Engineering meetup Kraków #2 - SOLIDEXPERT

engineering meetup #2 Krk

powered by SOLIDEXPERT

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Kraków: Barka ("holenderska")
ul. Podgórska 16
27.02.2019 godzina 18:30

WSTĘP WOLNY*
*wymagana bezpłatna rejestracja

Podaj dalej:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Merytorycznych prelekcji
%
Konkretów! Zero % spamu
Bezpłatne piwo/napój
Kosztów - wstęp bezpłatny

Engineering MeetUp - Cel

Dzielenie się wiedzą

Prelegenci są specjalistami, a często mistrzami w swojej dziedzinie - dzielenie się wiedzą to czysta satysfakcja.

Promocja ciekawych idei

Ciekawe myśli, projekty idee, które są warte propagowania - ten cel przyświeca temu cyklowi spotkań.

Spotkanie ludzi z pasją

Nie masz z kim porozmawiać na temat nowinek z branży technicznej, projektowania, wytwarzania? Tutaj spotkasz ludzi z podobną pasją.

Luźna atmosfera

Szanujmy prelegentów i ich wystąpienia, ale w przerwach zachęcamy do swobodnych rozmów!

Engineering MeetUp - AGENDA

18:30 Rozpoczęcie MeetUp'u

Odbiór voucherów na napój oraz zajęcie miejsc i przywitanie.

godz. 18:45
Najczęstsze błędy w Druku 3D, czyli co mogło pójść nie tak?!

...Sebastian tym razem opowie o najczęstszych błędach w druku 3D w popularnej technologii FDM (Fused Deposition Modeling). Dowiesz się jakie występują typu błędów, jak je rozpoznać i im przeciwdziałać - wszystko na konkretnych przypadkach!
Sebastian Wantuch - Absolwent kierunku Mechaniki i Budowy Maszyn na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Elektroniki w Zespołu Szkół elektrycznych nr 1 w Krakowie. Pasjonat druku 3D, który umożliwia szybkie połączenie wytwarzania z projektowaniem.

godz. 19:10
Jak przygotować środowisko do tworzenia fotorealistycznych projektów?

… Kamil wypracował kroki jakie muszą być spełnione, aby zwiększyć szanse na wzbogacenie wizualizacji projektu/prototypu o efekt WOW! Chcesz poznać złote zasady pracy w SW Visualize? Jeśli tak to zapraszam!

Kamil Wilkosz – Absolwent kierunki Inżynierii Materiałowej na Akademii Górniczo-Hutniczej., obecnie inżynier wsparcia technicznego w SOLIDEXPERT. Człowiek o wielu zainteresowaniach. Idealista, co sam często uważa za wadę!

~19:30 Przerwa kawowo (...piwna)

Kwadrans przerwy, luźne rozmowy branżowe i nie tylko

godz. 19:45
Walka ze SMOGiem: SOLIDWORKS w prototypowniu sensorów smogu "airly"

Wykorzystanie oprogramowania CAD i druku 3D jako narzędzia do przyspieszenia procesu prototypowania: projekt sensora gazowego od podstaw z uwzględnieniem modelu obudowy i płytki PCB.

Michał Misiek - Założyciel Airly, firmy monitorującej jakość powietrza przy użyciu gęstej sieci sensorów. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie na kierunku fizyka techniczna. W firmie odpowiedzialny za dział badań i rozwoju oraz produkt hardware’owy. Pasjonat fizyki, nowych technologii i biologii.

godz. 20:10
Czy można zbudować Profesjonalnego drona nie mając własnego warsztatu?

Pokażemy jak w programie typu CAD zaprojektować ramę nośna wielowirnikowca i jego podzespoły. Prześledzimy proces budowy od podstaw do produktu finalnego. Przedstawimy ideę i przestrzeń FabLab Małopolska, gdzie każdy projektant i konstruktor może wykonać swój projekt wykorzystując profesjonalny sprzęt. Na koniec zaprezentujemy Wam końcowy efekt prac, czyli gotowego drona.

Dominik Kulpiński - pasjonat modelarstwa i nowoczesnych technologii. Od przeszło 20 lat zajmuje się projektowaniem i budową zdalnie sterowanych modeli. Od 2014 roku współwłaściciel firmy Rendos Multicopters, która zajmuje się projektowaniem i budową profesjonalnych dronów. Od 2018 roku edukator w pracowni modelarskiej FabLab’u Małopolska.

godz. 20:30
Błędy w projektach CAD/CAM Które utrudnią obróbkę CNC

...Paweł opowie o tym, jakie błędy w Twoim projekcie CAD/CAM uniemożliwią wykonanie obróbki CNC lub sprawią, że będzie ona trwała kilkukrotnie dłużej. Dzięki tej prezentacji, zaoszczędzisz nerwy, czas, materiał i narzędzia.

Paweł Sarna - absolwent Akademii Górniczo Hutniczej na kierunku Mechatronika. Od 3 lat inżynier wsparcia technicznego CAD/CAM w SOLIDEXPERT. Jeden z twórców autorskiej maszyny CNC SOLIDEXPERT. Prywatnie pasjonat robotyki i historii.

Godz. ~21:00 Zakończenie / Luźne rozmowy

Możliwość porozmawiania z prelegentani oraz uczestnikami w luźnej atmosferze.

Tak było ostatnio!

Engineering MeetUp - Lokalizacja

27.02.2019  g.18:30

„Barka” ul. Podgórska 16

31-035 Kraków 

barka
srodek