engineering meetup #4 Krk

powered by SOLIDEXPERT

WYDARZENIE ODWOŁANE
(sytuacja epidemiologiczna)

Dni
Godzin
Minut
Sekund


Kraków: Barka ("holenderska")
ul. Podgórska 16
12.03.2020 godzina 18:30

WSTĘP WOLNY*
*wymagana bezpłatna rejestracja

Podaj dalej:

Merytorycznych prelekcji
%
Konkretów! Zero % spamu
Bezpłatne piwo/napój
Kosztów - wstęp bezpłatny

Engineering MeetUp - Cel

Dzielenie się wiedzą

Prelegenci są specjalistami, a często mistrzami w swojej dziedzinie - dzielenie się wiedzą to czysta satysfakcja.

Promocja ciekawych idei

Ciekawe myśli, projekty idee, które są warte propagowania - ten cel przyświeca temu cyklowi spotkań.

Spotkanie ludzi z pasją

Nie masz z kim porozmawiać na temat nowinek z branży technicznej, projektowania, wytwarzania? Tutaj spotkasz ludzi z podobną pasją.

Luźna atmosfera

Szanujmy prelegentów i ich wystąpienia, ale w przerwach zachęcamy do swobodnych rozmów!

Engineering MeetUp - AGENDA

iconmonstr-rocket-10-240-150x150

18:30 Rozpoczęcie MeetUp'u

Odbiór voucherów na napój oraz zajęcie miejsc i przywitanie.

godz. 18:45
Jak uniknąć kosztowej katastrofy w czasie obróbki CNC

Kolizje na obrabiarkach sterowanych numerycznie są bardzo kosztownym problemem. Podczas spotkania odpowiemy sobie na pytanie o przyczyny ich powstawania. Zaprezentuję również narzędzie, dzięki któremu będzie można uniknąć tego typu problemów na maszynie.

Tomasz Jacher - Absolwent kierunku Inżynieria Produkcji na Politechnice Krakowskiej. Specjalizuje się w obsłudze i wdrożeniach rozwiązań klasy CAM oraz obróbce CNC., fan motoryzacji oraz sportu.

godz. 19:10
Innowacyjne podejście do obróbki toczenia, HDT (High Dynamic Turning)

Rozwiązanie HDT stawia na głowie dotychczasowe, tradycyjne podejście do obróbki toczenia. Wszystkie tradycyjne operacje jak – obróbka zgrubna, obróbka wykańczająca, toczenie konturowe itd.. możemy teraz wykonać jednym narzędziem.

Artur Gruca – specjalista ds. technicznych, od 15 lat odpowiedzialny za wsparcie techniczne w firmie Ceratizit Polska. Prowadzący liczne szkolenia z zakresu obróbki skrawaniem dla pracowników i klientów firmy Ceratizit. Uczestnik licznych szkoleń wewnętrznych w Akademii Obróbki Skrawaniem w naszej centrali w Ceratizit Austria.

iconmonstr-coffee-5-240-150x150

~19:30 Przerwa kawowo (...piwna)

Kwadrans przerwy, luźne rozmowy branżowe i nie tylko

godz. 19:45
Jak w innowacyjny sposób zarządzać projektami W branży inżynieryjnej

Co zrobić, gdy zarządzamy nie tylko dokumentacją, ale również zespołem? Jak w sposób skuteczny, szybki i efektywny opanować wszystkie aspekty małych i dużych projektów? Omówienie zagadnienia na przykładzie rozwiązania SOLIDWORKS Manage.

Kamil Wilkosz -
Absolwent kierunki Inżynierii Materiałowej na Akademii Górniczo-Hutniczej., obecnie inżynier wsparcia technicznego w SOLIDEXPERT. Człowiek o wielu zainteresowaniach. Idealista, co sam często uważa za wadę!

godz. 20:10
Użyteczne funkcje SOLIDWORKS, o Których możesz nie wiedzieć

W pracy konstruktora często zmagamy się z krótkim czasem na wykonanie swojej pracy. Nie dziwi więc fakt, że nie mamy dużo czasu, aby zapoznać się z interesującymi funkcjami programu. W swojej pracy wykorzystujemy znane przez nas schematy, ponieważ obawiamy się, że szukanie i uczenie, zabierze cenne godziny na ukończenie zadania. W tej krótkiej prezentacji poznasz funkcjonalności SOLIDWORKS które przyspieszają pracę i o których często nie wiedzą nawet najbardziej doświadczeni projektanci.

Paweł Sarna -
absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej na kierunku Mechatronika. Inżynier wsparcia technicznego CAD/CAM w SOLIDEXPERT od początku roku 2016. W pracy zajmuję się głównie programami CAMWORKS i SW CAM koncentrując się na frezarkach od podstawowych zagadnień 2.5 osiowych do zaawansowanej obróbki wieloosiowej. Dodatkowo samym CADEM SOLIDWORKS oraz programami do Nestingu. Prywatnie interesuje się zagadnieniami związanymi ze sterowaniem (w tym do maszyn CNC), systemami wbudowanymi, robotyką oraz historią.

95256-ol3m6v-876-150x150

godz. 20:30
Konkurs - QUIZ

...dla wszystkich chętnych uczestników będzie możliwość wzięcia udziału w QUIZie. Pytanie będą dotyczyły informacji podawanych na poprzedzających QUIZ prelekcjach. Quiz będzie przeprowadzony poprzez system KAHOOT (odpowiedzi będzie można wysyłać na komórkach, nie trzeba będzie nic instalować).
NAGRODY: Między innymi
Voucher na weekendowe szkolenie SOLIDWORKS

iconmonstr-speech-bubble-27-240-1-150x150

Godz. ~21:00 Zakończenie / Luźne rozmowy

Możliwość porozmawiania z prelegentani oraz uczestnikami w luźnej atmosferze.

Tak było ostatnio!

Engineering MeetUp - Lokalizacja

12.03.2020  g.18:30

„Barka” ul. Podgórska 16

31-035 Kraków 

barka
srodek

Bezpłatna obowiązkowa rejestracja uczestników

Rejestracja zamknięta - komplet miejsc!

Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej