aktualności

Urbicum tworzy prototyp respiratora za 200 zł, czyli użytkownicy SOLIDWORKS w walce z pandemią!

Urbicum to producent przemysłowych drukarek 3D działający na polskim rynku od 2013 roku. To co wyróżnia firmę Urbicum to fakt, że w ostatnim czasie opracowała ona model prostego respiratora, który jak się okazuje może być wyprodukowany przy użyciu drukarek 3D. „Respirator ostatniej szansy” to pomysł zespołu inżynierów, który ma być urządzeniem wspomagającym oddychanie. Ciekawym jest fakt, że w większej mierze jest on wydrukowany na drukarce 3D, a całkowity koszt komponentów niezbędnych do zbudowania jego pierwszych wersji to około 200 zł.

Urbicum to producent przemysłowych drukarek 3D działający na polskim rynku od 2013 roku. Firma działa nieszablonowo i stara się szukać nowatorskich ścieżek i rozwiązań dla swoich produktów, które powstają m.in. przy użyciu oprogramowania SOLIDWORKS.

To co wyróżnia firmę Urbicum to fakt, że w ostatnim czasie opracowała ona model prostego respiratora, który jak się okazuje może być wyprodukowany przy użyciu drukarek 3D. „Respirator ostatniej szansy” to pomysł zespołu inżynierów, który ma być urządzeniem wspomagającym oddychanie. Ciekawym jest fakt, że w większej mierze jest on wydrukowany na drukarce 3D, a całkowity koszt komponentów niezbędnych do zbudowania jego pierwszych wersji to około 200 zł.

Szymon Chrupczalski, Mateusz Janowski, Szymon Bacher, Jan Pawlik oraz Maciej Żarnowski to pomysłodawcy i współtwórcy VentilAid w firmie Urbicum. Jak zapewniają, urządzenie nie zastąpi profesjonalnych respiratorów, ale na pewno będzie bardzo pomocne w miejscach, gdzie brakuje sprzętu medycznego. Urządzenie nie może być certyfikowane medycznie, ponieważ zostało ono oparte o najtańsze i najprostsze elementy, a także wydrukowane na drukarce 3D. VentilAid to „respirator ostatniej szansy”, które będzie można zastosować w sytuacji, w której brakuję odpowiedniego sprzętu medycznego.

Pomysł respiratora Urbicum musi przejść przez testy kliniczne, aby mógł być dopuszczony do użytku. Warto dodać, że narodził się on w odpowiedzi na obecną sytuację związaną z epidemią koronawirusa na świecie. Sam projekt i pierwszy prototyp respiratora powstał w tylko 2 dni i już doczekały się ulepszonej wersji. Co ciekawe firma udostępniła w internecie projekt respiratora – każdy ma możliwość jego modyfikacji. Firma apeluje do lekarzy i inżynierów specjalistów prosząc o pomoc w rozwijaniu swojego projektu oraz jego testowaniu.

VentilAid powstaje przy użyciu SOLIDWORKS!

Firma Urbicum to klient SOLIDEXPERT, który jako środowisko swojej pracy wybrał rozwiązania SOLIDWORKS. Firma rozpoczęła swoją przygodę z oprogramowaniem już na etapie startupu otrzymując od SOLIDEXPERT dostęp do takich narzędzi jak SOLIDWORKS, SOLIDWORKS Simulation, SOLIDWORKS Flow Simulation, SOLIDWORKS Plastics, SOLIDWORKS Visualize, SOLIDWORKS Composer, SOLIDWORKS Electrical, SOLIDWORKS MBD oraz SOLIDWORKS CAM. Jeżeli Ty również pracujesz nad koncepcją nowych. Innowacyjnych produktów, sprawdź czy możesz otrzymać licencje w ramach programu 3DEXPERIENCE for Startups i skontaktuj się z nami!

W związku z tym, że produkowane przez firmę drukarki 3D powstają przy użyciu SOLIDWORKS, naturalnym był fakt, że projekt „respiratora ostatniej szansy” VentilAid również powstanie przy użyciu tego samego oprogramowania. Jak się okazuje SOLIDWORKS jest rozwiązaniem, które nie tylko dostarcza niezbędnych narzędzi do projektowania maszyn i urządzeń. Zawiera on również przydatne funkcje, które pozwalają szybko projektować pod druk 3D, czego najlepszym dowodem jest zaprojektowanie i stworzenie przez Urbicum pierwszego prototypu respiratora w tylko 2 dni! Bardzo cieszy nas fakt, że SOLIDWORKS jest narzędziem, za pomocą którego może być zaprojektowany „respirator ostatniej szansy”, który może być bardzo potrzebny w niedługim czasie.

Obraz zawierający zrzut ekranu, komputer Opis wygenerowany automatycznie

Ty również możesz pomóc!

Jeżeli korzystacie z SOLIDWORKS i Wy również chcielibyście pomóc firmie Urbicum w realizacji pomysłu VentilAid to zachęcamy Was do pobrania plików SOLIDWORKS, które znajdziecie TUTAJ oraz kontaktu z firmą.

Jeśli zaś korzystacie z innego rozwiązania CAD to nic straconego! Zachęcamy Was do pobrania wersji testowej SOLIDWORKS z naszej strony. Jeżeli macie wiedzę na temat projektowania i druku 3D – możecie pomóc!

,

zapisz się na newsletter

    Jesteś zainteresowany rozwiązaniem SOLIDWORKS?

    30 dni testów oprogramowania bez zobowiązań - sprawdź już teraz!

    Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej