aktualności

SOLIDWORKS WORLD 2019 – Dzień I

Pierwsza sesja generalna konferencji SOLIDWORKS World 2019 za nami! Jest to niezaprzeczalnie największa i najważniejsza impreza, która co roku gromadzi w jednym miejscu wielu miłośników i użytkowników SOLIDWORKS. Tegoroczna edycja wydarzanie to ponad 6000 tysięcy osób, które przyjechały do Dallas, aby wysłuchać prelekcji nt. nowości jakie przygotował dla nich producent programu. Na wyróżnienie zasługują 4 mnowości, o których przeczytacie poniżej.

Pierwsza sesja generalna konferencji SOLIDWORKS World 2019 za nami! Jest to niezaprzeczalnie największa i najważniejsza impreza, która co roku gromadzi w jednym miejscu wielu miłośników i użytkowników SOLIDWORKS. Tegoroczna edycja wydarzania to ponad 6000 osób, które przyjechały do Dallas, aby wysłuchać prelekcji nt. nowości jakie przygotował dla nich producent programu. Na wyróżnienie zasługują nowości, o których przeczytacie poniżej.

Pierwszą z nowości, która została ogłoszona podczas sesji generalnej jest realizowanie tzw. strategii 3DEXPERIENCE.Works. Co to oznacza? W ramach nowej strategii 3DEXPERIENCE.Works, rozwiązania Dassault Systèmes z platformy 3DEXPERIENCE będą dostarczane również użytkownikom SOLIDWORKS. Dzięki temu użytkownicy programu otrzymają do dyspozycji dodatkowe zasoby i związane z nimi nowe możliwości. Zapowiedziano, że strategia będzie obejmować takie rozwiązania jak:

 1. DELMIAWORKS – zintegrowane połączenie zarządzania produkcją i planowania zasobów przedsiębiorstwa, pomaga firmom zwiększyć wydajność zakładu, wyeliminować błędy, poprawić widoczność zapasów i efektywnie zarządzać zgodnością z przepisami.
 2. ENOVIA – skalowalny zestaw usług PLM, zaprojektowany specjalnie dla użytkowników komputerów stacjonarnych SOLIDWORKS, w chmurze umożliwiający klientom planowanie, opracowywanie i publikowanie nowych informacji o produktach bez potrzeby korzystania z infrastruktury lub wcześniejszego dostosowywania rozwiązania.
 3. SIMULIA – zaawansowane możliwości symulacyjne obejmujące całą fizykę i rzeczywiste scenariusze, z pełnym omówieniem wszystkich dziedzin analizy, w tym strukturalnych, przepływu elektromagnetycznego, wymiany ciepła i wszystkich interakcji fizycznych.
 4. Marketplace for Engineers – usługa łącząca firmy z wykwalifikowanymi inżynierami w celu współpracy przy projektach.
 5. xShape – rozwiązanie, które oferuje potężne możliwości modelowania sub-d z poziomu przeglądarki, w pełni kompatybilny z każdą aplikacją na platformie 3DEXPERIENCE.

Podczas SOLIDWORKS World nie mogło też zabraknąć historii klientów, którzy korzystają z rozwiązań Dassault Systemes. Uczestnicy konferencji mogli posłuchać przez chwilę muzyki rockowej zagranej na gitarze stworzonej przez Lava Drops, która została zaprojektowana przy pomocy rozwiązań SOLIDWORKS i SOLIDWORKS xDesign.

Ostatnim ważnym komunikatem pierwszego dnia konferencji była ewolucja konferencji SOLIDWORKS World do 3DEXPERIENCE World, która odbędzie się już 9-12 lutego 2020 w Nashville, TN. Zapowiedziana, kolejna już edycja wydarzenia oprócz dobrze znanej uczestnikom tematyki SOLIDWORKS, zostanie wzbogacona o technologie dostępne na platformie 3DEXPERIENCE.

Pierwsza sesja generalna zakończyła się prezentacją Jim McKelvey, współzałożyciela Square, urządzenia do przetwarzania płatności, które zrewolucjonizowało sposób, w jaki małe firmy prowadzą interesy. Jim zaprojektował Square w SOLIDWORKS i przedstawił kilka ciekawych historii związanych z tworzeniem jego firmy.

Pełna relacja z pierwszej sesji generalnej SOLIDWORKS WORLD 2019 dostępna jest poniżej.

 • Wprowadzenie i wózek inwalidzki Icon z CEO SOLIDWORKS, Gian Paolo Bassi: 27:37
 • 3DEXPERIENCE.Works łączy DNA SOLIDWORKS z platformą 3DEXPERIENCE: 33:35
 • Bernard Charles, wiceprezes i dyrektor generalny, Dassault Systemes, o rozszerzeniu możliwości dzięki 3DEXPERIENCE.Works: 35,30
 • 3DEXPERIENCE.Works Przedstawienie możliwości: 53:01
 • Gary Nemmers, CEO, DELMIAWORKS, historia klienta Koller: 56:21
 • Stephane Decleee, CEO, ENOVIA, historia klienta Square Robot: 59,55
 • David Holiman, VP R & D, SIMULIA, historia klienta InFocus: 1:02:34
 • Florence Hu, Senior VP, Platforma Marketlace i Marketplace for Engineering: 1:05:58
 • xDesign i Lava Drops niestandardowe gitary z zabójczą wersją demo Lava Drop xDesign: 1:15:09
 • Ogłoszenie nowego rozwiązania xShape, modelowanie sub-D: 1:23:04
 • 3DEXPERIENCE World 2020: 1:27:50
 • Prezentacja Jima McKelveya: 1:32:16

,

zapisz się na newsletter

  Jesteś zainteresowany rozwiązaniem SOLIDWORKS?

  30 dni testów oprogramowania bez zobowiązań - sprawdź już teraz!

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej