Microsoft Dynamics NAV - Wdrożenia systemu klasy ERP - SOLIDEXPERT

Microsoft Dynamics NAV to rozwiązanie, które dzięki odpowiedniemu wdrożeniu pomoże Twojej dynamicznie rozwijającej się firmie w kompleksowym zarządzaniu produkcją. Skorzystaj z pełni możliwości MS NAV i wznieś swoją firmę na wyższy poziom. Już ponad 117 000 firm w 47 krajach w tym w Polsce korzysta z tego systemu klasy ERP. System oferuje wyspecjalizowaną funkcjonalność dla przemysłu wytwórczego, dystrybucyjnego, handlu detalicznego i wielu innych branż. Jest to najpopularniejsze rozwiązanie Microsoft klasy ERP. Zapraszamy do zapoznania się z jego możliwościami oraz do kontaktu z naszymi konsultantami.

 

O Microsoft Dynamics NAV

Wykonaj krok w kierunku jeszcze szybszego rozwoju i lepszej organizacji procesów, informacji w Twojej firmie. Wdróż system, który jest w stanie zapewnić Twojej firmie wszystkie niezbędne funkcjonalności z zakresów takich jak finanse, księgowość, produkcja, zarządzanie środkami trwałymi, serwisem, logistyką czy kadrami i płacami. Microsoft Dynamics NAV spełni się również w roli CRM, może pomóc Ci również zarządzać marketingiem, aktualnymi projektami.

Funkcjonalność jest szczególnie zaprojektowana pod sektory produkcji i dystrybucji. System MS Dynamics NAV słynie z bogatych możliwości personalizacji, która umożliwia konfigurację do specyfiki danej branży i oczywiście konkretnej firmy. Zacznij od tego, co jest niezbędne w twojej firmie w tej chwili i nie martw się o jutro – dzięki elastyczności łatwo dostosujesz NAVa, gdy potrzeby Twojej firmy ulegną zmianie.

Dystrybucja Microsoft Dynamics NAV odbywa się jedynie przez sieć lokalnych partnerów Microsoft (takich jak nasza firma), którzy posiadają odpowiednie kompetencje. Współpraca to nie tylko sprzedaż i wdrożenie, to również gwarancja elastyczności w dostosowywaniu systemu do indywidualnych potrzeb klienta. Zakup licencji jest możliwy poprzez jednorazową opłatę lub miesięczny abonament.

Dlaczego NAV ?

Globalne rozwiązanie klasy ERP

Microsoft dostarcza szereg rozwiązań biznesowych na cały świat, w tym również Dynamics NAV. System jest stale rozwijany i dystrybuowany do 47 krajów! Wybierając Dynamics NAV decydujesz się na sprawdzone, globalne oraz rozwojowe rozwiązanie.

Popularność

Microsoft Dynamics NAV cieszy się zaufaniem ponad 2.000.000 użytkowników na całym świecie, gdzie na to rozwiązanie zdecydowało się ponad 120.000 przedsiębiorstw!

Funkcjonalność

Bogata i stale rozwijana funkcjonalność systemu. Program swoją funkcjonalnością zaopatruje wszystkie obszaru funkcjonowania przedsiębiorstwa. Możliwość integracji z wieloma rozwiązaniami jak SOLIDWORKS PDM oraz dostępność dodatków ISV.

Przejrzysty interfejs

Bardzo zbliżony do popularnych rozwiązań Microsoft interfejs sprawia, że praca w programie nie stanowi problemu. Ponad to program dostępny jest na wielu platformach: PC, wersja webowa oraz aplikacje na urządzenia mobilne

