Stacje robocze - SOLIDEXPERT

Sprzęt który spełni Twoje wymagania!

Sprawdź polecane przez nas rozwiązania lub skorzystaj z naszych wskazówek do zbudowania optymalnej konfiguracji dopasowanej do Twoich potrzeb i Twojego portfela. Pamiętaj, że jesteśmy tutaj, aby pomóc wybrać Ci możliwie najlepsze rozwiązanie.

Sprawdź nasze zalecenia i dobierz odpowiednią, certyfikowaną dla SOLIDWORKS stację roboczą. Jeżeli ogranicza Cię budżet możesz skorzystać z polecanych konfiguracji przy złożeniu odpowiedniej.

Informacje

Procesor

SOLIDWORKS jest aplikacją głównie jednowątkową, oznacza to, że kolejne obliczenia nie mogą zostać przeprowadzone jeśli poprzednie nie zostały zakończone, dlatego inwestowanie w wielordzeniowy procesor mija się z celem. Wiele rdzeni przydaje się jednak podczas przeprowadzania symulacji, fotorealistycznej wizualizacji oraz przy pracy na rysunkach.

Karta graficzna

NVIDIA QUADRO i AMD FirePro to jedyne wspierane przez SOLIDWORKS karty graficzne dedykowane do pracy w środowisku CAD 3D. Odpowiadają one za prawidłowe wyświetlanie modeli 3D i płynną pracę w programie. Pozwalają na włączenie opcji RealView – modele wyglądają wtedy znacznie lepiej!

RAM

Modele 3D powinny być w całości załadowane do pamięci RAM. Do podstawowej pracy w SOLIDWORKS w zupełności wystarczy 8GB pamięci RAM, jednak podczas pracy z dużymi złożeniami (300+ złożonych komponentów), innymi programami lub prowadzenia obliczeń (FEA/Flow) wyposażenie stacji w 16-64GB RAM może okazać się konieczne.

System operacyjny

Dysk znacząco wpływa na komfort pracy, start systemu oraz uruchamianie programów (w tym SOLIDWORKS). Zanim złożenia zostaną załadowane do pamięci muszą zostać odczytane z dysku, dlatego najlepiej jeśli modele, na których pracujemy, znajdują się na szybkim dysku (SSD lub HDD 10 000 RPM). Dobrze zaopatrzyć się także w dodatkowy, tańszy (wolniejszy) dysk HDD na archiwum plików, na których już nie pracujemy.

Dysk

SOLIDWORKS wymaga systemu operacyjnego Windows (7/8.1/10) w wersji Professional (64bit). Sterowniki karty graficznej do starszych systemów mogą nie być aktualizowane, dlatego najlepszym wyborem jest zawsze najnowszy system. SOLIDWORKS wykorzystuje możliwości nowych systemów i jest pod nie optymalizowany (wsparcie dla drukarek 3D dostępne od Windows 8.1).

formularz kontaktowy

zaufali nam

Faq

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Masz pytania? Sprawdź nasze FAQ

Sprawdź