aktualności

Relacja z Rallye Praha Revival 2023

Po niemal trzymiesięcznej przerwie, w miniony weekend SOLIDEXPERT Team powrócił na rajdowe trasy. Tym razem załoga Lancii Beta Montecarlo wystartowała w Czechach i był to już czwarty występ naszej załogi w praskim Revivalu.

Rallye Praha Revival od lat cieszący się renomą i olbrzymim powodzeniem wśród załóg z całej Europy, tradycyjnie zgromadził liczną stawkę zawodników. Warto wspomnieć, że każdego roku, lista zgłoszeń zapełnia się w ciągu doby od momentu rozpoczęcia zapisów. Na starcie tegorocznej edycji stanęło niemal 160 załóg, w tym 21 (z pierwotnie zgłoszonych 25) z Polski.

Trzydniowe zmagania podczas 12 Rallye Praha Revival rozpoczęły się w piątkowe południe, ceremonią Honorowego Startu. Punktualnie o 12:00, bramę startową zlokalizowaną na Placu Jana Palacha opuścił samochód z numerem 1. Dwadzieścia jeden minut później, na ponad 660 kilometrową trasę wyruszyła załoga Lancii Beta Montecarlo, która w tym roku otrzymała numer startowy 22.

Tegoroczny rajd podzielony trzy 3 etapy, z jedenastoma próbami sportowymi rozgrywanymi na zamkniętych trasach – jak zwykle przyniósł wiele emocji i zaciętą rywalizację tak licznej stawki załóg.

SOLIDEXPERT Team prezentując równą i rozważną jazdę, po pierwszym etapie plasował się w czołowej trójce klasy 7 (samochody o pojemności do 2000 ccm). Kolejny, najdłuższy etapie rajdu, liczący 394 kilometry przyniósł spore przetasowania, a załodze Lancii Beta Montecarlo nie udało się obronić wysokiej pozycji. SOLIDEXPERT Team jednak nadal utrzymywał się w TOP10, najliczniejszej klasy 7. Plany załogi na finałowy etap zakładały „atak” i poprawienie dotychczasowej lokaty. Niestety dwa ostatnie niedzielne odcinki, rozgrywane na torze rallycrossowym w Sedlčanach, okazały się trochę pechowe dla naszej załogi.

Podczas próby SS10, Lancia Beta z numerem 22 doganiając załogę Skody 120, przez niemal dwa okrążenia była zmuszona do jazdy za wolniejszym samochodem, tracąc cenne sekundy. Natomiast finałowy SS11, gdzie SOLIDEXPERT Team postawił wszystko na jedną kartę - decydując się na „maximum attack”, niestety zakończył się piruetem i sporą stratą. Na szczęście opanowanie kierowcy, pozwoliło zachować Lancię w nienagannym stanie, a do kontaktu z wewnętrzną bandą było już naprawdę bliiisko :)

Trzydniowe zmagania w 12 Rallye Praha Revival, SOLIDEXPERT Team zakończył na mecie, zajmując ostatecznie 8 miejsce w klasie 7 oraz 54 w klasyfikacji generalnej, jednocześnie wśród 19 sklasyfikowanych na mecie załóg z Polski, plasując się na 7 miejscu. W dodatkowej klasyfikacji dla zawodników startujących w „ubiegłym wieku” ;) SOLIDEXPERT Team znalazł się na 4 pozycji.

Następny start naszej załogi już w maju. Na Podkarpaciu, w dniach 12-13 maja rozegrany zostanie rajd Retro Carpathia, będący eliminacją CEZ FIA w rajdach na regularność.

Autor
solidexpert

zapisz się na newsletter

    Jesteś zainteresowany rozwiązaniem SOLIDWORKS?

    30 dni testów oprogramowania bez zobowiązań - sprawdź już teraz!

    Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej