engineering meetup #2 WWA

powered by SOLIDEXPERT

Dni
Godzin
Minut
Sekund

"Centrum Zarządzania Światem"
ul. Stefana Okrzei 26

Warszawa (Praga)
28.11.2019 godzina 18:30

WSTĘP WOLNY*
*wymagana bezpłatna rejestracja

Podaj dalej:

Merytorycznych prelekcji
%
Konkretów! Zero % spamu
Bezpłatne piwo/napój
Kosztów - wstęp bezpłatny

Engineering MeetUp - Cel

Dzielenie się wiedzą

Prelegenci są specjalistami, a często mistrzami w swojej dziedzinie - dzielenie się wiedzą to czysta satysfakcja.

Promocja ciekawych idei

Ciekawe myśli, projekty idee, które są warte propagowania - ten cel przyświeca temu cyklowi spotkań.

Spotkanie ludzi z pasją

Nie masz z kim porozmawiać na temat nowinek z branży technicznej, projektowania, wytwarzania? Tutaj spotkasz ludzi z podobną pasją.

Luźna atmosfera

Szanujmy prelegentów i ich wystąpienia, ale w przerwach zachęcamy do swobodnych rozmów!

Engineering MeetUp - AGENDA

iconmonstr-rocket-10-240-150x150

18:30 Rozpoczęcie MeetUp'u

Odbiór voucherów na napój oraz zajęcie miejsc i przywitanie.

godz. 18:45
Użyteczne funkcje SOLIDWORKS, o Których możesz nie wiedzieć

W pracy konstruktora często zmagamy się z krótkim czasem na wykonanie swojej pracy. Nie dziwi więc fakt, że nie mamy dużo czasu, aby zapoznać się z interesującymi funkcjami programu. W swojej pracy wykorzystujemy znane przez nas schematy, ponieważ obawiamy się, że szukanie i uczenie, zabierze cenne godziny na ukończenie zadania. W tej krótkiej prezentacji poznasz funkcjonalności SOLIDWORKS które przyspieszają pracę i o których często nie wiedzą nawet najbardziej doświadczeni projektanci.

Jacek Wiącek, SOLIDEXPERT - Inżynier, absolwent kierunku Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Lubelskiej. 3 lata doświadczenia jako konstruktor w branży motoryzacyjnej oraz maszynowej. Prywatnie interesuje się muzyką i gram na gitarze elektrycznej.

godz. 19:10
Co można opatentować, czyli co jest nowe i nieoczywiste

Wynalazkiem zasługującym na patent nie muszą być wynalazki epokowe, jak żarówka, telefon czy silnik spalinowy. Nawet niewielkie ulepszenia znanych urządzeń/przedmiotów mogą uzyskać ochronę i przynieść zysk. Prezentacja postara się przedstawić w jaki sposób eksperci rozstrzygają, który wynalazek zasługuje na przyznanie patentu.

Maciej Dylik, AOMB Intellectual Property - Rzecznikiem patentowym zostałem w tym roku, z wykształcenia jestem inżynierem - mechanikiem-energetykiem. Świat wynalazców i wynalazków poznałem jeszcze na studiach i polubiłem go za to, że każdego dnia można się spotkać z czymś nowym.

iconmonstr-coffee-5-240-150x150

19:30 Przerwa kawowo (...piwna)

Kwadrans przerwy, luźne rozmowy branżowe i nie tylko

godz. 19:45
Jak zdać oficjalny certyfikat SOLIDWORKS CSWA / CSPW?

Zwiększ moc swojego CV! Certyfikaty CSWA i CSWP to rozpoznawalne i niezależne certyfikaty wydawane przez producenta SOLIDWORKS.
Na co warto zwrócić uwagę oraz jaką wiedzę należy posiadać przed przystąpieniem do certyfikatu CSWA/CSWP. Dodatkowo poznasz tricki, które pomogą uzyskać pozytywny wynik egzaminu. Na koniec poznasz sposób jak otrzymać kod to zdobycia certyfikatu.

Łukasz Siwiec, SOLIDEXPERT -
Certyfikowany trener oraz Expert CSWE wraz z najwyższym statusem za osiągnięcie AE Elite przyznawanym przez SOLIDWORKS. 9 lat doświadczenia w oprogramowaniu. Uwielbia tworzyć filmy na YT, a także testować sprzęt IT.

blazej-wojtyla-150x150

godz. 20:15
Uchroń swoją maszynę przed kolizją czyli symulacja Wirtualnej Maszyny

Dla każdej maszyny CNC można stworzyć jej odpowiednik w świecie wirtualnym. Pozwala nam to na przeniesienie prac symulacyjno-ustawczych w bezpieczny obszar. Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas pracy rzeczywistej maszyny oraz uchronić ją przed kolizjami. Te dwa podstawowe czynniki dają nam materialne oszczędności w świecie rzeczywistym.

Błażej Wojtyła, SOLIDEXPERT - Inżynier, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczą w Krakowie.
W firmie SOLIDEXPERT od 3 lat, gdzie odpowiada za działania związane z oprogramowaniem CAMWorks, SOLIDWORKS CAM oraz Eureka. Tworzenie postprocesorów, modeli Wirtualnych Maszyn oraz prezentacje to jego codzienność. Wolny czas spędza przy Frezarce CNC własnego projektu oraz wykonania.

godz. 20:45
Szybki Konkurs - Quiz

...dla wszystkich chętnych uczestników będzie możliwość wzięcia udziału w QUIZie. Pytanie będą dotyczyły informacji podawanych na poprzedzających QUIZ prelekcjach. Quiz będzie przeprowadzony poprzez system KAHOOT (odpowiedzi będzie można wysyłać na komórkach, nie trzeba będzie nic instalować). NAGRODY: Między innymi Voucher na weekendowe szkolenie SOLIDWORKS

iconmonstr-speech-bubble-27-240-1-150x150

Godz. ~21:00 Zakończenie / Luźne rozmowy

Możliwość porozmawiania z prelegentani oraz uczestnikami w luźnej atmosferze.

Engineering MeetUp - Lokalizacja

28.11.2019  g.18:30

Centrum Zarządzania Światem 

ul. Stefana Okrzei 26

03-710 Warszawa (Praga) 

37880232_1355618541207430_2976547047777239040_o
37784605_1355620097873941_2930574778697777152_o

Galeria - wcześniejsze edycje

Bezpłatna obowiązkowa rejestracja uczestników

Liczba miejsc ograniczona!

Potrzebujemy Twoich danych na potrzeby organizacji Engineering MeetUp - nie spamujemy.

Rejestracja zamknięta.

Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej