MacroSolid - makra do SOLIDWORKS, generowanie plików - SOLIDEXPERT

MacroSolid to dodatek dedykowany dla systemu 3D CAD SOLIDWORKS®, w którym to zostały zgrupowane makra automatyzujące prace projektowe. Wśród funkcjonalności MacroSolid można znaleźć makra, które automatyzują proces generowania plików (np. DXF, DRW->PDF/DXF, SaveAs, Pic, Barcodes, SaveConfigAs), makra skracające czas niezbędny do przygotowania dokumentacji projektowej (np. Properties, ExcelBOM2, WordReport, Print itp.) jak i makra typowo użytkowe (np. Colors, SMProperties, SheetFormat, PicControl, MyPackAndGO).

O dodatku

Wszystkie makra dostępne w MacroSolid zostały zaprojektowane i oprogramowane w taki sposób, aby poprzez zdefiniowanie ustawień domyślnych i uzupełnienie list możliwe było szybkie dostosowanie funkcjonalności do przyjętych w danej firmie założeń projektowych. Funkcjonalności dodatku współpracują zarówno z aktywnym dokumentem SOLIDWORKS® (częściami, złożeniem, rysunkiem) poddając działaniu wszystkie lub wybrane komponenty, jak i z wybranymi plikami wskazanego folderu na dysku. Makra mogą zostać wywołane bez uruchomienia okien z wcześniej przygotowanych i zapisanych ustawień domyślnych.

MacroSolid wyposażony jest w specjalny interfejs (zakładkę BOM), którego zadaniem jest wyświetlenie niezbędnych danych umożliwiających weryfikację projektu oraz zarządzanie funkcjonalnościami poszczególnych makr.

Liczba makr wchodzących w skład MacroSolid systematycznie rośnie a kolejne wersje tych istniejących wzbogacane są o dodatkowe funkcjonalności, na które wskazują Użytkownicy MacroSolid. Proponowane rozwiązania każdorazowo mogą zostać dostosowane indywidualnie do potrzeb Klienta.

Pracuj z MacroSolid

Pobierz dane z modelu, przefiltruj po typie komponentu, właściwościach pliku, nazwie a następnie posortuj je według potrzeb. Zdecyduj co chcesz wyświetlać w kolumnach tabeli BOM.

Z WIDOKÓW dowiesz się m.in. czy uzupełniłeś wszystkie właściwości, zdefiniowałeś materiały, użyłeś odpowiednich jednostek miar, współczynników R i K dla blach, formatek rysunkowych. Podejmij decyzję o kolejnym zadaniu.

Zdefiniuj właściwości plików, uporządkuj drzewo FeatureManager, koloruj modele, generuj PDFy, DXFy, STEPy, podmieniaj formatki rysunkowe, drukuj … w różnych trybach pracy z MacroSolid.

Wygeneruj BOM dla blach, profili, elementów handlowych, całego projektu, posortowany, z wizerunkiem komponentu. Skonfiguruj szablon i zapisz BOM do MS Excel®, MS Word®, PDF, CSV.

formularz kontaktowy

    zaufali nam

    Faq

    Chcesz dowiedzieć się więcej?
    Masz pytania? Sprawdź nasze FAQ

    Sprawdź