aktualności

Relacja z Engineering Meetup #2 Krk

Druga edycja Engineering Meetup #2 Krk zakończona ponownie pełnym sukcesem! Publiczność znów dopisała jak widać na załączonej relacji, bardzo cieszy nas, że wiele uczestników to osoby

Druga edycja Engineering Meetup #2 Krk zakończona ponownie pełnym sukcesem! Publiczność znów dopisała jak widać na załączonej relacji, bardzo cieszy nas, że wiele uczestników to osoby, które uczestniczyły również w #1 edycji.

Za sukces i dobry kierunek uważamy zaproszenie dwóch gości w roli prelegentów. Bardzo udane i ciekawe prezentacje Pana Michała Miśka z Airly oraz Dominika Kulpińskiego z FabLab Małopolska.

Podsumowanie programu:

▪ Maciej Niziołek opowiedział o najczęstszych błędach w druku 3D w popularnej technologii FDM (Fused Deposition Modeling). Zreferował jakie występują typu błędów, jak je rozpoznać i im przeciwdziałać – wszystko na konkretnych przypadkach!

Kamil Wilkosz wypracował i przedstawił kroki jakie muszą być spełnione, aby zwiększyć szanse na wzbogacenie wizualizacji projektu/prototypu o efekt WOW! Szczegółowo zostały przedstawione złote zasady pracy z SOLIDWORKS Visualize.

Michał Misiek, twórca aplikacji AIRLY (monitorowanie smogu) przedstawił wykorzystanie oprogramowania SOLIDWORKS CAD i druku 3D jako narzędzia do przyspieszenia procesu prototypowania  projektu sensora gazowego od podstaw z uwzględnieniem modelu obudowy i płytki PCB.

Dominik Kulpiński z FABLAB, pokazał jak w programie typu CAD zaprojektować ramę nośną wielowirnikowca i jego podzespoły. Ponadto przedstawimy ideę i przestrzeń FabLab Małopolska, gdzie każdy projektant i konstruktor może wykonać swój projekt wykorzystując profesjonalny sprzęt.

Paweł Sarna opowiedział o tym, jakie błędy w Twoim projekcie CAD/CAM uniemożliwiają wykonanie obróbki CNC lub sprawiają, że będzie ona trwała kilkukrotnie dłużej. Dzięki tej prezentacji, wielu słuchaczy zaoszczędzi nerwy, czas, materiał i narzędzia.

Serdecznie dziękujemy słuchaczom i prelegentom – kolejna edycja już w II kwartale 2019 roku ! Pamiętaj, że jeśli chcesz zostać prelegentem, to prosimy o kontakt.

,

zapisz się na newsletter

    Jesteś zainteresowany rozwiązaniem SOLIDWORKS?

    30 dni testów oprogramowania bez zobowiązań - sprawdź już teraz!

    Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej