MacroSolid

MacroSolid to dodatek dedykowany dla systemu 3D CAD SOLIDWORKS®, w którym to zostały zgrupowane makra automatyzujące prace projektowe. Wśród funkcjonalności MacroSolid można znaleźć makra, które automatyzują proces generowania plików (np. DXF, DRW->PDF/DXF, SaveAs, Pic, Barcodes, SaveConfigAs), makra skracające czas niezbędny do przygotowania dokumentacji projektowej (np. Properties, ExcelBOM2, WordReport, Print itp.) jak i makra typowo użytkowe (np. Colors, SMProperties, SheetFormat, PicControl, MyPackAndGO).

MacroSolid – opis rozwiązania

Wszystkie makra dostępne w MacroSolid zostały zaprojektowane i oprogramowane w taki sposób, aby poprzez zdefiniowanie ustawień domyślnych i uzupełnienie list możliwe było szybkie dostosowanie funkcjonalności do przyjętych w danej firmie założeń projektowych. Funkcjonalności dodatku współpracują zarówno z aktywnym dokumentem SOLIDWORKS® (częściami, złożeniem, rysunkiem) poddając działaniu wszystkie lub wybrane komponenty, jak i z wybranymi plikami wskazanego folderu na dysku. Makra mogą zostać wywołane bez uruchomienia okien z wcześniej przygotowanych i zapisanych ustawień domyślnych.

MacroSolid wyposażony jest w specjalny interfejs (zakładkę BOM), którego zadaniem jest wyświetlenie niezbędnych danych umożliwiających weryfikację projektu oraz zarządzanie funkcjonalnościami poszczególnych makr.

Liczba makr wchodzących w skład MacroSolid systematycznie rośnie a kolejne wersje tych istniejących wzbogacane są o dodatkowe funkcjonalności, na które wskazują Użytkownicy MacroSolid. Proponowane rozwiązania każdorazowo mogą zostać dostosowane indywidualnie do potrzeb Klienta.

PRACUJ Z MACROSOLID

Pobierz dane z modelu, przefiltruj po typie komponentu, właściwościach pliku, nazwie a następnie posortuj je według potrzeb. Zdecyduj co chcesz wyświetlać w kolumnach tabeli BOM.

Z WIDOKÓW dowiesz się m.in. czy uzupełniłeś wszystkie właściwości, zdefiniowałeś materiały, użyłeś odpowiednich jednostek miar, współczynników R i K dla blach, formatek rysunkowych. Podejmij decyzję o kolejnym zadaniu.

Zdefiniuj właściwości plików, uporządkuj drzewo FeatureManager, koloruj modele, generuj PDFy, DXFy, STEPy, podmieniaj formatki rysunkowe, drukuj … w różnych trybach pracy z MacroSolid.

Wygeneruj BOM dla blach, profili, elementów handlowych, całego projektu, posortowany, z wizerunkiem komponentu. Skonfiguruj szablon i zapisz BOM do MS Excel®, MS Word®, PDF, CSV.

Przetestuj nasze rozwiązania lub zamów ofertę!

Mirosław Wnęk Dyrektor Handlowy

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!

12 626 06 00

SOLIDEXPERT Polska Sp. z o.o. Sp.k.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881

 • Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3000 firm
  i przeszkoliliśmy ponad 9000 osób

 • Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
  np. za najlepszą obsługę klienta

 • Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
  nasze kompetencje

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT Polska Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej