Wykorzystanie rozwiązań SOLIDWORKS w sporcie - SOLIDEXPERT

Wykorzystanie rozwiązań SOLIDWORKS w sporcie

9 lutego odbyła się ceremonia otwarcia  XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018. W trakcie  17 dni uczestnicy Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang  będą rywalizować w 102 konkurencjach w 15 dyscyplinach sportowych. Wśród nich nie zabraknie też polskiej reprezentacji. Przez najbliższe 2,5 tygodnia, cały świat będzie żył olimpiadą oraz kibicował swoim reprezentantom. My również wpadliśmy w szał Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Na przykładzi rozwiązań SOLIDWORKS pokażemy Wam, jak możecie je wykorzystać i tym samym jeszcze bardziej poczuć klimat Olimpiady!

PROJEKTY

Modele 2D i 3D sprzętu sportowego

SYMULACJA

Badania ruchy, przepływu i wytrzymałości

WIZUALIZACJA

Renderingi, animacje, instrukcje montażu

Badanie ruchu krążka – HOKEJ

Korzystając z rozwiązania SOLIDWORKS Motion zbadasz zachowanie krążka, które uzależnione jest m.in. od takich parametrów jak siła uderzenia,  tarcie czy właściwości sprężystości.

 

Wizualizacja i rendering kasku – HOKEJ

SOLIDWORKS Visualize to rozwiązanie, które pozwoli nam przygotować wizualizację lub animację naszego projektu. Ja jego pomocą jesteśmy w stanie przygotować m.in. fotorealistyczny rendering kasku hokeisty.

 

Badanie ruchu kamienia curlingowego – CURLING

Rozwiązanie SOLIDWORKS Motion można świetnie wykorzystać do wykonania analizy ruchu podczas gry w curling. Za pomocą programu zbadamy zachowanie ślizgających się kamieni po tafli lodu.

Instrukcja montażu sanek

SOLIDWORKS Composer to rozwiązanie, które wykorzystywane jest do przygotowywania dokumentacji użytkowej. Za jego pomocą przygotujemy m.in instrukcję montażu sanek.

formularz kontaktowy