aktualności

Platforma 3DEXPERIENCE dla edukacji – czyli niezawodne rozwiązania w innowacyjnej odsłonie

W czasach konkurencyjnego rynku pracy oraz wysyceniu środowisk CAD w mniej lub bardziej zaawansowane programy, obecni i przyszli studenci potrzebują dostępu do przyszłościowego i innowacyjnego narzędzia.

3DEXPERIENCE for Education to zaawansowana platforma zaprojektowana dla edukacji, umożliwiająca najnowsze praktyki w zakresie szeroko pojętego przemysłu. Dzięki wszechstronnym możliwościom CAD, CAM i CAE platforma zapewnia rozwiązania najwyższej klasy do zarządzania pracą zespołową i planowania projektów.

Dzięki intuicyjnemu interfejsowi opartemu na sieci web, nauczyciele w łatwy sposób mogą tworzyć lokalne lub międzynarodowe środowisko współpracy, takie jak projekty studenckie, egzaminy oraz przypisywać role uczestnikom. Studenci mogą rozpoczynać swoje projekty na uczelni, kontynuować w domu, a ewentualne problemy i wyzwania omawiać w społeczności internetowej. Korzystanie z platformy zapewnia, że ZAWSZE mają oni dostęp do najnowszej wersji swoich projektów.

KORZYŚCI:

 • Zarządzanie wszystkimi swoimi użytkownikami, zajęciami, programem nauczania, zadaniami, projektami i nie tylko – wszystko połączone na jednej platformie!
 • Możliwość prowadzenia lekcji w 3D Dashboard, w sposób analogiczny do zajęć w fizycznych salach w czasie rzeczywistym
 • Dostęp do aplikacji umożliwiających projektowanie, symulacje, zarządzanie projektami w czasie rzeczywistym
 • Współpraca i tworzenie projektów w dowolnym momencie, z dowolnego miejsca i z dowolnego urządzenia – w tym komputerów Mac i telefonów komórkowych (tylko aplikacje w chmurze).
 • Zmniejszenie kosztów infrastruktury sprzętowej, kosztów ogólnych IT i konserwacji oprogramowania.

3DEXPERIENCE for Education oferuje dużą elastyczność. Pakiety można rozszerzać wraz ze wzrostem ilości użytkowników i powiększaniem wiedzy oraz umiejętności grupy. Struktura 3DExperience for Education składa się z zestawów ról odpowiadającym profilom działalności. Wybierz role, które będą najbardziej dopasowane to potrzeb studentów.

3DEXPERIENCE for Education dostępne jest w pakietach 10, 30, 100, 300, 900 itd. aktywacji.

Oferta składa się z następujących ról:

• Collaborative Business and Industry Innovator

• Project Collaborator

• 3D Designer

• 3DEXPERIENCE Engineer

Collaborative Business and Industry Innovator

Jest to fundament platformy 3DEXPERIENCE do zbudowania najbardziej odpowiedniego rozwiązania dla uczelni. Ta rola łączy prowadzących ze studentami, studentów ze studentami, a wszyscy oni mogą wymieniać się danymi- wszystko to w jednym miejscu i w czasie rzeczywistym.

Następnie możemy rozbudowywać platformę o kolejne rozwiązania

Project Collaborator for Education

Dzięki niej połączysz starsze dane i pliki SOLIDWORKS Desktop z platformą 3DEXPERIENCE. Z aplikacją Projekt Planner inspirowaną popularnymi social mediowymi portalami, znacząco usprawnisz współpracę łącząc społeczności z danymi oraz plikami 3D. Łącz się z każdego miejsca, na dowolnym urządzeniu z członkami swojego zespołu. Zintegrowane narzędzie do komentowania i miejsce do przechowywania plików w chmurze sprawiają, ze tworzenie i planowanie projektów jest łatwiejsze niż kiedykolwiek

3D Designer for Education

Pozwala połączyć istniejące dane SOLIDWORKS z platformą 3DEXPERIENCE oraz tworzyć w sposób łatwy i szybki parametryczne modele 3D za pomocą 3D Creator oraz organiczne i ergonomiczne kształty za pomocą 3D Sculptor. Przeglądaj, oceniaj i oznaczaj modele CAD za pomocą 3DPlay a następnie opublikuj je dla swojej społeczności za pomocą 3DSwym.

Zarządzaj swoimi projektami w sposób nowoczesny dzięki platformie, która nadal pozostanie bezproblemowo zintegrowana z SOLIDWORKS CAD.

3DEXPERIENCE Engineer

To portfolio rozwiązań wykorzystywanych w szeroko pojętym przemyśle połączonych ze sobą i osadzonych w platformie 3D Experience. Uzyskaj dostęp do potężnych możliwości, które dają czołowe systemy marki Dassault Systemes – projektowanie 3D (CATIA), symulacja (SIMULIA), produkcja (DELMIA) oraz zarządzanie cyklem życia produktu (ENOVIA). Większość z tych zaawansowanych ról jest instalowane lokalnie i bezproblemowo połączą Twoje dane z platformą.

Dlaczego rozwiązania chmurowe?

Sama instalacja to tylko 10 min. 3DEXPERIENCE otwiera nowe możliwości i nowy poziom dydaktyki dla prowadzących i studentów. Dostęp do aplikacji jest możliwy właściwie natychmiast, a zakres modułów jest bogaty. To właśnie rozwiązania chmurowe zrewolucjonizowały świat i procesy przemysłowe w ostatnich latach.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem platformy 3DEXPERIENCE dla swojej uczelni, skontaktuj się z nami: edukacja@solidexpert.com

AUTOR:

Anna Dziedzic

Manager ds. edukacji

,

zapisz się na newsletter

  Jesteś zainteresowany rozwiązaniem SOLIDWORKS?

  30 dni testów oprogramowania bez zobowiązań - sprawdź już teraz!

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej