aktualności

SOLIDEXPERT TEAM przed nowym, rajdowym sezonem!

Drzemiąca w nas pasja do motoryzacji i fascynacja motorsportem jest bardzo silna. Po wielu latach przerwy, prezes SOLIDEXPERT wystartował wiosną ubiegłego roku w I Rundzie Pucharu Classicauto Cup na Torze Modlin. W kolejnych miesiącach  SOLIDEXPERT Team przygotowywał się do udziału w Historycznym Rajdzie Polski - najtrudniejszym rajdzie sezonu Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność.

Drzemiąca w nas pasja do motoryzacji i fascynacja motosportem jest bardzo silna. Po wielu latach przerwy, prezes SOLIDEXPERT wystartował wiosną ubiegłego roku w I Rundzie Pucharu Classicauto Cup na Torze Modlin. W kolejnych miesiącach  SOLIDEXPERT Team przygotowywał się do udziału w Historycznym Rajdzie Polski – najtrudniejszym rajdzie sezonu Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność. Rajd  rzeczywiście okazał się bardzo wymagającym sprawdzianem, z którym nasz zespół poradził sobie wyśmienicie. W stawce znacznie bardziej doświadczonych załóg SOLIDEXPERT Team zajął 3 miejsce w grupie 2 (samochodów o pojemności silnika do 2000ccm i wyprodukowanych przed 1972 rokiem) i 6 klasyfikacji generalnej (krajowej) rajdu. Pełna relacja z 7 Rajdu Polski Historycznego dostępna jest TUTAJ.

Zakończony sukcesem udział w ubiegłorocznym 7 Rajd Polski Historyczny, okazał się nie być jednorazowym startem SOLIDEXPERT Team. Zgodnie z powiedzeniem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia – zakiełkowała myśl o kolejnych startach. Długie zimowe wieczory skłoniły nas do snucia planów i rozważań nad sezonem 2019.  Zaowocowało to dość bogatym kalendarzem startów, zakładającym udział w co najmniej 11 rajdach. Przewidujemy udział w pełnym cyklu Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność, z apetytami na miejsce w czołówce ? Ponadto zamierzamy wystartować w kilku rundach, powołanego właśnie do życia nowego cyklu – Historycznego Pucharu Południa, przeznaczonego dla samochodów wyprodukowanych przed 1990 rokiem. Ponieważ MPHRR rozpoczynają się wyjątkowo późno w tym sezonie – I runda rozegrana zostanie dopiero 1 czerwca, szukamy innych możliwości zdobywania doświadczenia, tak potrzebnego w rajdach na regularność. W związku z tym, wiosną planujemy również dwa starty zagraniczne – w 9 Rallye Prague Revival oraz 4 Int. Budapest–Tata Historic Rallye Regularity. W drugiej części sezonu bierzemy pod uwagę wystartowanie w 1 – 2 rundach Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także w mającym ponad pięćdziesięcioletnią tradycję Rajdzie Żubrów. Tak duża ilość startów ma na celu sprawdzenie w „boju” i dopracowanie samochodu przed jeszcze większym wyzwaniem zaplanowanym na sezon 2020. Szczegółów nie będziemy jeszcze zdradzać, ale… będzie się działo ?

Niespełna trzy tygodnie, kończące okres przygotowań, pozostały do pierwszego startu w zbliżającym się wielkimi krokami rajdowym sezonie 2019. Debiut SOLIDEXPERT Team nastąpi podczas Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, który odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia, a bazą będzie Wieliczka. Impreza z ponad 10 letnią tradycją, poświęcona dwóm czołowym polskim zawodnikom rajdowym, którzy zginęli w tragicznych okolicznościach, zawsze gromadzi na starcie kilkadziesiąt załóg, oraz rzesze kibiców na trasie. Szczególnym zainteresowaniem widzów cieszą się dwa odcinki specjalne rozgrywane w samym centrum Wieliczki, już po zapadnięciu zmroku, co dodatkowo potęguje emocje.

SOLIDEXPERT Team zaprezentuje na Memoriale samochód, którym załoga planuje startować w sezonie 2019. Fiata 124 Spider, znanego ze startu w ubiegłorocznym 7 Rajd Polski Historyczny, zastąpi zupełnie inna rajdówka. Jaka – o tym przekonacie się po opublikowaniu listy zgłoszeń do Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Na razie zdradzimy tylko tyle, że podobnie jak Fiat 124 Spider  jest w kolorze czerwonym – wszak powszechnie wiadomo, że czerwone auta są najszybsze ? Ponadto jest to kolor nieodłącznie kojarzący się z brandem SOLIDEXPERT.

,

zapisz się na newsletter

    Jesteś zainteresowany rozwiązaniem SOLIDWORKS?

    30 dni testów oprogramowania bez zobowiązań - sprawdź już teraz!

    Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej