aktualności

Engineering Meetup #3 KRK

Ciekawe myśli, projekty idee, które są warte propagowania - ten cel przyświeca temu cyklowi spotkań.

Termin: 25.09.2019, godz. 18:30
Czas trwania: ~3h
Lokalizacja: Barka („holenderska”) na Kazimierzu, ul. Podgórska 16, Kraków

WYDARZENIE ODBYŁO SIĘ

AGENDA SPOTKANIA:

    • Sebastian Wantuch opowie jak przygotować swój model w programie typu CAD tak, aby drukowanie go nie sprawiało problemów. Jak uchronić się od błędów, które powstają już na etapie projektowania części? Dowiesz się tego na przykładzie oprogramowania SOLIDWORKS.
    • Seweryn Urbańczyk (Zakład Usługowy Ślusarstwo) jako prelegent przedstawi na czym polega obróbka szybkościowa, dla kogo jest przeznaczona i dla jakich maszyn – zysk to nawet 75% redukcji czasu cyklu. Seweryn opowie o tym kiedy dobrze jest wybrać np. Volumill a kiedy lepsze będą standardowe strategie obróbcze przy zachowaniu maksymalnej wydajności.
    • Mateusz Guzik z AGH Space Systems wystąpi i opowie jak dynamicznie rozwijający się w ostatnich latach sektor kosmiczny wśród swoich rozwiązań na stałe znalazł miejsce dla układów hamowania aerodynamicznego. Zaprojektowany układ umożliwia uzyskanie kontroli nad wartością generowanej siły oporu aerodynamicznego, a co za tym idzie dodatkową możliwość sterowania prędkością rakiety. Układ zaprojektowano przy użyciu oprogramowania CAD/CAE (SOLIDWORKS), przeprowadzono również analizę wytrzymałościową najważniejszych elementów układu.
    • Łukasz Panek ułatwi Wam wybór odpowiedniej stacji roboczej do pracy z CAD. Jest to kluczowy aspekt, wpływający na późniejszy komfort pracy z rozwiązaniami wspomagającymi projektowanie. Łukasz opowie co jest ważne przy wyborze konfiguracji sprzętowej pod programy CAD 2D i 3D z uwzględnieniem zasobności budżetu.

,

zapisz się na newsletter

Jesteś zainteresowany certyfikacją SOLIDWORKS?

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature.

Usługa współfinansowana w ramach projektu „Inteligentna Super Fabryka – ISF 4.0 KOM2”
współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, oś priorytetowa: „2 Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I”,
działanie: „2.3 Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw”, poddziałanie: „2.3.3. Umiędzynarodowienie Krajowych Klastrów Kluczowych”

Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej