aktualności

Relacja z Engineering Meetup #3 Krk

Obecna na wypełnionej po brzegi sali setka pasjonatów inżynierii to chyba najlepszy dowód na to, że wczorajsza III krakowska edycja Engineering Meetup zakończyła się pełnym sukcesem!

Prelegenci po swoich wykładach dzielnie odpowiadali na liczne pytania publiczności, a szczęśliwcy wygrali w loterii oraz QUIZie wartościowe nagrody ufundowane przez 3Dconnexion, Dell oraz naszą firmę.
Widzimy się w Q1 2020 na kolejnym krakowskim wydaniu tej imprezy – dziękujemy słuchaczom oraz prelegentom za to, że tworzą z nami ten rosnący na popularności cykl spotkań: Engineering Meetup!

?Prelegenci: Sebastian Wantuch, Urbańczyk Seweryn @Mateusz Guzik z AGH Space Systems oraz Łukasz Panek

Podsumowanie programu:

  • Sebastian Wantuch opowiedział jak przygotować swój model w programie typu CAD tak, aby drukowanie go nie sprawiało problemów. Jak uchronić się od błędów, które powstają już na etapie projektowania części. Wszystko na przykładzie oprogramowania SOLIDWORKS.
  • Seweryn Urbańczyk (Zakład Usługowy Ślusarstwo) jako prelegent przedstawił na czym polega obróbka szybkościowa, dla kogo jest przeznaczona i dla jakich maszyn – zysk to nawet 75% redukcji czasu cyklu. Seweryn opowiedział o tym kiedy dobrze jest wybrać np.  Volumill a kiedy lepsze będą standardowe strategie obróbcze przy zachowaniu maksymalnej wydajności.
  • Mateusz Guzik z AGH Space Systems zreferował jak dynamicznie rozwijający się w ostatnich latach sektor kosmiczny, wśród swoich rozwiązań na stałe znalazł miejsce dla układów hamowania aerodynamicznego. Zaprojektowany układ umożliwia uzyskanie kontroli nad wartością generowanej siły oporu aerodynamicznego, a co za tym idzie dodatkową możliwość sterowania prędkością rakiety. Układ zaprojektowano przy użyciu oprogramowania CAD/CAE (SOLIDWORKS), przeprowadzono również analizę wytrzymałościową najważniejszych elementów układu.
  • Łukasz Panek ułatwił wybór odpowiedniej stacji roboczej do pracy z CAD. Jest to kluczowy aspekt, wpływający na późniejszy komfort pracy z rozwiązaniami wspomagającymi projektowanie. Łukasz opowiedział co jest ważne przy wyborze konfiguracji sprzętowej pod programy CAD 2D i 3D z uwzględnieniem zasobności budżetu.

Serdecznie dziękujemy słuchaczom i prelegentom – kolejna edycja już w I kwartale 2020 roku ! Pamiętaj, że jeśli chcesz zostać prelegentem, to prosimy o kontakt.

,

zapisz się na newsletter

    Jesteś zainteresowany rozwiązaniem SOLIDWORKS?

    30 dni testów oprogramowania bez zobowiązań - sprawdź już teraz!

    Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej