Dlaczego warto?
Dzielenie się wiedzą
Prelegenci są specjalistami, a często mistrzami w swojej dziedzinie - dzielenie się wiedzą to czysta satysfakcja.
Promocja ciekawych idei
Ciekawe myśli, projekty idee, które są warte propagowania - ten cel przyświeca temu cyklowi spotkań.
Spotkanie ludzi z pasją
Nie masz z kim porozmawiać na temat nowinek z branży technicznej, projektowania, wytwarzania? Tutaj spotkasz ludzi z podobną pasją.
Luźna atmosfera
Szanujmy prelegentów i ich wystąpienia, ale w przerwach zachęcamy do swobodnych rozmów!
Przyjdź i zgarnij Mysz Logitech MX Anywhere 3
Dla najbardziej aktywnych słuchaczy przygotowaliśmy specjalny pakiet gadżetów, a meetup zakończymy losowaniem nagrody głównej!
Przypominamy o OBOWIĄZKOWEJ REJESTRACJI NA WYDARZENIE. Liczba uczestników jest ograniczona.
Zobacz jak było na poprzednich edycjach!
Agenda meetupu
Jan Brzyk
Łukasz Gliwiński
Łazik Kalman - od pierwszej operacji wyciągnięcia do wielkich zwycięstw
Łazik Kalman to studencki projekt rozwijany od niespełna 6 lat z myślą o rozwoju umiejętności twardych i miękkich jego współtwórców. Regularnie bierzemy udział w prestiżowych, międzynarodowych zawodach z serii Rover Challenge na całym świecie, a dzięki ciągłemu rozwojowi i innym kwestiom, o których również opowiemy, obecnie znajdujemy się w światowej czołówce
Łazik Kalman to studencki projekt rozwijany od niespełna 6 lat z myślą o rozwoju umiejętności twardych i miękkich jego współtwórców. Regularnie bierzemy udział w prestiżowych, międzynarodowych zawodach z serii Rover Challenge na całym świecie, a dzięki ciągłemu rozwojowi i innym kwestiom, o których również opowiemy, obecnie znajdujemy się w światowej czołówce studenckich zespołów. Kalman to bardzo skomplikowany robot z dużą ilością podsystemów, które muszą współpracować. Wyzwania terenowe na pustyni Utah, USA czy na sztucznie przygodowym przez organizatorów zawodów terenie marsjańskim to powód, dla którego żaden robot tej klasy nie pojedzie bez dobrze zaprojektowanego, przeanalizowanego i wytworzonego zawieszenia, systemu napędowego i innych podsystemów mechanicznych projektowanych przez nas w oprogramowaniu SOLIDWORKS. Powiemy też parę słów na temat naszego nowego manipulatora o 6 stopniach swobody wraz z chwytakiem, których mechanika nie raz udowodniła, że są na najwyższym poziomie.
Wojciech Kowalczyk
Budowa stanowisk zrobotyzowanych: Od koncepcji do wdrożenia
W trakcie prezentacji przedstawię kluczowe etapy wdrożenia stanowiska zrobotyzowanego. Dodatkowo zastanowimy się na co warto zwrócić szczególną uwagę na etapie projektu stanowiska z punktu widzenia użytkownika oraz integratora.
Przerwa Kawowo (...Piwna)
Marcin Berta
Twoja droga do kariery w branży technologicznej – Frezowanie CNC, druk 3D
Branża technologiczna oferuje ogromne możliwości rozwoju, a zawód operatora/programisty jest kluczowy dla przyszłego rozwoju technologicznego. Podczas prelekcji przedstawię koncepcję zawodów WorldSkills, które od 70 lat odbywają się na świecie a od niedawna zawitały do Polski. Przedstawię także koncepcję druku 3D - konwencjonalne podejście vs produkcja za pomocą druku 3D.
Tomasz Jacher
Jak uniknąć katastrofy? Wykrywanie kolizji w Eurece
Jak nie narazić się na wysokie koszty serwisu maszyny, uszkodzenia narzędzia? Podczas mojej prelekcji opowiem jak przygotować szybko, sprawnie i bezpiecznie całą technologię obróbki na maszynę CNC przy użyciu wirtualnej maszyny.
Losowanie i wręczenie nagrody głównej
Zakończenie
Miejsce wydarzenia