SOLIDWORKS Simulation

SOLIDWORKS Simulation to intuicyjne narzędzie stworzone do przeprowadzania szybkich symulacji wytrzymałościowych tworzonych produktów, z jednoczesnym zachowaniem wysokiej rzetelności wyników. Dodatek Simulation charakteryzuje się mnogością dostępnych opcji, które pozwalają znaleźć precyzyjną solucję nawet dla najbardziej złożonych problemów konstrukcyjnych postawionych przed projektantem.

SOLIDWORKS Simulation to narzędzie, które powinno znaleźć się w każdej firmie, dla której liczy się wysoka poprawność oraz skuteczna optymalizacja produktu od najwcześniejszych faz projektowania. Symulacje, testy, obliczenia, analiza wytrzymałościowa, termiczna, analiza MES, obliczanie wyboczeń, obliczenia wytrzymałościowe zbiorników to tylko część zaawansowanych funkcji programu. Interesuje Cię cena, licencja? Skontaktuj się z nami już teraz!

SOLIDWORKS Simulation – opis rozwiązania

SOLIDWORKS Simulation to intuicyjne narzędzie stworzone do przeprowadzania szybkich symulacji wytrzymałościowych tworzonych produktów, z jednoczesnym zachowaniem wysokiej rzetelności wyników. Dodatek Simulation charakteryzuje się mnogością dostępnych opcji, które pozwalają znaleźć precyzyjną solucję nawet dla najbardziej złożonych problemów konstrukcyjnych postawionych przed projektantem. SOLIDWORKS Simulation to narzędzie, które powinno znaleźć się w każdej firmie, dla której liczy się wysoka poprawność oraz skuteczna optymalizacja produktu od najwcześniejszych faz projektowania. Symulacje, testy, obliczenia, analiza wytrzymałościowa, termiczna, analiza MES, obliczanie wyboczeń, obliczenia wytrzymałościowe zbiorników to tylko część zaawansowanych funkcji programu. Interesuje Cię cena, licencja? Skontaktuj się z nami już teraz!

SOLIDWORKS Simulation dzięki szerokiej gamie wbudowanych funkcji pozwala na analizę wytrzymałościową projektowanych produktów, dopasowaną do indywidualnych potrzeb klienta. Narzędzie Simulation pozwala na przeprowadzenie zaawansowanych analiz: statycznych, nieliniowych, termicznych, częstotliwościowych, wyboczeniowych, zmęczeniowych, testów upuszczenia, projektów zbiornika ciśnieniowego oraz dynamiki liniowej.

Rzetelność uzyskiwanych wyników symulacji zapewniona jest dzięki wykorzystaniu sprawdzonego solvera obliczeniowego, stworzonego i sukcesywnie ulepszanego od 1995 roku. Jego skuteczność została wielokrotnie potwierdzona przez naszych klientów, a także przez środowiska akademickie, które przeprowadziły liczne walidacje narzędzia Simulation poprzez porównanie uzyskanych wyników symulacji do danych otrzymanych drogą empiryczną.

Wbudowany solver obliczeniowy, oprócz skuteczności, cechuje się także wysoką wydajnością, dzięki czemu nawet średnio zaawansowane symulacje nie wymagają obecności superkomputera w firmie.

Narzędzie Simulation jest całkowicie zintegrowane ze środowiskiem SOLIDWORKS. Dodatek oparty jest o intuicyjny interfejs, pozwalający w łatwy i szybki sposób przygotować model do analizy. Nawet pozornie skomplikowane czynności, jak prawidłowa deklaracja warunków brzegowych, selektywne odbieranie stopni swobody, wybór odpowiedniego rodzaju siatki MES oraz miejscowe zagęszczanie siatki elementów skończonych nie wymagają od użytkownika wysokiego stopnia zaawansowania w obsłudze tego narzędzia.