Pakiety

Microsoft Dynamics NAV - Funkcje
Pakiet startowy
Pakiet rozszerzony
ZARZĄDZANIE FINANSAMI I KSIĘGOWOŚĆ
Rozwiń
Zgodność z przepisami MSR i ustawy o rachunkowości
Księga główna
Księgowanie w systemie Microsoft Dynamics NAV
VAT
Zarządzanie środkami pieniężnymi
Należności i zobowiązania
Prognozowanie
Księgowania wewnątrzfirmowe
Rachunek kosztów
ŚRODKI TRWAŁE
Rozwiń
Zarządzanie środkami trwałymi
MARKETING i CRM
Rozwiń
Zarządzanie kontaktami
Zarządzanie relacjami z klientami (CRM)
SPRZEDAŻ I ZAKUPY
Rozwiń
Zarządzanie zamówieniami sprzedaży
Ceny sprzedaży i rabaty
Zarządzanie zamówieniami zakupu
Obietnice zamówień (ATP/CTP)
MAGAZYN I ZARZĄDZANIE ZAPASAMI
Rozwiń
Zarządzanie zapasami
Zarządzanie magazynem (WMS)
PRODUKCJA
Rozwiń
Komplemetacja
Produkcyjne zestawienie komponentów (BOM)
Podstawowe zdolności produkcyjne i marszruty
Zlecenia produkcyjne
Integracja zamówienia sprzedaży z planowaniem zamówień produkcji
Prognozowanie i planowanie produkcji (MPS, MRP)
Planowanie zdolności produkcyjnych (CRP)
SERWIS
Rozwiń
Zlecenia serwisowe
ZARZĄDZANIE PROJEKTEM
Rozwiń
Zlecenia
Planowanie zleceń (projektów)
KONFIGURACJA I ROZBUDOWA OPROGRAMOWANIA
Rozwiń
Projektant raportów
Projektant stron
Projektant tabel
Projektant zapytań
Projektant portów XML
RAPORTOWANIE, ANALITYKA ORAZ BI
Rozwiń
Raportowanie
Power BI
Analizy finansowe
Wyniki finansowe
XBRL

Możliwości MS Dynamics NAV

Zarządzanie finansami i księgowość

Oprogramowanie Microsoft Dynamics NAV gwarantuje pełną zgodność z obowiązującymi międzynarodowymi przepisami i ustawami związanymi z rachunkowością i księgowością. Zdobył on również certyfikat zgodności z polską Ustawą o rachunkowości wydany przez zewnętrzną firmę audytorską. Nasz system ERP umożliwia prowadzenia dziennika audytu, a także stosowania innych środków bezpieczeństwa, które są niezbędnie wymagane na mocy rozporządzeń prawnych.

Środki trwałe

Jako użytkownik systemu ERP Microsoft Dynamics NAV otrzymujesz w pełni zintegrowany moduł zarządzania środkami trwałymi, który umożliwia skuteczne i efektywne zarządzanie aktywami firmy. Dzięki systemowi Microsoft Dynamics NAV możliwe jest śledzenie wszelkich istotnych informacji dotyczących środków trwałych, takich jak: koszty i harmonogramy konserwacji oraz koszty nabycia i utrzymania.

Marketing i CRM

Skuteczne działania marketingowe / sprzedażowe to takie, które są mierzalne i daję odpowiedni zwrot z inwestycji jaką są promocje, akcje reklamowe czy marketingowe. System ERP Microsoft Dynamics NAV pozwala na stały i natychmiastowy dostęp do wszelkich niezbędnych danych o kontaktach, źródłach pozyskania. Pozwala to na jeszcze efektywniejsze działania poprzez ich optymalizację.

Sprzedaż i zakupy

NAV zawiera mnogą ilość funkcji wspierających skuteczne zarządzanie sprzedażą, zakupami oraz co ważne operacjami zwrotu zapasów. W systemie zostały uwzględnione zagadnienia takie jak ceny i rabaty, dodatkowe koszty oraz zobowiązania, które dotyczą realizacji zamówień.  Narzędzia związane z zarządzaniem zapotrzebowaniem wspierają firmę w efektywnym prowadzeniu stanów magazynowych oraz utrzymaniu ponoszonych kosztów na możliwie niskim pułapie.

