aktualności

SOLIDEXPERT Team – zakończenie rajdowego sezonu 2019

Udziałem w ostatniej tegorocznej rundzie Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność – Rajdzie Retro Carpathia, SOLIDEXPERT Team zakończył swój pierwszy sezon startów Lancią Beta MonteCarlo.

Udziałem w ostatniej tegorocznej rundzie Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność – Rajdzie Retro Carpathia, SOLIDEXPERT Team zakończył swój pierwszy sezon startów Lancią Beta MonteCarlo.

Załoga przed Retro Carpathia zaliczała się do czwórki, mogącej podczas finałowego rajdu walczyć o pozostałe dwa miejsca na podium sezonu 2019. Już przed startem w Pstrągowej, znani byli tegoroczni Mistrzowie Polski w Grupie Open . Załoga Stanisław Postawka/Anna Postawka zapewniła sobie tytuł wcześniej, wygrywając dwie pierwsze rundy, a w trzeciej plasując się na drugiej pozycji.

Fot. Marcin Ścipień

Teoretycznie (i matematycznie) w walce o tytuły Vice Mistrzów liczyli się: Krzysztof Sielicki/Grzegorz Sielicki w Alfa Romeo Alfasud którzy zgromadzili 20 punktów, Jacek Grochowski i Henryk Buszkiewicz – Polonez 2000 z 18 punktami, SOLIDEXPERT Team – Lancia Beta MonteCarlo, mający na koncie 17 punktów oraz Daniel i Mateusz Surmacz, startujący w tym sezonie dwoma autami – BMW E30 i Fordem Sierra Cosworth – 13 pkt.

Tegoroczny regulamin Mistrzostw zakładał, że do końcowej punktacji cyklu będą się liczyły trzy najlepsze wyniki z rozegranych rund. Stawiało to załogę Alfa Romeo w trudniejszym położeniu, ponieważ „ich” punkty pochodziły już z trzech dotychczasowych rund, gdy pozostałej trójki – tylko z dwóch. Inaczej mówiąc, Sieliccy jedynie w przypadku zajęcia wyższej pozycji niż w poprzednich rundach, mogli powiększyć swój dorobek punktowy, o różnicę wynikającą z wyżej punktowanego, lepszego miejsca. Pozostałe załogi mogły dopisać wszystkie punkty zdobyte w ostatniej  rundzie.

SOLIDEXPERT Team przystąpił do rywalizacji z apetytami na jak najlepsze miejsce. Jednak jak to niejednokrotnie bywa, gdy za bardzo „się chce” nie wszystko wychodzi zgodnie z oczekiwaniami.

Fot. Marcin Ścipień

Pierwszy etap, rozpoczynający się w zapadającym zmroku, z 4 próbami RT rozegranymi niemal w całości w nocnych warunkach, przyniósł załodze Lancii 3 miejsce. Złożyły się na to miejsca 4,1,3 i 2 na kolejnych RT. Po pierwszym dniu prowadzili Postawka Rally Team – Polski Fiat 125p, przed bezpośrednimi rywalami – Grochowskim i Buszkiewiczem w Polonezie 2000. Czołową trójkę dzieliła stosunkowo niewielka różnica, podczas gdy zajmujący 4 miejsce – Daniel Surmacz/Mateusz Surmacz tracili już dość znacznie, po poważnym błędzie na RT2. Krzysztof i Grzegorz Sieliccy również nie ustrzegli się błędów i plasowali się jeszcze niżej.

Fot. Marcin Ścipień

Kolejny etap załoga SOLIDEXPERT rozpoczęła od 3 miejsca na RT5, tracąc 4,5 sekundy do triumfujących Grochowskiego i Buszkiewicza i 1,4 s do Stanisława i Anny Postawków. Na RT6, to załoga Lancii Beta MonteCarlo popisała się najlepszym rezultatem, pokonując Polskiego Fiata 125p z numerem 1 oraz Poloneza 2000 – nr 2. Na tej próbie różnice dzielące czołówkę również były nieznaczne i wyniosły 5 sekund.

Niestety ponad 40 kilometrowa Lubenia – RT7 z przejazdem przez bród, przesądziła ostatecznie o wynikach rajdu, a jednocześnie całego sezonu. Trochę słabiej pojechała załoga Poloneza 2000, natomiast po grubym błędzie, skutkującym jazdą „obok” swojego czasu przez znaczną część próby – załoga Lancii spadła poza podium w rajdzie, zachowując jednak 3 pozycję na koniec sezonu. Ostatnia próba rajdu – RT8, nie miała już wpływu na końcowe wyniki Retro Carpathia.

SOLIDEXPERT Team w rajdzie zajął 4 pozycję, ustępując załogom które stanęły na podium. Zwyciężyli Stanisław Postawka/Anna Postawka przed Jackiem Grochowskim i Henrykiem Buszkiewiczem oraz Danielem i Mateuszem Surmaczami.

Załoga SOLIDEXPERT zakończyła bogaty sezon tegorocznych startów wynikiem 10/10. W dziesięciu startach, za każdym razem Lancia Beta MonteCarlo meldowała się na mecie, praktycznie nie sprawiając większych problemów technicznych. Wyjątkiem był sierpniowy Rajd Rzeszowski, gdzie pojawiły się kłopoty z zasilaniem i po I etapie, na ostatni PKC Lancia została dopchana przez pilota.

Oprócz niewątpliwego sukcesu w postaci skutecznego osiągania mety rajdów, udało się również uzyskać kilka dobrych rezultatów. Pozwoliło to załodze na zajęcie wysokich miejsc w klasyfikacji sezonu, w obu cyklach – zarówno MPHRR jak Motul HRSMP, gdzie stanęła na podium. Również w klasyfikacji Zespołów Sponsorskich, SOLIDEXPERT Team, znalazł się wśród nagradzanych na koniec sezonu.

Oby kolejny sezon był nie gorszy i również obfitował w radosne momenty ?

,

zapisz się na newsletter

    Jesteś zainteresowany rozwiązaniem SOLIDWORKS?

    30 dni testów oprogramowania bez zobowiązań - sprawdź już teraz!

    Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej