aktualności

SOLIDEXPERT Team na Mistrzostwach Polski w Historycznych Rajdach na Regularność

Po niemal półtorarocznej przerwie spowodowanej Covid-19, SOLIDEXPERT Team powrócił do rywalizacji w rajdach na regularność.

Po niemal półtorarocznej przerwie spowodowanej Covid-19, SOLIDEXPERT Team powrócił do rywalizacji w rajdach na regularność.

W pierwszy lipcowy weekend, w okolicach Rzeszowa odbyła się II runda Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność. Na starcie w Boguchwale zjawiła się niemal w całości krajowa czołówka, wspierana przez kilka debiutujących załóg. Renoma poprzedniej edycji rajdu, a także zapowiedź wymagających tras, sprawiła że na starcie stanęła rekordowa stawka zawodników. Ostatecznie w Retro Carpathia wystartowało 29 spośród 30 zgłoszonych załóg, co było wielkim sukcesem Organizatorów, którym udało się osiągnąć niespotykaną dotąd frekwencję.

Trasę rajdu liczącą niemal 350 kilometrów, podzielono na dwa etapy, na których rozegrano 13 prób jazdy na regularność o łącznej długości 204 km. Próby RT poprowadzone w większości przypadków, wąskimi i bardzo technicznymi podkarpackimi drogami, wymagały od załóg prawdziwego kunsztu sportowej jazdy. Wysokie średnie oscylujące w granicach 50 km/h (49,9 ? ) w połączeniu z padającym deszczem, były dodatkowym utrudnieniem i tak niełatwego zadania.

SOLIDEXPERT Team otrzymał numer startowy 5 i Lancia Beta Montecarlo jako piąta wyruszyła na trasę rajdu. Początek był bardzo obiecujący, gdy na tablicy wyników pojawiły się rezultaty RT-1. Całej stawce przewodziła załoga Lancii, na kolejnych dwóch próbach plasując się również w czołówce. Niestety na jednej z następnych prób, po stracie kilkudziesięciu sekund spowodowanej zablokowaniem na wąskim odcinku drogi, przez samochód dostawczy – w trakcie „doganiania” swojego czasu, przytrafiły się błędy nawigacyjne, które tylko powiększyły straty.

Niestety, zgodnie z powiedzeniem że nieszczęścia chodzą parami – tak właśnie było podczas Retro Carpathia. Jak w żadnym z dotychczasowych rajdów, załoga Lancii jeszcze kilkakrotnie spotykała na swojej drodze utrudnienia w postaci traktorów i innych użytkowników poruszających się zdecydowanie wolniej niż zadana prędkość średnia. Spowodowało to poważne straty, powiększone jeszcze o punkty karne za niedostosowanie się do ograniczenia prędkości na trasie dojazdowej.

Zdecydowanie nie był to rajd, który ułożył się po myśli SOLIDEXPERT Team, jednak w tym też tkwi swoisty urok rajdów. Nie zawsze zajmuje się miejsce w ścisłej czołówce ?
Ostatecznie załoga Lancii Beta Montecarlo ukończyła Retro Carpathia na 9 miejscu, wśród 25 załóg które znalazły się na mecie. Pozwoliło to na zakwalifikowanie się do finału FIA Trophy, który odbędzie się w listopadzie, w ramach 10 Rajdu Polski Historycznego.

Po dwóch rozegranych rundach MPHRR 2021, w Grupie Sportowej sklasyfikowanych jest 19 załóg, a SOLIDEXPERT Team plasuje się na 4 miejscu, tracąc do poprzedzającej załogi jedynie 2 punkty.

Kolejna runda MPHRR – Rajd „Wspomnienie Warszawskiego” odbędzie się dopiero w październiku.

,

zapisz się na newsletter

    Jesteś zainteresowany rozwiązaniem SOLIDWORKS?

    30 dni testów oprogramowania bez zobowiązań - sprawdź już teraz!

    Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej