Relacja z Engineering Meetup #3 Krk - SOLIDEXPERT

Relacja z Engineering Meetup #3 Krk

Prelegenci po swoich wykładach dzielnie odpowiadali na liczne pytania publiczności, a szczęśliwcy wygrali w loterii oraz QUIZie wartościowe nagrody ufundowane przez 3Dconnexion, Dell oraz naszą firmę.
Widzimy się w Q1 2020 na kolejnym krakowskim wydaniu tej imprezy – dziękujemy słuchaczom oraz prelegentom za to, że tworzą z nami ten rosnący na popularności cykl spotkań: Engineering Meetup!

🎤Prelegenci: Sebastian Wantuch, Urbańczyk Seweryn @Mateusz Guzik z AGH Space Systems oraz Łukasz Panek

Podsumowanie programu:

  • Sebastian Wantuch opowiedział jak przygotować swój model w programie typu CAD tak, aby drukowanie go nie sprawiało problemów. Jak uchronić się od błędów, które powstają już na etapie projektowania części. Wszystko na przykładzie oprogramowania SOLIDWORKS.
  • Seweryn Urbańczyk (Zakład Usługowy Ślusarstwo) jako prelegent przedstawił na czym polega obróbka szybkościowa, dla kogo jest przeznaczona i dla jakich maszyn – zysk to nawet 75% redukcji czasu cyklu. Seweryn opowiedział o tym kiedy dobrze jest wybrać np.  Volumill a kiedy lepsze będą standardowe strategie obróbcze przy zachowaniu maksymalnej wydajności.
  • Mateusz Guzik z AGH Space Systems zreferował jak dynamicznie rozwijający się w ostatnich latach sektor kosmiczny, wśród swoich rozwiązań na stałe znalazł miejsce dla układów hamowania aerodynamicznego. Zaprojektowany układ umożliwia uzyskanie kontroli nad wartością generowanej siły oporu aerodynamicznego, a co za tym idzie dodatkową możliwość sterowania prędkością rakiety. Układ zaprojektowano przy użyciu oprogramowania CAD/CAE (SOLIDWORKS), przeprowadzono również analizę wytrzymałościową najważniejszych elementów układu.
  • Łukasz Panek ułatwił wybór odpowiedniej stacji roboczej do pracy z CAD. Jest to kluczowy aspekt, wpływający na późniejszy komfort pracy z rozwiązaniami wspomagającymi projektowanie. Łukasz opowiedział co jest ważne przy wyborze konfiguracji sprzętowej pod programy CAD 2D i 3D z uwzględnieniem zasobności budżetu.

Serdecznie dziękujemy słuchaczom i prelegentom – kolejna edycja już w I kwartale 2020 roku ! Pamiętaj, że jeśli chcesz zostać prelegentem, to prosimy o kontakt.