XVIII Konferencja SOLIDEXPERT 2022

18/10/2022
Klub Studio/Kraków
09:00
XVIII Konferencja SOLIDEXPERT to wydarzenie przede wszystkim skupiające się na merytorycznym aspekcie wykorzystania oprogramowania i maszyn! Zobaczysz tu wiele nowości w zakresie rozwiązań CAD/CAM, a także ERP czy obróbki CNC oraz stanowisk zrobotyzowanych. Przygotowaliśmy szereg sesji tematycznych, a także świetnie miejsce na networking. Klub Studio to serce miasteczka studenckiego AGH. To miejsce w którym rodzą się pomysły połączone z pasją i energią wolnego ducha! Serdecznie zapraszamy!
Do wydarzenia
pozostało:
-
Dni
-
Godzin
-
Minut
-
Sekund

Dlaczego warto uczestniczyć?

CONTENT!

Przygotowaliśmy szereg prezentacji oraz panel tematyczny. Dowiesz się co nowego w świecie oprogramowania dla firm!

MIEJSCE SPOTKAŃ

Spotkaj się ludźmi z twojej branży, nawiąż nowe relacje biznesowe, znajdź klienta lub dostawcę. Zobaczymy się na żywo bez teams czy zoom.

KOMPETENCJE

Zobacz w jaki kierunku zmierza branża, zyskaj nową wiedzę, zobacz jak działają inni. Jeżeli chcesz pochwalić się swoją pracą, daj znam znać.

ATMOSFERA

Nasze konferencje choć są w pełni profesjonalne, mają luźną atmosferę. Klub Studio to nie tylko sala konferencyjna, ale również lokalny browar!

Zobacz video zapowiedź!

Kup bilet już teraz!

Co otrzymasz w pakiecie?

  • Udział w konferencji
  • Pakiet powitalny
  • Lunch
  • Materiały Video

CENA: 350 PLN netto

ZAREJESTRUJ SIĘ

Agenda wydarzenia

09:00

Krzysztof Baran

Dyrektor ds. rozwiązań biznesowych w SOLIDEXPERT

Jeszcze nigdy zmiana nie była tak ważna jak dzisiaj!

Ostatnie dwa lata pokazały nam, że zmiana jeszcze nigdy nie była tak ważna, aby przetrwać. W swoim wystąpieniu poza wprowadzeniem do konferencji przedstawię...

Ostatnie dwa lata pokazały nam, że zmiana jeszcze nigdy nie była tak ważna, aby przetrwać. W swoim wystąpieniu poza wprowadzeniem do konferencji przedstawię trendy i kierunki rozwoju technologii w kontekście zastosowań przemysłowych. Jak świat wirtualny budowany w WEB 3.0 ma się do wdrożeń przemysłu 4.0? Zapraszam.

zobacz więcej
09:15

Adam Bator

WICEPREZES ZARZĄDU W SOLIDEXPERT

Nowe podejście do zarządzania know-how firmy produkcyjnej

W czasie swojego wystąpienia przedstawię Państwu nowe podejście do współpracy w ramach przedsiębiorstwa, w oparciu o spójne środowisko integrujące obszary m.in. projektowania, symulacji i produkcji. Łatwy dostęp do danych, ale jednocześnie...

W czasie swojego wystąpienia przedstawię Państwu nowe podejście do współpracy w ramach przedsiębiorstwa, w oparciu o spójne środowisko integrujące obszary m.in. projektowania, symulacji i produkcji. Łatwy dostęp do danych, ale jednocześnie ich bezpieczeństwo, multidyscyplinarne zastosowanie, niemal nieograniczona skalowalność, to tylko kilka cech, które wyróżniają to rozwiązanie i sprawiają, że staje się ono wyjątkowo atrakcyjnym systemem dla nowoczesnych przedsiębiorstw z całego świata, wykraczającym poza klasycznego PDM-a.

zobacz więcej
09:40

Paweł Machura

PRODUCT SALES MANAGER W DMG MORI POLSKA

Autonomiczna obróbka – dane procesowe

Jak zapewnić stabilny proces produkcyjny ? Co zrobić żeby zrobotyzowane stanowiska pracowały nieprzerwanie a obrabiarka nie wymagała interwencji operatora ? Pokażemy jak wykorzystać dane z obrabiarki aby zrozumieć i zoptymalizować proces produkcji CNC i wykonać kolejny krok w kierunku produkcji autonomicznej.

10:05

JAKUB BAŃCER

NEW PROJECTS SPECIALIST W FANUC POLSKA

WOJCIECH KOWALCZYK

KIEROWNIK DS. ROZWOJU OBSZARU CNC I ROBOTYZACJI W SOLIDEXPERT

Jak wdrożyć pierwszego robota w firmie produkcyjnej?

Czy wiesz jakie są rodzaje robotów przemysłowych? Jak dobrze przygotować firmę do wdrożenia stanowiska zrobotyzowanego? Jak przebiega proces robotyzacji, jakie są jego etapy? W naszej prezentacji szczegółowo omówimy te wszystkie zagadnienia w praktyczny, przystępny sposób

10:30

Łukasz Siwiec

STARSZY SPECJALISTA TECHNICZNY DS. 3DEXPERIENCE / CAD W SOLIDEXPERT

3DEXPERIENCE - nowa era rozwiązań CAD / PLM!

Codziennie słyszymy wiele o znaczeniu współpracy i zarządzania danymi, ale co to właściwie oznacza w prawdziwym życiu? Podczas prelekcji opowiem o tym jak wyjść poza ogólne koncepcje, urzeczywistnić zarządzanie danymi i współpracę dzięki platformie 3DEXPERIENCE...

Codziennie słyszymy wiele o znaczeniu współpracy i zarządzania danymi, ale co to właściwie oznacza w prawdziwym życiu? Podczas prelekcji opowiem o tym jak wyjść poza ogólne koncepcje, urzeczywistnić zarządzanie danymi i współpracę dzięki platformie 3DEXPERIENCE. Dowiesz się, w jaki sposób jedno rozwiązanie może zapewnić zmianę sposobu zarządzania danymi i współpracy z zespołami.

zobacz więcej
10:55

PRZERWA KAWOWA

11:20

Krzysztof Baran

DYREKTOR DS. ROZWIĄZAŃ BIZNESOWYCH W SOLIDEXPERT

ERP jako system operacyjny Twojej firmy!

Praktycznie każdy przedsiębiorca na pewnym etapie rozwoju firmy będzie miał do czynienia z tej klasy oprogramowaniem. W prelekcji będę przedstawiał propozycję podejścia do wdrożenia systemu ERP. Na co zwrócić uwagę? Jak mierzyć siły na zamiary? Zapraszam do wysłuchania mojego wystąpienia.

11:45

Mirosław Wnęk

DYREKTOR HANDLOWY W SOLIDEXPERT

Subskrypcja SOLIDWORKS jak ubezpieczenie na życie

Subskrypcja SOLIDWORKS wczoraj a dziś. Jak ewoluowały korzyści dodawane w ramach Subskrypcji SOLIDWORKS? W prelekcji zaprezentuję kluczowe dla przedsiębiorstwa aspekty posiadania aktywnej Subskrypcji. A jeśli zastanawiacie się, jaka przyszłość czeka użytkowników...

Subskrypcja SOLIDWORKS wczoraj a dziś. Jak ewoluowały korzyści dodawane w ramach Subskrypcji SOLIDWORKS? W prelekcji zaprezentuję kluczowe dla przedsiębiorstwa aspekty posiadania aktywnej Subskrypcji. A jeśli zastanawiacie się, jaka przyszłość czeka użytkowników SOLIDWORKS’a to w tej sesji również przedstawię obecnie implementowane zmiany w modelu licencjonowania oraz kierunek rozwoju produktów Dassault Systemes SOLIDWORKS.

zobacz więcej
12:10

Kajetan Sekuła

Lider zespołu technicznego ds. CAD / SIM w SOLIDEXPERT

Co nowego w SOLIDWORKS 2023?

Od lat jednym z najbardziej oczekiwanych momentów Konferencji SOLIDEXPERT jest prezentacja spodziewanych nowości w SOLIDWORKS. Podczas mojej prelekcji zaprezentuję listę ulepszeń, których można się spodziewać w najnowszej wersji SOLIDWORKS 2023.

12:35

Ewa Gaczorek

SPECJALISTA DS. WOODEXPERT

Automatyzacja procesu projektowania i produkcji mebli na przykładzie WOODEXPERT

Automatyzacja i przyspieszenie procesu projektowania mebli były naszym głównym celem podczas tworzenia naszego autorskiego oprogramowania. Wszystkie funkcjonalności oraz moduły w WOODEXPERT przyspieszają pracę oraz minimalizują koszty...

Automatyzacja i przyspieszenie procesu projektowania mebli były naszym głównym celem podczas tworzenia naszego autorskiego oprogramowania. Wszystkie funkcjonalności oraz moduły w WOODEXPERT przyspieszają pracę oraz minimalizują koszty, dzięki czemu dają szansę na dalszy rozwój i wdrażanie nowych rozwiązań w firmie. Podczas prelekcji przedstawię Państwu rozwiązania, dzięki którym spojrzymy na projektowanie i produkcję mebli z zupełnie nowej perspektywy.

zobacz więcej
13:00

PRZERWA OBIADOWA

14:30

MIECZYSŁAW TRZCIŃSKI

SALES DIRECTOR W 3DCONNEXION

3Dconnexion prezentuje: najlepszy, komplenty zestaw narzędzi do pracy w SOLIDWORKS!

Znane już dobrze na rynku manipulatory 3D SpaceMouse, myszy CadMouse oraz zeszłoroczna nowość – klawiatura Keyboard Pro with Numpad – to narzędzia oferowane przez 3Dconnexion, których celem jest poprawa efektywności, szybkości i ergonomii pracy w SOLIDWORKS. Podczas mojej prelekcji pokażę jak ten zestaw narzędzi wykorzystać w praktyce.

14:50

Dominik Gawle

Główny specjalista techniczno-handlowy ds. kluczowych klientów w SOLIDEXPERT

Mateusz Zając

Specjalista techniczny ds. CAD / SIM w SOLIDEXPERT

Zaawansowane metody obliczeniowe z wykorzystaniem rozwiązań Abaqus, Simulia CST i XFLOW

Wykonanie prototypu to czas i koszty. Wykonanie jego rzeczywistych testów tym bardziej. Awaria na wdrożonym urządzeniu jest niepożądana. Dlaczego więc nie policzyć tego wirtualnie zanim projekt przejdzie do etapu wytworzenia? Bogate portfolio rozwiązań symulacyjnych firmy Dassault Systems pomoże Ci w tym zadaniu. Zapraszamy do krótkiego wprowadzenia w tematykę Simulia.

15:10

Seweryn Urbańczyk

Technolog/operator maszyn w Zakładzie Usługowym "Ślusarstwo"

Błażej Wojtyla

Kierownik zespołu CAM w SOLIDEXPERT

Optymalizacja obróbki CAM

Podczas prelekcji opowiemy na czym polega obróbka szybkościowa, dla kogo jest przeznaczona i dla jakich maszyn – zysk to nawet 75% redukcji czasu cyklu. Dowiesz się kiedy dobrze jest wybrać np. Volumill, a kiedy lepsze będą standardowe strategie obróbcze przy zachowaniu maksymalnej wydajności.

15:30

Konrad Pleban

Central Eastern Europe Workstations Lead w Dell

Innowacyjność i nowości technologiczne jako główne elementy Stacji Roboczych Dell Precision

Przedstawię nowe rozwiązania z serii stacji roboczych Dell Precision m.in. model Dell Precision 7865 z procesorem AMD. Opowiem również o naszych najnowszych technologiach z dziedziny software'u takich jak Dell Optimizer oraz hardware'u takich jak chłodzenie stacji roboczych cieczą.

