aktualności

Poznaj CAD Connector i integruj dane CAD/PDM/PLM z systemem ERP

Integracja systemu ERP z innymi aplikacjami jest bardzo częstą praktyką, zwłaszcza w środowisku firm produkcyjnych. Odpowiadając na potrzeby klientów udostępniliśmy niedawno aplikację CAD Connector. Głównym zadaniem rozwiązania zaprojektowanego przez zespół SOLIDEXPERT jest integracja dowolnego środowiska CAD / PDM / PLM z systemem ERP Microsoft Dynamics 365 Business Central. Aplikacja wspiera pracę zespołów konstrukcyjno-technologicznych na etapie procesu przygotowania produkcji, automatyzuje zadania, a także przygotowuje dane na potrzeby produkcji.

Jeśli mamy do czynienia z dużą (i wciąż rosnącą) złożonością produkowanych wyrobów, to wiele problemów firm pojawia się już w momencie przygotowania produkcji. Dlaczego tak jest?

To zadanie jest przede wszystkim bardzo pracochłonne. Szczególnie w przypadku produkcji maszyn, czy linii produkcyjnych. Czas, który planista poświęca na przeniesienie płaskiej struktury listy materiałowej z systemu CAD na tzw. BOM produkcyjny jest bardzo długi. Maszyny posiadają często tysiące komponentów, a przeniesienie listy do systemu w sposób ręczny, koszt uruchomienia produkcji przyczynia się do powstawania dużej ilości popełnianych błędów. W końcowym efekcie przekłada się to na cenę wyrobu gotowego.

CAD Connector znacznie przyspiesza pracę dzięki automatycznemu uzupełnianiu danych

Dzięki implementacji rozwiązania CAD Connector zyskujemy nie tylko dostęp do struktury BOM’ u konstrukcyjnego w przejrzystej formie „drzewka”, ale przede wszystkim automatyczne tworzenie się indeksów magazynowych dla złożeń, detali lub BOM’ów. Z poziomu CAD Connectora mamy dostęp do aktualnej dokumentacji technologicznej, a także możemy w pełni kontrolować opartą na rewizjach BOM’ów konstrukcyjnych dokumentacji. Dzięki opcji automatyzacji procesu uzupełniania danych, proces przebiega płynnie, a dodatkowo zyskujemy możliwość zatwierdzania poprawności i kompletności danych przed zapisem.

Dostęp do struktury BOM’u konstrukcyjnego w aplikacji CAD Connector.

Po implementacji samego rozwiązania zaobserwujemy znaczną redukcję czasu wymaganego na ręczne przetwarzanie danych, przy jednoczesnej całkowitej eliminacji błędów wynikających z wprowadzania samodzielnie danych do systemu. Zaczynamy pracować na takich samych plikach na wszystkich etapach procesu powstawania produktu. Pozwoli nam to na znaczne przyspieszenie wykonywanie codziennych czynności. Narzędzie jest w pełni dostosowywalne i skalowalne, przez co możemy je dopasować do naszych aktualnych potrzeb i rozwijać w miarę rozwoju firmy.

Jeśli widzisz w swojej organizacji zastosowanie dla CAD Connectora - skontaktuj się z nami i umów bezpłatną prezentację. Na spotkaniu odpowiemy na pytania i omówimy przypadki, które są dla Ciebie interesujące.

Autor
Julia Utrata

zapisz się na newsletter

    Jesteś zainteresowany rozwiązaniem SOLIDWORKS?

    30 dni testów oprogramowania bez zobowiązań - sprawdź już teraz!

    Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej