarka numeryczna, czy też Robot inspekcyjny „Kanalia”.
Koło Naukowe Electronus
Koło Naukowe Electronus funkcjonuje przy Zakładzie Urządzeń Rozdzielczych i Instalacji Elektrycznych, który znajduje się w ramach Instytutu Elektroenergetyki oraz Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Poznańskiej. Koło naukowe zrzesza 37 studentów z różnych kierunków. Głównym obszarem zainteresowania studentów zrzeszonych w kole naukowym jest automatyka budynkowa a zwłaszcza systemy Smart Home.
E-MOTO AGH
E-MOTO to grupa studentów Akademii Górniczo Hutniczej, która zajmuje się konstruowaniem motocykla z napędem elektrycznym. Mają na swoim koncie liczne sukcesy, m.in. 3 miejsce na prestiżowych, międzynarodowych zawodach Barcelona SmartMoto Challenge.
W ramach współpracy planujemy wdrożyć m.in. innowacyjną platformę 3DEXPERIENCE na potrzeby zespołu E-MOTO.
Akademickie Koło Elektryków Polskich
Akademickie Koło Elektryków Polskich, to koło naukowe działające przy Politechnice Poznańskiej, które zrzesza ponad 300 studentów, adeptów i fachowców różnych gałęzi branży.
Dzięki nawiązanej współpracy, zespół będzie mógł korzystać z pakietu licencji SOLIDWORKS na potrzeby swoich projektów. Liczymy na owocną współprace.
PWr Solar Boat Team
PWr Solar Boat Team to koło naukowe działające przy Wydziale Mechaniczno – Energetycznym Politechniki Wrocławskiej. Naszym celem jest projektowanie i tworzenie od podstaw łodzi zasilanych za pomocą paneli fotowoltaicznych. Zależy nam nie tylko na wydajności, ale również bezpieczeństwie i niebanalnej konstrukcji. Intensywnie pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami, które umożliwią nam start w międzynarodowych zawodach solarnych łodzi wyścigowych
KNMS SIMCAD
KNMS SIMCAD to koło naukowe działającym na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Jako ambitny zespół specjalizujemy się w tematyce budowy maszyn – projektowaniu oraz symulacji.
Korzyści
Wsparcie techniczne
Otrzymuj darmową pomoc naszych techniczną specjalistów oraz korzystaj z HELP DESKu w przypadku ewentualnych błędów. Szybko pomożemy wyeliminować ewentualne problemy aby wydajnie korzystać z narzędzi SOLIDWORKS.
Szkolenia SOLIDWORKS
Profesjonalny zespół certyfikowanych instruktorów przeszkoli Twój zespół z zakresu rozwiązań SOLIDWORKS. Pozwoli to na zdobycie nowych umiejętności oraz poszerzenie wiedzy w zakresie projektowania, a co za tym idzie, umożliwi spójną i sprawną pracę nad projektem na najwyższym poziomie.
Darmowe licencje studenckie
Zaopatrz swój zespół w najlepsze rozwiązania CAD oraz dodatki do symulacji, wizualizacji i projektowania. Uzyskaj dostęp darmowych narzędzi SOLIDWORKS oraz 3DEXPERIENCE, dzięki którym powstanie Twój innowacyjny projekt.
Budowanie sieci kontaktów
Współpraca z nami to także możliwość nawiązania nowych relacji z inżynierami oraz firmami z całej Polski. Daje to możliwość zbudowania sieci kontaktów, pozyskania nowych sponsorów a także potencjalnych pracodawców w przyszłości.
Przetestuj nasze rozwiązania lub zamów ofertę!
Rozwiązania dla EDU
Sprawdź wszystkie nasze rozwiązania, produkty i możliwości współpracy przeznaczone dla sektora edukacji, hobbystów.
Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!
SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881
-
Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3500 firm
i przeszkoliliśmy ponad 9500 osób -
Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
np. za najlepszą obsługę klienta -
Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
nasze kompetencje