Smap3D Steel

Smap3D Steel to dodatek do SOLIDWORKS dedykowany projektom stalowym zintegrowany z SOLIDWORKS w 100%. Posiada różne funkcje usprawniające projektowanie konstrukcji stalowych, które osadzone w oknie SOLIDWORKS są wygodne w użytkowaniu. Jest to elastyczne rozwiązanie pozwalające o wiele szybciej zaprojektować bardzo duże konstrukcje np. całe hale, ale też pojedyncze urządzenia mechaniczne.

SMAP3D Steel – opis rozwiązania

Smap3D Steel to dodatkowa zakładka pojawiająca się w dokumencie złożenia jakie utworzymy. Generuje dodatkowe możliwości, wykorzystując i łącząc odpowiednie funkcje SOLIDWORKS aby zredukować czas potrzebny na wykonanie konstrukcji stalowej. Każdy profil tworzymy jako osobną część, jednak całością konstrukcji możemy sterować poprzez szkice. Takie podejście zapewnia łatwiejszą modyfikację i późniejsze wykonanie rysunków wykonawczych poszczególnych elementów. Kolejnymi atutami programu jest wsparcie dla plików danych NC oraz możliwość generowania list materiałowych i późniejszego eksportu do programu Excel.

Wymagania sprzętowe:

Pakiety:

 • System Windows® 7 (64-bitowy)/10
  (brak wsparcia pakietów Windows Home,
  szczegóły nt. wspieranych wersji systemu tutaj)
 • 8 GB RAM (minimum)
 • 13 GB wolnego miejsca na dysku
 • Certyfikowana karta graficzna i sterowniki
 • Internet Explorer 11 lub nowszy
 • Produkty Microsoft: Excel i Word min. 2010
 • Smap3D Steel dla SOLIDWORKS – Pakiet do projektowania
 • Smap 3D Steel dla SOLIDWORKS – tworzenie danych NC w formacie *. DSTV
 • Smap3D Steel dla SOLIDWORKS – Pakiet produkcyjny (zawiera oba powyższe)

Interfejs programu

Wideo

Structural Steel Design with SOLIDWORKS - SolidSteel parametric

Structural Steel Design with SOLIDWORKS - SolidSteel parametric

Structural Steel Design with SOLIDWORKS - SolidSteel parametric

Structural Steel Design with SOLIDWORKS - SolidSteel parametric

Zalety programu Smap3D Steel

Integracja i szybkość działania

Smap3D Steel działając w interfejsie SOLIDWORKS jest łatwy w użytkowaniu, a jego pełna integracja pozwala tworzyć szybko i efektywnie konstrukcje stalowe. Dzięki tworzeniu klasycznego drzewa operacji SOLIDWORKS późniejsza modyfikacja nie stanowi żadnego problemu.

Standardowe połączenia stalowe

Połączenia między profilami, płyty mocujące, żebra czy bardziej zaawansowane łączenia profili mogą być zdefiniowane na podstawie zgodnych ze standardami bibliotek. Za każde połączenie odpowiada dedykowana funkcja co znacznie przyspieszy tworzenie takich połączeń.

Wspieranie danych NC w formacie *.DSTV

Ważnym elementem procesu tworzenia konstrukcji stalowych jest możliwość eksportu danych w formacie *. DSTV. Tego typu dane mogą być wysłane bezpośrednio na maszynę. Występuje jako osobny moduł.

Połączenia śrubowe

Dodawanie śrub i zestawów śrub jest możliwe w momencie dodawania np. płyty mocującej. Kolejne pola do wypełnienia w menadżerze operacji prowadzą użytkownika przez cały proces. Każda modyfikacja np. grubości płyty zaktualizuje długość śruby czy zestawu śrub.

Wybrane funkcje programu

Biblioteka profili

Wraz z programem dostarczone są biblioteki profili ale także pozostałych elementów konstrukcyjnych jak płyty końcowe. Biblioteki możemy współdzielić między użytkownikami, a także rozszerzać o dodatkowe kształty i rozmiary.

Wstawianie profili

Pozycja wszystkich profili może być zmieniana w zależności o potrzeb. Można je obracać, przesuwać równolegle do linii szkicu, dodawać odsunięcie od końca linii a także obracać.

Przycinanie

W programie mamy możliwość przycięcia profilu innych, lub wskazaną ścianą. Do dyspozycji mamy także operacją pozwalającą usunąć dane przycięcie.

Płyta końcowa

Dodawana poprzez zaznaczenie danego elementu konstrukcyjnego, możemy od razu zaznaczyć ścianę, do której płyta będzie przytwierdzona, określić ich ilość i rozstaw otworów mocujących.

Inteligentny wybór

Dla większej wydajności pracy, podczas wyboru płyty końcowej program oferuje tylko płyty pasujące do wybranego elementu konstrukcyjnego zgodnie ze standardem.

Żebra

Do danego profilu możemy dodać żebra w celu usztywnienia konstrukcji dobierając pozycję żebra i to w jaki sposób potraktowane jego narożniki.

Listy materiałów

SolidSteel pozwala generować listy materiałowe. W razie zmian nie będzie tworzona nowa. Dodatkowo dając możliwość łączenia tych samych elementów konstrukcyjnych w jednym rekordzie tabeli.

Aktualizacja i eksport
listy materiałów

Aktualizacja obecnej w projekcie listy materiałów jest kwestią jednego kliknięcia. Program daje możliwość eksportu listy do programu Excel posiadając możliwość łączenia takich samych elementów.

Podgląd

Podczas tworzenia elementów konstrukcyjnych mamy możliwość zobaczenia jak będą one wyglądały dla dobranych przez nas opcji.

Przetestuj nasze rozwiązania lub zamów ofertę!

Alter_logo
Mirosław Wnęk Dyrektor Handlowy

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!

12 626 06 00

SOLIDEXPERT Polska Sp. z o.o. Sp.k.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881

 • Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3000 firm
  i przeszkoliliśmy ponad 9000 osób

 • Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
  np. za najlepszą obsługę klienta

 • Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
  nasze kompetencje

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT Polska Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej