Engineering meetup Kraków - SOLIDEXPERT

engineering meetup #1 Krk

powered by SOLIDEXPERT

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Kraków: Barka ("holenderska")
ul. Podgórska 16
08.11.2018 godzina 18:30

WSTĘP WOLNY*
*wymagana bezpłatna rejestracja

Podaj dalej:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Merytorycznych prelekcji
%
Konkretów! Zero % spamu
Bezpłatne piwo/napój
Kosztów - wstęp bezpłatny

Engineering MeetUp - Cel

Dzielenie się wiedzą

Prelegenci są specjalistami, a często mistrzami w swojej dziedzinie - dzielenie się wiedzą to czysta satysfakcja.

Promocja ciekawych idei

Ciekawe myśli, projekty idee, które są warte propagowania - ten cel przyświeca temu cyklowi spotkań.

Spotkanie ludzi z pasją

Nie masz z kim porozmawiać na temat nowinek z branży technicznej, projektowania, wytwarzania? Tutaj spotkasz ludzi z podobną pasją.

Luźna atmosfera

Szanujmy prelegentów i ich wystąpienia, ale w przerwach zachęcamy do swobodnych rozmów!

Engineering MeetUp - AGENDA

18:30 Rozpoczęcie MeetUp'u

Odbiór voucherów na napój oraz zajęcie miejsc i przywitanie.

godz. 18:45
Quo Vadis CAD/SOLIDWORKS

...czyli droga jaką przebyło oprogramowanie CAD i kierunek w jakim zmierza. Czego możemy się spodziewać w przyszłości po oprogramowaniu klasy Computer Aided Design (na przykładzie SOLIDWORKS)?

Adam Bator - posiada 12-sto letnie doświadczenie w branży oprogramowania CAD/CAM/PDM. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej z tytułem doktora inżyniera. W 2005 roku dołączył do zespołu SOLIDEXPERT - posiada wiedzę z zakresu procesów projektowych, specyfiki działów konstrukcyjnych, technologicznych, a także produkcji. Obecnie pełni funkcję dyrektora zarządzającego w SOLIDEXPERT, a także jako głos doradczy w wielu polskich przedsiębiorstwach.

godz. 19:10
Druk 3D w praktyce, czyli od zera do gotowego wydruku

...Sebastian uratował firmowy stół do piłkarzyków dorabiając dzięki CAD i drukowi 3D wadliwy element (łożysko ślizgowe) i o tym właśnie opowie na spotkaniu. Pomiar + projekt = wydruk!

Sebastian Wantuch - Absolwent kierunku Mechaniki i Budowy Maszyn na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Elektroniki w Zespołu Szkół elektrycznych nr 1 w Krakowie. Pasjonat druku 3D, który umożliwia szybkie połączenie wytwarzania z projektowaniem.

19:30 Przerwa kawowo (...piwna)

Kwadrans przerwy, luźne rozmowy branżowe i nie tylko

godz. 19:45
Bezbolesne zarządzanie dokumentacją projektową

...czy pracując z dokumentacją projektową można działać inaczej niż "na mailu" lub dysku sieciowym. Oczywiście! Pokażemy jak i jakie korzyści z tego wynikają.
Adam Bednarek - Ukończył Politechnikę Wrocławską - kierunek mechanika i budowa maszyn. Systemem PDM zajmuje się od 7 lat, posiada pełną certyfikację SOLIDWORKS PDM. Obecnie zajmuje stanowisko menadżera ds. wsparcia technicznego w firmie SOLIDEXPERT.

godz. 20:10
Przemysł 4.0 rola danych w procesie przygotowania produkcji

...Przemysł 4.0 to obecnie fraza powtarzana jak mantra. Krzysiek, postara się nieco odczarować ją, opisując jak w praktyce powinien wyglądać nowoczesny proces przygotowań do produkcji (zbieranie danych, zapotrzebowanie materiałowe etc.).

Krzysztof Baran -Inżynier, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od ponad 6-ciu lat związany z SOLIDEXPERT gdzie odpowiadał za sprzedaż i wdrożenia rozwiązań SOLIDWORKS do ponad 150 firm w Polsce. Od 2014 budował zespół marketingu, gdzie pełnił rolę menadżera ds. marketingu. Obecnie odpowiedzialny kontakty z partnerami, a także rozwój zespołu ERP. Prywatnie entuzjasta nowych technologii, rozwoju branży IT, fan motoryzacji, narciarz i fotograf amator.

godz. 20:30
Do It Yourself zbuduj od zera frezarkę CNC

...czy można zupełnie samodzielnie, używając drewna jako materiał na ramę stworzyć frezarkę CNC, która będzie pracowała z dokładnością < 0,1 mm? Wojtek pokaże, że można, opisze jak oraz zaprezentuje efekt końcowy tj. gotową maszynę.

Wojciech Kowalczyk - Inżynier, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Przygodę z SOLIDEXPERT rozpoczął w 2016 roku jako inżynier wsparcia technicznego CAD/CAM odpowiedzialny za sprzedaż oraz wdrożenia systemów CAM. Obecnie, jako kierownik zespołu, jest odpowiedzialny za zarządzanie, koordynację i wsparcie pracy zespołu CAM. Inicjator oraz twórca pasieki SOLIDEXPERT. Prywatnie miłośnik dobrego kina, piłkarski maniak oraz pszczelarz amator.

Godz. ~21:00 Zakończenie / Luźne rozmowy

Możliwość porozmawiania z prelegentani oraz uczestnikami w luźnej atmosferze.

Engineering MeetUp - Lokalizacja

08.11.2018  g.18:30

„Barka” ul. Podgórska 16

31-035 Kraków 

barka
srodek