aktualności

You Can Design – znamy zwycięzców konkursu!

Dobiegła końca kolejna – IV - edycja konkursu projektowego YOU CAN DESIGN organizowanego przez firmę SOLIDEXPERT. Jak zawsze studenci nie zawiedli swoją pracowitością i kreatywnością, przesyłając do swoje modele wykonane w oprogramowaniu SOLIDWORKS.
 

Dobiegła końca kolejna – IV – edycja konkursu projektowego YOU CAN DESIGN organizowanego przez firmę SOLIDEXPERT. Jak zawsze studenci nie zawiedli swoją pracowitością i kreatywnością, przesyłając do nas swoje modele wykonane w oprogramowaniu SOLIDWORKS.

Jury miało niełatwe zadanie, aby spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybrać 3 projekty, które znajdą się na podium. Pod uwagę brana była pomysłowość, pracochłonność, poprawność i estetyka wykonania. Po dokładnej ocenie i dyskusji, wyłonieni zostali zwycięzcy. Poniżej prezentujemy wyniki:

I miejsce
AGH Space System

„Zadaniem robota jest wspomaganie przyszłych astronautów podczas wykonywania prac w pozaziemskich bazach i koloniach. Platforma musi sprostać typowym wyzwaniom stawianym obecnie łazikom takie jak jazda po trudnym terenie, teleoperacja, pobranie i analiza próbek czy badanie geologii terenu.”
Maciej Kotecki

„Projekt kompletny o wysokim stopniu zaawansowania – uwzględniający mechanikę, elektrykę i elektronikę”
Jury SOLIDEXPERT

II miejsce
Michał Perek

„Opracowanie modelu wyścigowego samochodu terenowego o napędzie elektrycznym. Model powstawał w oparciu o technikę modelowania „top – down”. W głównym złożeniu tworzone były części (skeleton party) zawierające najistotniejszą geometrię podzłożeń projektu. Skeleton party zawierają jedynie szkice, płaszczyzny i układy współrzędnych. Przepływ referencji między poszczególnymi częściami odbywa się tylko na poziomie skeleton partów. Pozwala to na pełną kontrolę nad geometrią dzieloną przez różne grupy elementów i zapewnia możliwość jej łatwej modyfikacji.”
Michał Perek

„Futurystyczna wizja terenowego Buggy. Projekt dopracowany pod kątem mechanicznym, co nie przeszkodziło wykazać się konstruktorowi umiejętnościami modelowania powierzchniowego nadwozia.”
Jury SOLIDEXPERT

III miejsce
Krystian Oziębły

„Model został stworzony za pomocą powierzchni w połączeniu z bryłami. Ta droga modelowania daje nam swobodę formowania skomplikowanych kształtów jak i późniejszą łatwą edycję już istniejących. Do osiągnięcia wymaganego kształtu posłużyłem się szkicami umieszczonymi na odpowiednich płaszczyznach. Tworzenie powierzchni w większości opierało się na szkicach 3d oraz rzutach krzywych. Złożenie składa się z czterech komponentów. Karoserii wykonanej powierzchniowo oraz kół, fotela oraz silnika wykonanych bryłowo.”
Krystian Oziębły

„Perfekcyjne wykonanie projektu pod zastosowanie dla fotorealistycznej wizualizacji. Długie godziny modelowania powierzchniowego zaowocowało fantastycznym efektem końcowym.”
Jury SOLIDEXPERT

Laureaci będą mogli odebrać swoje nagrody podczas tegorocznej Konferencji SOLIDEXPERT– rozwiązania dla przemysłu, która odbędzie się w Krakowie już 26 października.

Gratulujemy!

,

zapisz się na newsletter

    Jesteś zainteresowany rozwiązaniem SOLIDWORKS?

    30 dni testów oprogramowania bez zobowiązań - sprawdź już teraz!

    Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej