Smap3D Steel - konstrukcje stalowe w SOLIDWORKS

Smap3D Steel to dodatek do SOLIDWORKS dedykowany projektom stalowym zintegrowany z SOLIDWORKS w 100%. Posiada różne funkcje usprawniające projektowanie konstrukcji stalowych, które osadzone w oknie SOLIDWORKS są wygodne w użytkowaniu. Jest to elastyczne rozwiązanie pozwalające o wiele szybciej zaprojektować bardzo duże konstrukcje np. całe hale, ale też pojedyncze urządzenia mechaniczne.

O programie

Smap3D Steel to dodatkowa zakładka pojawiająca się w dokumencie złożenia jakie utworzymy. Generuje dodatkowe możliwości, wykorzystując i łącząc odpowiednie funkcje SOLIDWORKS aby zredukować czas potrzebny na wykonanie konstrukcji stalowej. Każdy profil tworzymy jako osobną część, jednak całością konstrukcji możemy sterować poprzez szkice. Takie podejście zapewnia łatwiejszą modyfikację i późniejsze wykonanie rysunków wykonawczych poszczególnych elementów. Kolejnymi atutami programu jest wsparcie dla plików danych NC oraz możliwość generowania list materiałowych i późniejszego eksportu do programu Excel.

 Pakiety:

 • Smap3D Steel dla SOLIDWORKS – Pakiet do projektowania
 • Smap 3D Steel dla SOLIDWORKS – tworzenie danych NC w formacie *. DSTV
 • Smap3D Steel dla SOLIDWORKS – Pakiet produkcyjny (zawiera oba powyższe)
 Wymagania sprzętowe:

Takie same jak dla wersji SOLIDWORKS, na której będze wykorzystywany:

 • System Windows® 7 (64-bitowy)/10
  (brak wsparcia pakietów Windows Home,
  szczegóły nt. wspieranych wersji systemu tutaj)
 • 8 GB RAM (minimum)
 • 13 GB wolnego miejsca na dysku
 • Certyfikowana karta graficzna i sterowniki
 • Internet Explorer 11 lub nowszy
 • Produkty Microsoft: Excel i Word min. 2010

Korzyści

Przez ostatnie 19 lat SOLIDEXPERT jako autoryzowany dystrybutor SOLIDWORKS wdrożył ponad 9.000 licencji CAD 3D u ponad 2.500 klientów. Liczne wyróżnienia jak Elite AE, gwarantują doskonałą obsługę, profesjonalne doradztwo oraz korzystne ceny!

 

Zalety programu Smap3D Steel:

 

Integracja i szybkość działania

Smap3D Steel działając w interfejsie SOLIDWORKS jest łatwy w użytkowaniu, a jego pełna integracja pozwala tworzyć szybko i efektywnie konstrukcje stalowe. Dzięki tworzeniu klasycznego drzewa operacji SOLIDWORKS późniejsza modyfikacja nie stanowi żadnego problemu.

Standardowe połączenia stalowe

Połączenia między profilami, płyty mocujące, żebra czy bardziej zaawansowane łączenia profili mogą być zdefiniowane na podstawie zgodnych ze standardami bibliotek. Za każde połączenie odpowiada dedykowana funkcja co znacznie przyspieszy tworzenie takich połączeń.

Wspieranie danych NC w formacie *.DSTV

Ważnym elementem procesu tworzenia konstrukcji stalowych jest możliwość eksportu danych w formacie *. DSTV. Tego typu dane mogą być wysłane bezpośrednio na maszynę. Występuje jako osobny moduł.

Połączenia śrubowe

Dodawanie śrub i zestawów śrub jest możliwe w momencie dodawania np. płyty mocującej. Kolejne pola do wypełnienia w menadżerze operacji prowadzą użytkownika przez cały proces. Każda modyfikacja np. grubości płyty zaktualizuje długość śruby czy zestawu śrub.

Funkcje

Biblioteka profili

Wraz z programem dostarczone są biblioteki profili ale także pozostałych elementów konstrukcyjnych jak płyty końcowe. Biblioteki możemy współdzielić między użytkownikami, a także rozszerzać o dodatkowe kształty i rozmiary.

Wstawianie profili

Pozycja wszystkich profili może być zmieniana w zależności o potrzeb. Można je obracać, przesuwać równolegle do linii szkicu, dodawać odsunięcie od końca linii a także obracać.

Przycinanie

W programie mamy możliwość przycięcia profilu innych, lub wskazaną ścianą. Do dyspozycji mamy także operacją pozwalającą usunąć dane przycięcie.

Płyta końcowa

Dodawana poprzez zaznaczenie danego elementu konstrukcyjnego, możemy od razu zaznaczyć ścianę, do której płyta będzie przytwierdzona, określić ich ilość i rozstaw otworów mocujących.

Inteligentny wybór

Dla większej wydajności pracy, podczas wyboru płyty końcowej program oferuje tylko płyty pasujące do wybranego elementu konstrukcyjnego zgodnie ze standardem.

Żebra

Do danego profilu możemy dodać żebra w celu usztywnienia konstrukcji dobierając pozycję żebra i to w jaki sposób potraktowane jego narożniki.

Listy materiałów

SolidSteel pozwala generować listy materiałowe. W razie zmian nie będzie tworzona nowa. Dodatkowo dając możliwość łączenia tych samych elementów konstrukcyjnych w jednym rekordzie tabeli.

Aktualizacja i eksport listy materiałów

Aktualizacja obecnej w projekcie listy materiałów jest kwestią jednego kliknięcia. Program daje możliwość eksportu listy do programu Excel posiadając możliwość łączenia takich samych elementów.

Podgląd

Podczas tworzenia elementów konstrukcyjnych mamy możliwość zobaczenia jak będą one wyglądały dla dobranych przez nas opcji.

 

Promocje

Wideo

Structural Steel Design with SOLIDWORKS - SolidSteel parametric

Structural Steel Design with SOLIDWORKS - SolidSteel parametric

formularz kontaktowy

  Polecane produkty

  SOLIDWORKS CAD 3D

  SOLIDWORKS CAD 3D

  SOLIDWORKS Simulation

  SOLIDWORKS Simulation

  SOLIDWORKS Composer

  SOLIDWORKS Composer

  zaufali nam

  Faq

  Chcesz dowiedzieć się więcej?
  Masz pytania? Sprawdź nasze FAQ

  Sprawdź