Magazyn i zarządzanie zapasami

Zarządzanie zapasami jest to strategiczny obszar, który zajmuje się dystrybucją lub produkcją. W celu sprawnego i efektywnego realizowania czynności w tym obszarze, dane na których opiera się proces decyzyjny muszą być wiarygodne, nie ma tu miejsca na kompromis. System ERP Microsoft Dynamics NAV daje przedsiębiorcom możliwość prawidłowego rejestrowania stanu zapasów oraz dostarcza precyzyjnych informacji o ich aktualnej dostępności.

Produkcja

ERP Microsoft Dynamics NAV umożliwia obsługę procesów produkcji – jest to jedna z głównych funkcji systemu, obejmujące kompleksowe funkcje, takie jak planowanie, dostawy, produkcja, tworzenie harmonogramów, śledzenie oraz raportowanie. Osoby odpowiedzialne za planowanie produkcji określają w systemie NAV dokładnie jakie wyroby należy wyprodukować w danej jednostce czasu i terminie, aby pokryć wymagane zapotrzebowanie. Sprawne wykorzystanie tego modułu pozwala na optymalizację kosztów produkcji.

Serwis

Funkcje zarządzanie serwisem to rozwiązania wspierające w firmach realizację usług serwisowych. Zgłoszenia serwisowe mogą być definiowane przez nabywcę lub generowane automatycznie w systemie zgodnie z warunkami określonymi w umowie serwisowej. Użytkownik posiada swobodną możliwość tworzenia bazy danych, która zawiera wszystkie przedmioty serwisu i części, a także informacje na temat umów, niezbędnych komponentów czy warunków gwarancji.

Zarządzanie projektem

Moduł Zlecenia umożliwia sprawne i profesjonalne zarządzania projektami na najwyższym poziomie. Funkcja Zlecenia usprawnia zarządzanie projektami krótko oraz długoterminowymi, z którymi wiąże się wiele typów zużycia, np. zużycie godzin pracy ludzi, godzin pracy maszyn czy też zapasów magazynowych. Dzięki funkcji zlecenia przydzielisz do projektu pracowników, maszyny, zasoby i wszelkie inne niezbędne elementy, które składają się na dane zadanie czy też proces.

Przyjazna konfiguracja i rozbudowa oprogramowania

Dzięki wbudowanym funkcjom takim jak projektant raportów, stron, tabel, zapytań czy portów XML, możesz dowolnie dostosowywać panele i raporty do swoich indywidualnych potrzeb. Nie ma potrzeby, abyś to ty dostosowywał się do Dynamics NAV – to on, dzięki odpowiedniej konfiguracji wyjdzie na przeciw twoim potrzebom i przyzwyczajeniom.

Office 365

Dzięki kompleksowemu ekosystemowi Microsoft, system ERP Dynamics NAV może być w pełni zintegrowany z pakietem Office 365. Umożliwia to synchronizację poczty, kalendarza, raportów i plików. Rozwiązanie to usprawnia procesy w firmie i pozwala zaoszczędzić wiele czasu związanego z udostępnianiem informacji, zasobów elektronicznych w ramach organizacji.

Licencja

Wieczysta

Licencja wieczysta na system Microsoft Dynamics NAV wiąże się z jednorazową opłatą. Zapewnia ona użytkownikom możliwość klasycznego lub szybkiego wdrożenia funkcjonalności ERP, przy pomocy narzędzi NAV.express. Ten model licencjonowania gwarantuje dostęp do systemu użytkownikom jednoczesnym. Licencja dla użytkownika z pełnym dostępem pozwala na pełną edycję systemu ERP.

Subskrypcja

Subskrypcja oprogramowania Microsoft Dynamics NAV to model, który umożliwia minimalizację kosztów zakupu licencji na początku wdrożenia. W modelu subskrypcyjnym opłata licencyjna jest naliczana miesięcznie dla każdego użytkownika nazwanego.

Interfejs

formularz kontaktowy

zaufali nam

Faq

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Masz pytania? Sprawdź nasze FAQ

Sprawdź