Relacja z Engineering Meetup #1 Wwa - SOLIDEXPERT

Relacja z Engineering Meetup #1 Wwa

Pierwsza edycja Engineering Meetup #1 WWA zakończona ponownie pełnym sukcesem po dwóch krakowskich edycjach! W warszawskim lokalu Centrum Zarządzani Światem na Pradze, zebrało się ponad 50 pasjonatów inżynierii, projektowania CAD, symulacji CAE i tematyki związanej z CAM / CNC.

Z całą pewnością, odbędzie się druga warszawska edycja. Na ten moment, cykl odbył się już w sumie 3 razy (2x w Krakowie i 1x w Warszawie).

Podsumowanie programu:

  • Dr inż. Adam Bator opowie o drodze jaką przebyło oprogramowanie CAD i o kierunku w jakim zmierza. Czego możemy się spodziewać w przyszłości po oprogramowaniu klasy Computer Aided Design (na przykładzie SOLIDWORKS)!
  • Jarosław Lis przybliży nam temat symulacji przyszłości, która na początkowym etapie projektowania może wyręczyć projektanta/konstruktora i zaproponować kształt modelu spełniający warunki nie tylko wytrzymałościowe!
  • Jacek Wiącek opowie w jaki sposób wizualizacja może pomóc startupowi w pozyskaniu inwestorów lub firmie w sprawdzeniu czy ich nowy pomysł podbije serca klientów? Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie kroki są potrzebne, aby efekt naszej pracy robił wrażenie na oglądających, zapraszam.
  • Mateusz Stępień wyjaśni czym jest i do czego służy system PDM, starając się przybliżyć jak bardzo może on usprawnić codzienną pracę konstruktora, jak i innych użytkowników programu.
  • Błażej Wojtyła odpowie na pytanie czy można zupełnie samodzielnie, używając drewna jako materiału na ramę stworzyć frezarkę CNC, która będzie pracowała z dokładnością < 0,1 mm? Błażej pokaże, że można, opisze jak oraz zaprezentuje efekt końcowy tj. gotową maszynę.

Serdecznie dziękujemy słuchaczom i prelegentom!