Engineering meetup Warszawa - SOLIDEXPERT

engineering meetup #1 WWA

powered by SOLIDEXPERT

Dni
Godzin
Minut
Sekund

"Centrum Zarządzania Światem"
ul. Stefana Okrzei 26

Warszawa (Praga)
11.04.2019 godzina 18:30

WSTĘP WOLNY*
*wymagana bezpłatna rejestracja

Podaj dalej:

Merytorycznych prelekcji
%
Konkretów! Zero % spamu
Bezpłatne piwo/napój
Kosztów - wstęp bezpłatny

Engineering MeetUp - Cel

Dzielenie się wiedzą

Prelegenci są specjalistami, a często mistrzami w swojej dziedzinie - dzielenie się wiedzą to czysta satysfakcja.

Promocja ciekawych idei

Ciekawe myśli, projekty idee, które są warte propagowania - ten cel przyświeca temu cyklowi spotkań.

Spotkanie ludzi z pasją

Nie masz z kim porozmawiać na temat nowinek z branży technicznej, projektowania, wytwarzania? Tutaj spotkasz ludzi z podobną pasją.

Luźna atmosfera

Szanujmy prelegentów i ich wystąpienia, ale w przerwach zachęcamy do swobodnych rozmów!

Engineering MeetUp -

18:30 Rozpoczęcie MeetUp'u

Odbiór voucherów na napój oraz zajęcie miejsc i przywitanie.

godz. 18:45
Quo Vadis CAD/SOLIDWORKS

...czyli droga jaką przebyło oprogramowanie CAD i kierunek w jakim zmierza. Czego możemy się spodziewać w przyszłości po oprogramowaniu klasy Computer Aided Design (na przykładzie SOLIDWORKS)?

Adam Bator - posiada 12-sto letnie doświadczenie w branży oprogramowania CAD/CAM/PDM. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej z tytułem doktora inżyniera. W 2005 roku dołączył do zespołu SOLIDEXPERT - posiada wiedzę z zakresu procesów projektowych, specyfiki działów konstrukcyjnych, technologicznych, a także produkcji. Obecnie pełni funkcję dyrektora zarządzającego w SOLIDEXPERT, a także jako głos doradczy w wielu polskich przedsiębiorstwach.

Jaroslawlis

godz. 19:10
Optymalizacja topologii W SOLIDWORKS Simulation

…czyli symulacja przyszłości, która na początkowym etapie projektowania może wyręczyć projektanta/konstruktora i zaproponować kształt modelu spełniający warunki nie tylko wytrzymałościowe.

Jarosław Lis - Inżynier, absolwent kierunku Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Warszawskiej. W sumie prawie 7 lat doświadczenia w analizach MES (Metoda Elementów Skończonych), od ponad roku w SOLIDEXPERT. Zapalony narciarz.

19:30 Przerwa kawowo (...piwna)

Kwadrans przerwy, luźne rozmowy branżowe i nie tylko

godz. 19:45
Jak Przedstawić projekt/produkt wykorzystując wizualizację 3D

W jaki sposób wizualizacja może pomóc startupowi w pozyskaniu inwestorów lub firmie w sprawdzeniu czy ich nowy pomysł podbije serca klientów ? Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie kroki są potrzebne, aby efekt naszej pracy robił wrażenie na oglądających, zapraszam.

Jacek Wiącek - Inżynier, absolwent kierunku Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Lubelskiej. 3 lata doświadczenia jako konstruktor w branży motoryzacyjnej oraz maszynowej. Prywatnie interesuje się muzyką i gram na gitarze elektrycznej.

godz. 20:10
Zarządzanie Danymi Produktu Czyli czym jest PDM i do czego służy?

….Mateusz wyjaśni czym jest, i do czego służy system PDM, starając się wyjaśnić jak bardzo może usprawnić codzienną pracę Konstruktora jak i innych użytkowników programu.

Mateusz Stępień - Absolwent kierunku Mechanika i Budowa Maszyn na Politechnice Poznańskiej. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywał jako konstruktor w firmach z branży motoryzacyjnej będąc użytkownikiem systemów CAD/PDM. W Solidexpert jako Specjalista Techniczny CAD/PDM zajmuje się między innymi wsparciem technicznym klientów oraz wdrażaniem sytemu SOLIDWORKS PDM.

godz. 20:30
Do It Yourself zbuduj od zera frezarkę CNC

...czy można zupełnie samodzielnie, używając drewna jako materiał na ramę stworzyć frezarkę CNC, która będzie pracowała z dokładnością < 0,1 mm? Błażej pokaże, że można, opisze jak oraz zaprezentuje efekt końcowy tj. gotową maszynę.

Błażej Wojtyła - Inżynier, absolwent Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie.
W firmie SOLIDEXPERT od 2,5 lat, gdzie odpowiada za działania związane z oprogramowaniem CAMWorks, SOLIDWORKS CAM oraz Eureka. Tworzenie postprocesorów, modeli Wirtualnych Maszyn oraz prezentacje to jego codzienność. Aktualnie pełniący obowiązki kierownika o. Warszawa. Wolny czas spędza przy Frezarce CNC własnego projektu oraz wykonania.

Godz. ~21:00 Zakończenie / Luźne rozmowy

Możliwość porozmawiania z prelegentani oraz uczestnikami w luźnej atmosferze.

Engineering MeetUp -

11.04.2019  g.18:30

Centrum Zarządzania Światem 

ul. Stefana Okrzei 26

03-710 Warszawa (Praga) 

37880232_1355618541207430_2976547047777239040_o
37784605_1355620097873941_2930574778697777152_o

Galeria - edycje (#2 Krk)