Mobilne stacje robocze

Mobilna, wydajna i certyfikowana stacja robocza SOLIDWORKS.

dell mobilna stacja robocza solidworks

Zalecenia

intel xeon for solidworks

Procesor

SOLIDWORKS jest aplikacją głównie jednowątkową, oznacza to, że kolejne obliczenia nie mogą zostać przeprowadzone jeśli poprzednie nie zostały zakończone, dlatego inwestowanie w wielordzeniowy procesor mija się z celem. Wiele rdzeni przydaje się jednak podczas przeprowadzania symulacji, fotorealistycznej wizualizacji oraz przy pracy na rysunkach.

Jeżeli stacja robocza dedykowana jest do projektowania, to najlepszym wyborem będzie wysoko taktowany, 4-rdzeniowy procesor Intel i7.

Stacja dedykowana do przeprowadzania symulacji lub wizualizacji powinna wykorzystywać wielordzeniowy procesor Intel Xeon. Procesory te mają co prawda nieco gorszy współczynnik cena/wydajność niż procesory Intel i7, jednak dzięki technologii ECC (sprzętowa korekcja błędów, wymagana pamięć ECC RAM) pozwalają na nieprzerwaną pracę i brak niespodzianek.

Polecamy: Intel i7 (wysoko taktowany, 4 rdzenie), lub Intel Xeon (SOLIDWORKS Simulation, PhotoView 360)


nvidia quadro

Karta graficzna

NVIDIA QUADRO i AMD FirePro to jedyne wspierane przez SOLIDWORKS karty graficzne dedykowane do pracy w środowisku CAD 3D. Odpowiadają one za prawidłowe wyświetlanie modeli 3D i płynną pracę w programie. Pozwalają na włączenie opcji RealView - modele wyglądają wtedy znacznie lepiej!

Wysokie rozdzielczości i skomplikowane modele wymagają mocnych kart graficznych, jednak w większości przypadków najlepszym wyborem (cena/wydajność) będzie karta z średniego segmentu cenowego. Wzrost wydajności przy wyższych modelach kart jest nieproporcjonalny w stosunku co do ceny.

Korzystanie z niewspieranej karty graficznej lub użycie nieodpowiednich sterowników jest najczęstszym powodem awarii programu SOLIDWORKS. Certyfikowane sterowniki należy pobrać do danej wersji systemu i oprogramowania SOLIDWORKS ze strony producenta programu. Sterowniki do kart graficznych NVIDIA od zawsze były lepiej zoptymalizowane i powodowały mniej problemów niż sterowniki ATI, właśnie dlatego polecamy karty NVIDIA.

SOLIDWORKS nie korzysta z technologii CUDA (użycie GPU karty do obliczeń) oraz konfiguracji dwóch kart w celu zwiększenia wydajności (NVIDIA SLI / ATI Crossfire).

Polecamy: NVIDIA QUADRO K620 lub NVIDIA QUADRO K2200


ocz ram

RAM

Modele 3D powinny być w całości załadowane do pamięci RAM. Do podstawowej pracy w SOLIDWORKS w zupełności wystarczy 8GB pamięci RAM, jednak podczas pracy z dużymi złożeniami (300+ złożonych komponentów), innymi programami lub prowadzenia obliczeń (FEA/Flow) wyposażenie stacji w 16-64GB RAM może okazać się konieczne.

Wybieramy wysoko taktowaną pamięć (np. 1600MHz - należy się upewnić, że procesor i płyta główna obsługują taki zegar). W celu zwiększenia efektywności wykorzystania pamięci polecamy konfigurację pracy w "dual chanell" (najlepiej 2 takie same kości pamięci).

Dla procesorów Intel Xeon wybieramy pamięci z ECC (sprzętowa korekcja błędów = stabilna praca).

Polecamy: 8-64GB ECC RAM


intel ssd

Dysk

Dysk znacząco wpływa na komfort pracy, start systemu oraz uruchamianie programów (w tym SOLIDWORKS).

Zanim złożenia zostaną załadowane do pamięci muszą zostać odczytane z dysku, dlatego najlepiej jeśli modele, na których pracujemy, znajdują się na szybkim dysku (SSD lub HDD 10 000 RPM). Dobrze zaopatrzyć się także w dodatkowy, tańszy (wolniejszy) dysk HDD na archiwum plików, na których już nie pracujemy.

Jeżeli pracujemy na dysku sieciowym lub pliki znajdują się na serwerze to kluczową kwestią jest tutaj prędkość połączenia sieciowego i szybkość dysków na serwerze, ponieważ to właśnie one są najczęstszym powodem wolnego dostępu do plików.

Polecamy: SSD 256 GB + HDD 1TB


windows 10

System operacyjny

SOLIDWORKS wymaga systemu operacyjnego Windows (7/8.1/10) w wersji Professional (64bit). Sterowniki karty graficznej do starszych systemów mogą nie być aktualizowane, dlatego najlepszym wyborem jest zawsze najnowszy system. SOLIDWORKS wykorzystuje możliwości nowych systemów i jest pod nie optymalizowany (wsparcie dla drukarek 3D dostępne od Windows 8.1).

Polecamy: Windows 10 Professional (64bit)


*Zalecenia dotyczą najnowszej wersji SOLIDWORKS

Polecane Stacje robocze

© 2015 SOLIDEXPERT Sp. z o.o., ul. G. Zapolskiej 44, 30-126 Kraków, NIP: PL6772380230, REGON: 123060159 | TEL: +48 12 626 06 00, FAX: +48 12 626 00 92