15:50

MAREK WIETESKA

ZAŁOŻYCIEL I CEO GRUPY SELFMAKER

Omnichannel czyli nowa definicja samoobsługi

Jak pandemia zmieniła zwyczaje i oczekiwania polskich klientów oraz jaki był jej wpływ na technologię? Od projektu po wdrożenia dla dużych polskich sieci sprzedażowych w dobie kryzysu - o tym opowiem podczas mojego wystąpienia.

16:10

Krzysztof Baran

Dyrektor ds. rozwiązań biznesowych w SOLIDEXPERT

Zakończenie i rozdanie nagród

11:20

Tomasz Kondek

Kierownik działu badań i rozwoju w SOLIDEXPERT

Jak podrasować SOLIDWORKS - dodatki programistyczne

SOLIDWORKS to niewątpliwie najlepszy CAD 3D. Okazuje się, że można go jednak ulepszyć.
Pokażemy nasze dodatki zebrane w Panelu SOLIDEXPERT i nie tylko.

11:45

Anna Dziedzic

Główny specjalista ds. edukacji

Od przedszkola do zawodowego konstruktora - czyli kompleksowe narzędzia SOLIDWORKS/3DX na każdym etapie ścieżki rozwoju

12:05

Krzysztof Ochałek

Studenckie Koło Naukowe Rotor Krosno

Modelowanie konstrukcji kompozytowych z wykorzystaniem SOLIDWORKS na przykładzie samonośnego nadwozia

Wykorzystanie Solidworksa w budowie nowego poszycia eko pojazdu oraz jego podzespołów.
SOLIDEXPERT od lat wspiera SKN Rotor w projektowaniu i budowie eko pojazdu. Dzięki wykorzystaniu oprogramowania Solidworks nasz pojazd ustanowił Rekord Polski w dystansie przejechanym na jednym litrze paliwa - 963km/l.

Wykorzystanie Solidworksa w budowie nowego poszycia eko pojazdu oraz jego podzespołów. SOLIDEXPERT od lat wspiera SKN Rotor w projektowaniu i budowie eko pojazdu. Dzięki wykorzystaniu oprogramowania Solidworks nasz pojazd ustanowił Rekord Polski w dystansie przejechanym na jednym litrze paliwa - 963km/l. Na tym rezultacie nie jednak nie poprzestajemy i budujemy nowy pojazd. W ostatnim czasie wykorzystując oprogramowanie dostarczone przez SOLIDEXPERT zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy nowe poszycie oraz cześć podzespołów do nowej konstrukcji.

zobacz więcej
12:25

Jakub Gurgul

Studenckie Koło Naukowe AI-METH, Politechnika Śląska

Projekt Phoenix MKIII – międzyplanetarny łazik

Phoenix III to międzyplanetarny łazik, projektowany i budowany przez międzywydziałowy zespół studentów Silesian Phoenix z Politechniki Śląskiej. W ramach wystąpienia zostaną przybliżone aspekty realizacji projektu, od koncepcji przez prototyp po finalny element...

Phoenix III to międzyplanetarny łazik, projektowany i budowany przez międzywydziałowy zespół studentów Silesian Phoenix z Politechniki Śląskiej. W ramach wystąpienia zostaną przybliżone aspekty realizacji projektu, od koncepcji przez prototyp po finalny element. Zaprezentowane zostanie to w jaki sposób korzystając z wiodących rozwiązań na rynku, tj. 3DExperience oraz SOLIDWORKS, można znacząco przyśpieszyć i usprawnić prace projektowe w zespole.

zobacz więcej
12:45

Małgorzata Trojanowska

AGH E-MOTO

Wykorzystanie narzędzi CAD w projektowaniu elektrycznego motocykla terenowego E-Moto AGH

Prelekcja dotyczyła będzie zastosowań narzędzi CAD w projektowaniu konstrukcji elektrycznego motocykla terenowego o mocy nominalnej 30kW, budowanego przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w ramach projektu E-Moto AGH...

Prelekcja dotyczyła będzie zastosowań narzędzi CAD w projektowaniu konstrukcji elektrycznego motocykla terenowego o mocy nominalnej 30kW, budowanego przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w ramach projektu E-Moto AGH. Przedstawione zostaną wyzwania, stawiane przed zaprojektowanym jednośladem oraz zalety napędu elektrycznego względem spalinowego. Omówione zostaną poszczególne elementy konstrukcji, sposoby ich projektowania i wykonywania oraz innowacyjne zastosowania, które zostały wdrożone w projekcie, takie jak obudowa na pakiet baterii wykonana z kompozytu zbrojonego włóknem aramidowym oraz samonośna rama ze zintegrowanym układem przeniesienia napędu. Wspomniane zostaną również udogodnienia związane z projektowaniem w programie Solidworks.

zobacz więcej
13:00

PRZERWA OBIADOWA

14:30

Mateusz Chmiel

Specjalista techniczny ds. CAD / PDM

Nowości SOLIDWORKS 2023

15:30

Wojciech Kowalczyk

KIEROWNIK DS. ROZWOJU OBSZARU CNC I ROBOTYZACJI W SOLIDEXPERT

Łukasz Siwiec

STARSZY SPECJALISTA TECHNICZNY DS. 3DEXPERIENCE / CAD W SOLIDEXPERT

Wykorzystanie narzędzi Line Builder w procesie budowy linii produkcyjnej

Prelegenci

Adam Bator

Wiceprezes zarządu w SOLIDEXPERT

Ewa Gaczorek

Specjalista ds. WOODEXPERT

Pawel Machura

Product Sales Manager w DMG MORI Polska

Łukasz Siwiec

Starszy specjalista techniczny ds. 3DEXPERIENCE / CAD w SOLIDEXPERT

Jakub Bańcer

New Projects Specialist w FANUC Polska Sp. z o.o.

Marek Wieteska

Założyciel i CEO grupy SelfMaker

Wojciech Kowalczyk

Kierownik ds. rozwoju obszaru CNC i robotyzacji w SOLIDEXPERT

Mieczysław Trzciński

Sales Director w 3Dconnexion

Mirosław Wnęk

Dyrektor handlowy w SOLIDEXPERT

Seweryn Urbańczyk

TECHNOLOG/OPERATOR MASZYN W ZAKŁADZIE USŁUGOWYM "ŚLUSARSTWO"

Konrad Pleban

CENTRAL EASTERN EUROPE WORKSTATIONS LEAD W DELL

Błażej Wojtyła

KIEROWNIK ZESPOŁU CAM W SOLIDEXPERT

Miejsce wydarzenia

 

XVIII edycja Konferencji SOLIDEXPERT odbędzie się w Klubie Studio, który znajduje się na ulicy Budryka 4 w Krakowie.

Najbliższy przystanek komunikacji miejskiej to „Miasteczko Studenckie AGH„.

W okolicy obowiązuje strefa parkowania.

Zobacz na Google Maps

Klub Studio, to niemal kultowe miejsce na krakowskiej mapie obiektów kulturalnych. Posiadający ponad  50 letnią tradycję, niedawno modernizowany stanowi integralną część kampusu AGH.

Jest nowoczesnym, wielofunkcyjnym obiektem spełniającym najwyższe, światowe wymagania dotyczące produkcji widowisk scenicznych, gościł na swojej scenie, która będzie centrum naszej Konferencji SOLIDEXPERT gwiazdy najwyższego formatu z całego świata.

W ramach XVIII Konferencji SOLIDEXPERT, uczestnicy będą mogli słuchać prelekcji na scenie głównej oraz dodatkowo małej scenie. Zapewniamy lunch oraz dostęp do browaru, który jest wytwarzany na miejscu.

Patroni technologiczni

Patroni medialni

REJESTRACJA NA KONFRENCJE ZAMKNIĘTA

Czas na rejestracje upłynął. Widzimy się w licznym gronie 18.10 w Krakowie w klubie STUDIO!

Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej