Skanery mobilne Mantis-Vision - SOLIDEXPERT

Nowoczesne, mobilne i proste w użyciu skanery 3D pozwalające skanować z wykorzystaniem światła strukturalnego. Urządzenia stworzone w celu szybkiego, dokładnego odzwierciedlania obiektów w pełnym wymiarze 3D oraz z wiernie odwzorowanym kolorem. Dostępne są 2 modele, każdy przeznaczony do skanowania obiektów o różnych gabarytach. Dzięki ręcznemu charakterowi pomiaru możliwe jest zeskanowanie obiektu bez uciążliwego rozstawiania skanera, przestawiania i obracania obiektu. Skanowanie z użyciem światła podczerwonego umożliwia pracę w niemal dowolnych warunkach oświetleniowych. Skanowanie 3D jest szeroko wykorzystywane w przemyśle do kontroli jakości lub inżynierii odwrotnej oraz w muzealnictwie do dokładnej inwentaryzacji zbiorów.

Informacje

Współpraca

Geomagic fo SOLIDWORKS to nakładka na środowisko SOLIDWORKS rozszerzająca jego funkcjonalność o modelowanie bryłowe i powierzchniowe na podstawie chmury punktów pochodzącej ze skanowania 3D. Program pozwala na zamianę tej chmury na wysokiej jakości siatkę trójkątów, na bazie której potrafi rozpoznać proste obiekty geometryczne lub rozciągnąć powierzchnię o wysokiej dokładności. Funkcje tej nakładki uzupełniają się z wbudowanymi narzędziami środowiska SOLIDWORKS, co pozwala na kompletne odwzorowanie geometrii zeskanowanego obiektu.

Oprogramowanie

Skanery współpracują z oprogramowaniem Echo – zaawansowanym i łatwym w obsłudze programem, które oferuje między innymi:

Zaawansowane tryby skanowania, które same dostosowują się do otoczenia
Rozbudowane narzędzia do pracy z pozyskanymi danymi 3D
Możliwość obsługi przez tablet, komputery oraz gogle VR

Mobilność

Unikalny design oraz mała waga – dzięki temu skaner jest mobilny i sprawdza się nawet przy bardzo ciężkich warunkach pomiaru oraz zapewnia łatwość w skanowaniu trudno dostępnych obszarów.

Bezprzewodowość

Bezprzewodowa synchronizację kilku urządzeń, dzięki czemu możliwy jest pomiar nawet ruszających się obiektów (np. Ludzi, zwierząt).

Korzyści

Przez ostatnie 17 lat SOLIDEXPERT jako autoryzowany dystrybutor SOLIDWORKS wdrożył ponad 7.000 licencji CAD 3D u ponad 1.900 klientów. Liczne wyróżnienia jak Elite AE, gwarantują doskonałą obsługę, profesjonalne doradztwo oraz korzystne ceny!

 

Zalety skanerów mobilnych Mantis-Vision:

Kompatybilność z systemami CAD

Plikiem wynikowym ze skanera jest chmura punktów lub siatka trójkątów (mesh) zapisana w takich uniwersalnych formatach jak STL, PLY i OBJ. Są to formaty obsługiwane albo przez wbudowane moduły w środowiska CAD (jak np. ScanTo3D w SOLIDWORKS) lub przez specjalistyczne nakładki, pluginy (np. Geomagic For SOLIDWORKS). Dzięki nim możliwa jest obsługa wyników skanowania od razu w docelowym środowisku modelowania CAD i wykorzystanie do tzw. inżynierii odwrotnej, czyli odtwarzania geometrii realnego obiektu od razu do postaci bryłowego lub powierzchniowego modelu CAD.

Oprogramowanie

Skanery współpracują z oprogramowaniem Echo – zaawansowanym i łatwym w obsłudze programem, które oferuje między innymi:

– Zaawansowane tryby skanowania, które same dostosowują się do otoczenia
– Rozbudowane narzędzia do pracy z pozyskanymi danymi 3D
– Ogólnodostępna licencja, dzięki czemu obsługa skanera oraz praca z wynikami nie jest ograniczona tylko do jednego komputera
– Nowoczesne algorytmy przetwarzające, które wykorzystują do pracy wszystkie dostępne zasoby komputera (procesor CPU, GPU, pamięci RAM i VRAM)

Mobilność

Zasilanie z wbudowanej baterii oraz możliwość pracy z tabletami PC sprawiają, że rozwiązanie cechuje się wysoką mobilnością. Ponad 3 godziny pracy na baterii umożliwią pomiar nawet dużych i skomplikowanych obiektów wprost na hali fabrycznej lub w innych roboczych środowiskach. Wbudowane otwory montażowe pozwalają na zastosowanie wysięgników, aby zeskanować nawet ciężko dostępne obszary.

Prostota użycia

Proces skanowania nie wymaga trudnych zabiegów i został maksymalnie uproszczony. Obróbka danych jest również prosta i zautomatyzowana, dzięki czemu cała praca może być ograniczona tylko do kilku kliknięć.

Dostępne modele

Mantis-Vision - F6 SMART

Wszechstronny skaner 3D do pomiarów w każdych warunkach.

Dokładność: 1 mm
Rozdzielczość: 5 mm
Poziom szumów: <0,5 mm
Zasięg: 0,5-4,5 m
Pole widzenia w poziomie: 510-4584 mm
Pole widzenia w pionie: 670-6070 mm
Klasa lasera: 1 klasa
Wymagane oświetlenia: od całkowitej ciemności do światła dziennego
Rozdzielczość kamery RGB: 1,3 MPix
Szybkość pomiaru: 640 tys. pkt/s
Wymiary: 320 x 120 x 45 mmm
Waga: 1 kg
Temperatura pracy: od 0°C do 50°C

Mantis-Vision - F6 SR

Ręczny skaner 3D stworzony do skanowania małych obiektów ze wszystkimi szczegółami.

Dokładność: 0,09 mm
Rozdzielczość: 0,4 mm
Poziom szumów: <0,25 mm
Zasięg: 0,25-0,5 m
Pole widzenia w poziomie: 343-740 mm
Pole widzenia w pionie: 246-1030 mm
Klasa lasera: 1 klasa
Wymagane oświetlenia: od całkowitej ciemności do światła dziennego
Rozdzielczość kamery RGB: 1,3 MPix
Szybkość pomiaru: 640 tys. pkt/s
Wymiary: 320 x 120 x 45 mmm
Waga: 1 kg
Temperatura pracy: od 0°C do 50°C

Przykładowe realizacje skaner F6 SMART:

Przykładowe realizacje skaner F6SR:

Wideo

formularz kontaktowy

    zaufali nam

    Faq

    Chcesz dowiedzieć się więcej?
    Masz pytania? Sprawdź nasze FAQ

    Sprawdź