Konkurs SOLIDWORKS You Can Design Race Edition- SOLIDEXPERT

KONKURS Studencki

Zakończony

Dni
Godzin
Minut

Wyniki konkursu!

I miejsce

AGH Space Systems

Zadaniem robota jest wspomaganie przyszłych astronautów podczas wykonywania prac w pozaziemskich bazach i koloniach. Platforma musi sprostać typowym wyzwaniom stawianym obecnie łazikom takie jak jazda po trudnym terenie, teleoperacja, pobranie i analiza próbek czy badanie geologii terenu.

Maciej Kotecki

II miejsce

Michał Perek

Opracowanie modelu wyścigowego samochodu terenowego o napędzie elektrycznym. Model powstawał w oparciu o technikę modelowania „top – down”. W głównym złożeniu tworzone były części (skeleton party) zawierające najistotniejszą geometrię podzłożeń projektu. Skeleton party zawierają jedynie szkice, płaszczyzny i układy współrzędnych. Przepływ referencji między poszczególnymi częściami odbywa się tylko na poziomie skeleton partów. Pozwala to na pełną kontrolę nad geometrią dzieloną przez różne grupy elementów i zapewnia możliwość jej łatwej modyfikacji.

Michał Perek

III miejsce

Krystian Oziębły

Model został stworzony za pomocą powierzchni w połączeniu z bryłami. Ta droga modelowania daje nam swobodę formowania skomplikowanych kształtów jak i późniejszą łatwą edycję już istniejących. Do osiągnięcia wymaganego kształtu posłużyłem się szkicami umieszczonymi na odpowiednich płaszczyznach. Tworzenie powierzchni w większości opierało się na szkicach 3d oraz rzutach krzywych. Złożenie składa się z czterech komponentów. Karoserii wykonanej powierzchniowo oraz kół, fotela oraz silnika wykonanych bryłowo

Krystian Oziębły

Nagrody

StorageReview-Dell-3520

Stacja robocza Dell Precision 3520

Nagroda za pierwsze miejsce to super wydajna stacja robocza firmy DELL o wartości ponad 7500 pln! Zapewnia pełny komfort m.in. przy projektach CAD.

Tablet Apple iPad Mini 4

Jaki iPad jest wie każdy - luksusowy i komfortowy w użytkowaniu. W naszym konkursie otrzyma go laureat II miejsca.

3Dconnexion_SpaceMouse-Wireless-Kit_01

3Dconnexion Wireless SpaceMouse Kit

Inżynierowie powinni używać profesjonalnych narzędzi w swojej pracy, taki jest właśnie zestaw myszki i manipulatora 3Dconnexion. Jest to nagroda za trzecie miejsce.

Licencje SOLIDWORKS Student Edition

Dodatkowo osoby z podium, otrzymują licencję oprogramowania SOLIDWORKS.

Płatny staż w firmie

Niezależnie od podium, wszyscy chętni uczestnicy mają możliwość zawalczyć o płatny staż w firmie Europa Systems. Spośród zgłoszeń przedstawiciele firmy, na podstawie skróconej rekrutacji wyłonią zwycięzcę stażu. Firma składa się z zespołu 170 inżynierów, techników i wysokiej klasy specjalistów, dostarcza światowej klasy rozwiązania z obszaru automatyzacja procesów logistyczno – magazynowych. Staż w firmie to okazja przede wszystkim, aby zdobywać doświadczenie i wiedzę oraz – dla najlepszych – możliwość stałego zatrudnienia. Uwaga! Na staż mają szansę osoby, które wyślą zgłoszenie do 1.09.2018! Więcej informacji w regulaminie.

Opis konkursu

You Can Design to przeznaczony wyłącznie dla studentów konkurs projektowy SOLIDWORKS, którego ideą jest wspieranie młodych i ambitnych studentów uczelni wyższych, którzy projektowanie w SOLIDWORKS uznają za swoją pasję. Organizator konkursu, czyli firma SOLIDEXPERT, wychodzi naprzeciw jego uczestnikom, dając im tak naprawdę wolną rękę w przypadku doboru tematyki nadsyłanych prac konkursowych. Liczy się jedno, zgłaszane prace muszą być własnością uczestników. Dla organizatora nie jest ważne, czy prace zostały przygotowane specjalnie na konkurs You Can Design, są częścią pracy przejściowej/magisterskiej lub brały udział w innych konkursach. Liczy się pomysł oraz pracochłonność projektu, tylko one dają gwarancję zdobycia miejsca na podium. Nie powinna martwić Cię cena SOLIDWORKS, ponieważ studenci, którzy nie posiadają swojej własnej domowej licencji programu, na okres trwania konkursu mogą otrzymać darmowy dostęp do najnowszego pakietu.​

Zwycięski projekt poprzedniej III edycji konkursu

Przebieg konkursu

Ogłoszenie konkursu

19.04.2018

Zakończenie konkursu

30.09.2018

Ogłoszenie wyników

5.10.2018

Prezentacja projektów

październik 2018

Galeria renderów z poprzedniej edycji konkursu

Zanim wyślesz swoje zgłoszenie koniecznie zapoznaj się z regulaminem studenckiego konkursu YouCanDesign Race Edition.

Gotowy? Ruszaj z nami w wyścig po nagrody – nie daj się innym wyprzedzić! Widzimy się na mecie!

Organizator konkursu:

Partnerzy:

Udostępnij konkurs znajomym!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Formularz zgłoszeniowy

W razie pytań, problemów proszę pisać na: edukacja@solidexpert.com​