SOLIDWORKS Simulation pozwala wygenerować wyniki, za którymi kryje się nie tylko wysoka wartość merytoryczna, ale także wysoka atrakcyjność wizualna. Efekty symulacji mogą zostać przedstawione w wybrany przez projektanta sposób, dzięki czemu można wyeksponować odpowiednie właściwości badanego modelu. Uzyskane wykresy oraz animacje są łatwe w odbiorze nawet dla osoby nie wtajemniczonej w obliczenia, analizę MES. Narzędzie Simulation pozwala także równolegle porównać wyniki kilku przeprowadzonych badań, dzięki czemu można dokonać szybkiego wyboru najlepszego istniejącego rozwiązania, a co za tym idzie skutecznie zoptymalizować produkt.

Korzyści wynikające z posiadania SOLIDWORKS Simulation:

 • Prawidłowe przeprowadzenie fazy projektowej
 • Skrócenie czasu potrzebnego na wdrożenie produktu
 • Zmniejszenie zapotrzebowania na tworzenie fizycznych prototypów
 • Optymalizacja tworzonego produktu
 • Brak potrzeby zlecania analizy MES zewnętrznym firmom

Wymagania sprzętowe:

Cechy programu:

 • System Windows® 10 (64-bitowy) (brak wsparcia pakietów Windows Home, szczegóły nt. wspieranych wersji systemu tutaj)
 • 16 GB RAM (minimum)
 • 13 GB wolnego miejsca na dysku
 • CPU 3.3 Ghz lub szybszy
 • Certyfikowana karta graficzna i sterowniki (szczegóły tutaj)
 • Produkty Microsoft: Excel i Word min. 2016
 • intuicyjny interfejs
 • sprawdzony solver obliczeniowy
 • wysoka wydajność obliczeniowa
 • przejrzystość uzyskanych wyników
 • wysoka atrakcyjność wizualna efektów symulacji
 • program dostępny w pakietach Standard, Professional i Premium

Interfejs programu

Wideo

SOLIDWORKS 2022 - Simulation

Webinar: Analiza wytrzymałości w SOLIDWORKS Simulation

SOLIDWORKS Simulation - Różnice pakietów

SOLIDWORKS Simulation - Badania termiczne

SOLIDWORKS Simulation - Test upadku

SOLIDWORKS 2022 - Simulation

Webinar: Analiza wytrzymałości w SOLIDWORKS Simulation

SOLIDWORKS Simulation - Różnice pakietów

SOLIDWORKS Simulation - Badania termiczne

SOLIDWORKS Simulation - Test upadku

Zalety programu SOLIDWORKS Simulation

Pełna integracja z SOLIDWORKS CAD 3D

Simulation jest osadzony bezpośrednio w oknie SOLIDWORKS, dzięki czemu użytkownik w tym samym programie dostaje szereg dodatkowych możliwości, a co ważne, może w czasie rzeczywistym wprowadzać zmiany w geometrii modelu.

Dla inżyniera

Simulation pozwala na szybkie zdefiniowanie warunków brzegowych analizy, co przekłada się na czas realizacji całego projektu.

Szeroki zakres obliczeń

Simulation charakteryzuje się mnogością dostępnych opcji, które pozwalają znaleźć precyzyjną solucję nawet dla najbardziej złożonych problemów konstrukcyjnych postawionych przed projektantem.

Redukcja kosztów

Dzięki zastosowaniu obliczeń numerycznych już na etapie projektowania, firma redukuje koszty związane z budową licznych prototypów potrzebnych do walidacji projektu.

Pakiety SOLIDWORKS Simulation

SOLIDWORKS Simulation Standard
SOLIDWORKS Simulation Professional
SOLIDWORKS Simulation Premium
Funkcje ogólne
W pełni zintegrowany z SOLIDWORKS® 3D CAD
Modelowanie MES
Interakcje i Połączenia
Obciążenia i Umocowania
Analiza punktów aktywnych naprężeń
Komunikacja z Raportami i eDrawings®
Liniowa analiza statyczna złożeń
Analiza ruchu w czasie
Badania projektu
Analiza zmęczeniowa
Analiza trendu
Automatyczna konwersja łączników Toolbox na śruby
Optymalizacja projektu
Menadżer przypadków obciążenia
Zaawansowane Interakcje i Połączenia
Optymalizacja topologii
Analiza ruchu opartego na zdarzeniach
Analiza częstotliwości
Analiza wyboczenia
Analiza termiczna
Analiza testu upuszczenia
Analiza podmodeli
Uproszczenie 2D
Liniowa analiza dynamiczna
Analiza nieliniowa
Analiza kompozytów

Wybrane funkcje programu

Analiza statyczna

Wytrzymałość materiałów w zakresie sprężystych odkształceń. Rozkład naprężeń, sprawdzanie przemieszczeń, wyznaczanie współczynnika bezpieczeństwa.

Analiza termiczna

Podstawowa analiza termiczna obejmująca badanie oddziaływania zjawisk przewodnictwa, konwekcji oraz radiacji na tworzony element.

Analiza drgań

Funkcja pozwalająca na sprawdzenie częstotliwości drgań własnych oraz zjawiska rezonansu, występujących przy cyklicznym obciążeniu.

Wyboczenie

Analiza wyboczenia pozwala na sprawdzenie reakcji smukłych elementów na zadane obciążenia.

Test upuszczenia

Analiza upadku pozwala na sprawdzenie efektów upuszczenia przedmiotu z zadanej wysokości na sztywną podłogę.

Analiza zmęczeniowa

Sprawdza jak powtarzalny cykl obciążeń wpływa na żywotność projektowanego elementu.

Projekt zbiornika ciśnieniowego

Wyspecjalizowana funkcja Simulation służąca do analizy zbiorników i aparatów ciśnieniowych.

Optymalizacja

Funkcja pozwalająca w sprawny sposób przeprowadzić analizę różnych scenariuszy oraz zoptymalizować projekt.

Analiza podmodeli

Funkcja pozwala przenieść założone obciążenia globalne do obszarów lokalnych i uzyskać precyzyjne wyniki analizy.

Dynamika liniowa

Analiza dynamiczna oparta jest na częstotliwości drgań własnych oraz postaci drgań. Uwzględnia zjawiska bezwładności lub tłumienia.

PAKIET WSPARCIA OBLICZENIOWEGO

Twoja firma potrzebuje wsparcia w obszarze symulacji, analiz i obliczeń?

Pakiet wsparcia obliczeniowego jest prowadzony przez inżynierów pomocy technicznej, nie ogranicza się jedynie do funkcjonalności i opcji oprogramowania. Inżynierowie udzielają użytkownikom porad podczas analizy obliczeniowej modeli klientów, biorąc pod uwagę odpowiednie warunki brzegowe dla badań.

Dowiedz się więcej / Zamów

Rodzaje licencji

Czasowa stanowiskowa

Działanie: użytkownik instaluje licencję podając numer seryjny. Podczas pierwszego uruchomienia oprogramowanie łączy się z serwerem aktywacji SOLIDWORKS i zezwala na użytkowanie licencji. Licencja działa tylko przez wybrany okres czasu. Minimalny okres wykupienia dostępu to 3 miesiące.

Zalety: zapewnia elastyczność i możliwość wykupienia programu tylko na wybrany okres czasu. Licencja może być używana w połączeniu z licencjami wieczystymi.

Wieczysta sieciowa

Działanie: jeden z komputerów w firmie pełni rolę serwera licencji (z systemem Windows). Po zainstalowaniu na nim oprogramowania (Menedżer Licencji Sieciowej) i podaniu numeru seryjnego następuje aktywacja puli licencji (1 sieciowy numer seryjny zawiera kilka licencji). Pula licencji jest dostępna dla wszystkich komputerów połączonych z serwerem w lokalnej sieci. Jednocześnie nie może być uruchomionych więcej aplikacji niż znajduje się licencji w puli.

Zalety: najlepszy dla większej liczby stanowisk. Łatwe zarządzanie pulą licencji dzięki sprawnemu mechanizmowi SolidNetWork.

Wieczysta stanowiskowa
- ręczna aktywacja

Działanie: użytkownik instaluje licencję podając numer seryjny. Podczas pierwszego uruchomienia oprogramowanie łączy się z serwerem aktywacji SOLIDWORKS i zezwala na użytkowanie licencji.

Zalety: najlepszy dla niewielkiej liczby stanowisk. Umożliwia transfer licencji przez Internet na inny komputer. Aktywacja dokonywana jest tylko raz, później nie jest wymagany dostęp do Internetu.

zamów ofertę

Subskrypcja

Skorzystaj z dodatkowej opcji w postaci SUBSKRYPCJI – sprawdź co możesz zyskać

Wsparcie techniczne

W okresie subskrypcji gwarantujemy wsparcie techniczne – nasze zespół certyfikowanych specjlistów i instruktorów SOLIDWORKS, pomoże Ci rozwiązać każdy problem związany z oprogramowaniem. Możesz skorzystać z rozmowy telefonicznej, maila, zgłoszenia na HelpDesku, wideokonferencji lub spotkania.

Knowledge Base

Zyskaj dostęp do obszernej biblioteki artykułów technicznych, tematów pomocy, wskazówek, makr i najlepszych praktyk – wszystko zostało dostarczone i sprawdzone przez ekspertów SOLIDWORKS. Od teraz odpowiedzi na Twoje pytania będą zawsze w zasięgu ręki!

Uaktualnienia i rozszerzenia oprogramowania

Uzyskaj automatyczne uaktualnienia do najnowszych wersji oprogramowania SOLIDWORKS, w tym nowych wydań i dodatków Service Pack. Powiadomienie e-mailem zapewnia dostęp do najważniejszych wiadomości, zgłoszeń serwisowych i najnowszych aktualizacji oprogramowania.

Portal klienta i MySOLIDWORKS

Miejsce, w którym można uzyskać najlepsze odpowiedzi na pytania dotyczące SOLIDWORKS – wszystko w jednym miejscu. Bądź na bieżąco, podnoś swoje umiejętności i dziel się doświadczeniem.

Polecane szkolenia

SOLIDWORKS Simulation

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy z zakresu użytkowania oprogramowania SOLIDWORKS Simulation do przeprowadzania analiz i walidacji projektów w oparciu o zaawansowaną procedurę MES (Metoda Elementów Skończonych). Podczas szkolenia uczestnicy poruszają się w zakresie statyki. Adresatami szkolenia są użytkownicy SOLIDWORKS Premium/SOLIDWORKS Simulation Standard zajmujący się analizą wytrzymałości produktu.

SOLIDWORKS Simulation Professional

Szkolenie dedykowane jest dla użytkowników SOLIDWORKS Simulation Professional, którzy pragną rozszerzyć swoje umiejętności o modelowanie zagadnień wyszczególnionych poniżej.

SOLIDWORKS Simulation Premium: statyka nieliniowa

Szkolenie dedykowane jest dla użytkowników SOLIDWORKS Simulation Premium, którzy pragną rozszerzyć swoje umiejętności o modelowanie zagadnień wyszczególnionych poniżej.

SOLIDWORKS Simulation Premium: dynamika liniowa

Szkolenie dedykowane jest dla użytkowników SOLIDWORKS Simulation Premium, którzy pragną rozszerzyć swoje umiejętności o modelowanie zagadnień wyszczególnionych poniżej.

Przetestuj nasze rozwiązania lub zamów ofertę!

Alter_logo
Aleksander Księżopolski Dyrektor Handlowy

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!

12 626 06 00

SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881

 • Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3500 firm
  i przeszkoliliśmy ponad 9500 osób

 • Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
  np. za najlepszą obsługę klienta

 • Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
  nasze kompetencje

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej