Subskrypcja SOLIDWORKS

Subskrypcja SOLIDWORKS to rodzaj usługi, stanowiącej bardzo istotne uzupełnienie licencji SOLIDWORKS. Dostarcza nam ona wielu wartości m.in. dostęp do pomocy technicznej czy możliwość aktualizacji programu do najnowszej wersji w okresie, w którym subskrypcja obowiązuje. Jak się okazuje na tym się nie kończy! Subskrypcja to również wiele dodatkowych usług i rozwiązań, które otrzymują klienci!

Subskrypcja SOLIDWORKS

Program usługi subskrypcji SOLIDWORKS zapewnia błyskawiczny dostęp do nowych wersji i aktualizacji oprogramowania SOLIDWORKS, a także pomocy technicznej na żywo, zasobów online i możliwości zgłaszania propozycji udoskonaleń, co pozwala na zachowanie przewagi nad konkurencją i zapewnia szybszy zwrot z inwestycji.

Dlaczego warto skorzystać z subskrypcji?

Każdego roku firma SOLIDWORKS dodaje nowe funkcje i usprawnienia, które pomagają w opracowywaniu najlepszych produktów w swojej klasie oraz usprawniają komunikację z producentami i dostawcami.
Usprawnij procesy oraz zapewnij zespołowi projektowemu dostęp do zasobów przyspieszających i usprawniających pracę, aby mógł efektywniej pracować nad projektami, które odniosą sukces.
Dostęp do pomocy technicznej, aktualizacji, nowych wersji, wydań specjalnych, dodatkowych funkcji, webcastów, szkoleń — przeznaczonych wyłącznie dla abonentów usługi subskrypcji SOLIDWORKS — poprawia wydajność i produktywność pracy w intuicyjnym środowisku projektowym 3D, zapewniając oszczędność czasu i pieniędzy.

Usługi Cloud do każdej licencji SOLIDWORKS

Od 1 lipca 2023, każda zakupiona licencja SOLIDWORKS Desktop CAD  zawiera usługi Cloud jako część subskrypcji. Te zmiany mają na celu zapewnienie naszym klientom dodatkowych korzyści i ułatwień w codziennej pracy takich jak m.in. dostęp do zintegrowanego oprogramowania (CAD, PLM, PDM), bezproblemowa współpraca zespołowa, oszczędność na infrastrukturze IT czy ochrona przed przypadkowym nadpisywaniem plików.

Korzyści posiadania subskrypcji

Wsparcie techniczne

Wsparcie techniczne udzielane jest prze Autoryzowanego Dystrybutora SOLIDWORKS. W zależności od upodobań, może być świadczone takimi kanałami jak: rozmowa telefoniczna, kontakt mailowy, zgłoszenie na portalu HelpDesk, wideokonferencja, spotkanie.

Aktualizacje

Posiadając subskrypcję otrzymujesz gwarancję instalacji zawsze najnowszej wersji programu oraz wydawanych w jej trakcie uaktualnień tzw. service pack’ów, które na bieżąco rozwiązują ważne problemy zgłaszane przez użytkowników SOLIDWORKS.

Promocje

Jeżeli posiadasz subskrypcję to znajdujesz się w grupie klientów, którzy otrzymują od producenta programu specjalne warunki na zakup nowych rozwiązań SOLIDWORKS.

Darmowa certyfikacja CSWA i CSWP

Certyfikacja CSWA i CSWP to świetny sposób potwierdzenia swoich umiejętności SOLIDWORKS. Każda licencja programu z aktywną subskrypcją dostarcza możliwość przystąpienia do darmowej certyfikacji raz na pół roku!

SOLIDWORKS Visualize

SOLIDWORKS Visualize to narzędzie do wizualizacji oraz animacji produktów. Klienci posiadający pakiet SOLIDWORKS Professional lub Premium oraz subskrypcję, SOLIDWORKS Visualize Standard otrzymują zupełnie za darmo!

SOLIDWORKS CAM

Od wersji SOLIDWORKS 2018 otrzymujesz dostęp do nowego narzędzia SOLIDWORKS CAM Standard wspierającego proces wytwarzania firmie. SOLIDWORKS CAM to rozwiązanie, które bazuje na technologii dobrze znanego rozwiązania CAMWorks.

Wyglądy MODO

Oprócz domyślnej bazy tekstur i materiałów dostępnej w SOLIDWORKS, użytkownicy z aktywną subskrypcją otrzymują również dostęp do szerokiej bazy wyglądów MODO, które można pobierać na swój komputer. Znajdziemy tutaj m.in. takie materiały jak cekiny, futra, bańki mydlane.

Bibioteka materiałów

Korzystaj z dodatkowej bazy materiałów Matereality, którą będziesz mógł wykorzystać w SOLIDWORKS Simulation, tym samym będziesz mógł przeprowadzić dokładniejsze symulacje swoich projektów.

BETA testy

Chcesz być na bieżąco? Mając aktywną subskrypcje możesz instalować wczesne wydania SOLIDWORKS, a także brać aktywy udział w procesie tworzenia nowych wersji programu.

Wideo

Inwestuj w SOLIDWORKS – efekt wodospadu

SOLIDWORKS 2024 – Nowe funkcje

Nowości SOLIDWORKS 2024 - Cloud Service

Subskrypcja SOLIDWORKS – Poznaj korzyści!

Benefits of SOLIDWORKS Certification as a Company

FAQ

Najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami

Czy subskrypcja jest obligatoryjna?

W przypadku oprogramowania SOLIDWORKS i SOLIDWORKS Composer subskrypcja nie jest obligatoryjna. SOLIDWORKS PDM Professional wymaga zakupu subskrypcji w pierwszym roku.

Jakie korzyści wynikają z wykupienia subskrypcji?

Aktualna subskrypcja uprawnia do:

 1. Korzystania z pełnej pomocy technicznej świadczonej przez obsługującego Przedstawiciela SOLIDWORKS (VARa)
 2. Pobierania bieżących aktualizacji i nowych wersji oprogramowania SOLIDWORKS
 3. Testowania najnowszych wersji BETA aplikacji
 4. Bezpłatnego egzaminu CSWP/CSWA i uzyskania certyfikatu
 5. Dostępu do biblioteki materiałów Matereality
 6. Wyglądów i tekstur MODO
 7. Licencji SOLIDWORKS Visulize Standard (dla licencji SOLIDWORKS Professional lub Premium)
 8. Licencji SOLIDWORKS CAM Standard
 9. Promocyjnych ofert przygotowanych jedynie dla posiadaczy subskrypcji
Na jaki okres można wykupić usługę subskrypcji?

Standardowo subskrypcja może być wykupiona na okres 1 lub 2 lat.

Zmiany w subskrypcji i licencjonowaniu SOLIDWORKS od lipca 2023

Bądź gotowy na zmiany

1. Co zmienia się w lipcu 2023?
 • Od lipca 2023, wszystkie nowo zakupione licencje SOLIDWORKS Desktop CAD (wieczyste, terminowe, samodzielne i sieciowe) będą obejmować Usługi w chmurze,
 • Wszystkie nowe licencje wieczyste SOLIDWORKS (CAD, Simulation, PDM itd.) będą wymagać min. 2-letniej subskrypcji,
 • Aby zapewnić, tak jak dotychczas, najwyższy poziom jakości naszych produktów, wszystkie nowe licencje wieczyste i terminowe SOLIDWORKS Desktop CAD będą sprzedawane w podwyższonej cenie.
2. Co stanie się po 2 latach, jeśli nie odnowię licencji?

Po upływie dwóch lat możesz odnawiać licencję co roku. Jeśli postanowisz nie odnawiać licencji, twoja licencja Desktop zmieni się w licencję wieczystą. Nie będziesz mieć jednak dostępu do rozwiązań w chmurze dla CAD, aktualizacji ani wsparcia technicznego.

3. Czy elastyczne licencjonowanie będzie nadal dostępne?

Tak. Mimo, że większość dystrybutorów oprogramowania zrezygnowało z licencji wieczystych, opcja zakupu licencji wieczystej SOLIDWORKS Desktop CAD pozostaje dla ciebie dostępna.
Licencje terminowe SOLIDWORKS Desktop CAD pozostają doskonałą opcją dla klientów oczekujących rozwiązania elastycznego, otwartego na rozwój firmy, z mniejszą jednorazową płatnością niż klasyczny model z licencjonowaniem wieczystym.
Istniejące licencje wieczyste i terminowe SOLIDWORKS Desktop (z aktywną subskrypcją) mogą w dalszym ciągu odnawiać subskrypcję bez Usług w chmurze.

4. Jakie funkcje zawierają Usługi w chmurze?
 • Udostępnianie i komentarze
 • Przechowywanie i kontrola zmian
 • Zarządzanie i kontrola

Dla każdej nowej licencji (samodzielnej lub sieciowej), jeden imienny użytkownik będzie mieć dostęp do Usług w chmurze. Usługi w chmurze będą dołączone do SOLIDWORKS Standard, Professional, Premium, jak również pakietów SOLIDWORKS Premium with Simulation.

5. Czy zmiany obejmują nowych i obecnych klientów kupujących nowe licencje?

Tak, dotyczą one nowych i obecnych klientów kupujących nowe licencje.

6. Jestem obecnym klientem SOLIDWORKS Desktop CAD. Czy mogę odnowić licencję bez Usług w chmurze?

Tak. Klienci z obecną licencją na aktywnej subskrypcji lub licencją terminową mogą odnowić licencję bez Usług w chmurze.

7. Czy zmiany obejmują licencje sieciowe?

Tak. Lipcowe zmiany dotyczą zarówno licencji samodzielnych, jak i sieciowych.

8. Czy mogę mieć jednocześnie licencje z Usługami w chmurze i bez nich w ramach jednej sieci SNL?

Tak, jest to możliwe.

9. Posiadam aktywną subskrypcję. Czy mogę poszerzyć ją o Usługi w chmurze?

Tak, możesz poszerzyć swoją subskrypcję o Usługi w chmurze.

10. Jestem zainteresowany/a poszerzeniem mojej licencji o Usługi w chmurze. Czy muszę rozszerzyć wszystkie moje licencje (samodzielne i sieciowe)?

Nie, nie musisz. Możesz rozszerzyć dowolną liczbę licencji.

11. Moja firma nie korzysta z rozwiązań w chmurze. Czy nadal mogę kupić SOLIDWORKS?

Tak, mamy opcje dopasowane do twoich potrzeb, skontaktuj się z nami już teraz aby otrzymać szczegóły.

Aleksander Księżopolski Dyrektor Handlowy

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!

12 626 06 00

SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881

 • Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3500 firm
  i przeszkoliliśmy ponad 9500 osób

 • Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
  np. za najlepszą obsługę klienta

 • Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
  nasze kompetencje

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej