Współpraca - SOLIDEXPERT

Współpraca

Jedną z misji SOLIDEXPERT jest wspieranie młodych inżynierów, wizjonerów oraz pasjonatów w niekomercyjnych projektach. Chętnie podejmujemy współpracę z kołami naukowymi, towarzystwami pasjonatów oraz organizacjami non profit, dostarczając im wsparcie merytoryczne, techniczne oraz informatyczne z zakresu rozwiązań SOLIDWORKS oraz CAMWorks. Mamy przez to nadzieję, iż wdrożone przez nas narzędzia oraz pomoc, pozwolą na rozwijanie talentów, powstanie innowacyjnych projektów oraz zapewnią niezbędne środowisko pracy dla entuzjastów, konstruktorów oraz hobbystów.

Z kim współpracujemy?

AGH Racing Team

Zespół AGH Racing powstał w 2012 roku, zapoczątkowała go grupa entuzjastów motoryzacji z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH. Projekt szybko zyskał dużą popularność i uznanie, zarówno wśród studentów jak i władz uczelni. Uzyskał tytuł najlepszego projektu studenckiego Akademii Górniczo-Hutniczej 2013, natomiast opiekun projektu – dr inż. Daniel Prusak – został Krakowianinem Roku w kategorii „nauka”. Obecnie koło ma w swoim dorobku 3 bolidy, dzięki którym zespół odnosi sukcesy na międzynarodowych konkursach.

KN Pojazdów i Robotów Mobilnych

Członkowie KN PiRM zajmują się rozwojem innowacyjnych technologii w motoryzacji, zwłaszcza pojazdami elektrycznymi oraz autonomicznymi. W ramach projektu LEM Napoli studenci tworzą motocykl elektryczny, który został zaprojektowany i zbudowany z myślą o dostawcach pizzy. Jednoślad stworzony przez członków koła naukowego, zajął 3 miejsce ogólnej klasyfikacji w konkursie SmartMoto Challenge w Barcelonie. Innym projektem wspieranym przez nas jest LEM Bullet- elektryczny motocykl crossowy, który powitał z przeznaczeniem dla policji.

Polskie Towarzystwo Rakietowe

Ogólnopolska organizacja zrzeszająca modelarzy rakietowych ora zpasjonatów rakiet eksperymentalnych i technologii kosmicznych. Rakieta K1-X skonstruowana przez Polskie Towarzystwo Rakietowe ustanowiła rekordy dla polskich rakiet amatorskich 4,6 km w 2011 i 2013r., 8 km w 2015, aż wreszcie 12.2 km w 2016 roku.

Modelarnia Ratuszowa

Pracownia małoskalowej inżynierii statków powietrznych, wodnych i pojazdów lądowych. Działa w ramach Towarzystwa Kultury Powszechnej RATUSZ w Nowej Dębie

PoliWRocket

Projekt tworzony przez studentów dwóch kół naukowych – PWr in Space oraz PWr Aerospace. Celem zespołu jest zbudowanie rakiety, która ma wystartować w zawodach Intercollegiate Rocket Engineering Competition (IREC) organizowanych przez Experimental Sounding Rocket Association w  Nowym Meksyku.

ARGON Technika

ARGON Technika to kolejny projekt Szymona Rubana z którym podjęliśmy współpracę w 2016r. Wtedy to Szymon zdecydował się na samotny rejs po Atlantyku łodzią swojego projektu. Zdumiewający jest fakt, że poradził on sobie jako pomysłodawca, designer, konstruktor i technolog w jednej osobie. Projekt ten przykuł uwagę nie tylko naszą, ale również telewizji TVN, w której następnie powstała seria odcinków dla Magazynu Żeglarskiego.

AGH AERO Team

Zespół AERO TEAM ILK AGH to grupa studentów Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie z kierunków Mechatroniki i Automatyki na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. Zespół zajmuje się projektowaniem i budową pół-autonomicznych bezzałogowych platform latających na zawody SAE Aerodesign.

Smart Power Team

Zespół Smart Power jest grupą studentów – pasjonatów z koła naukowego Modelowania Konstrukcji Maszyn, działające na Wydziale Mechanicznym-Technologicznym Politechniki Śląskiej oraz z wydziałów, Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz Inżynierii Środowiska. Wspólnie wykonują projekt mający na celu przygotowanie bolidu do startu w zawodach Shell Eco-marathon.

Studenckie Koło Naukowe Rotor

Studenckie Koło Naukowe ROTOR działa przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Razem z pojazdem, nazwanym „Piłą”, startują w międzynarodowych zawodach Shell Eco-marathon. Polegają one na przejechaniu jak najdłuższego dystansu na jednym litrze paliwa.

AGH Space Systems

AGH Space Systems to interdyscyplinarny zespół konstrukcyjny Akademii Górniczo-Hutniczej specjalizujący się w technologiach przemysłu kosmicznego. Największym sukcesem AGH Space Systems jest zdobycie 1 miejsca w międzynarodowych zawodach CanSat Competition, pokonując 59 zespołów z całego świata!

Spice Gears

Spice Gears to pierwsza drużyna w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, która uczestniczy w FIRST Robotics Competition.  Zespół w 2019 roku zwyciężył europejską edycję konkursu, która odbyła się w Turcji.

Politechnika Krakowska

Objęliśmy patronat nad kierunkiem Informatyka Stosowana wykładanym na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej. W ramach porozumienia z Politechniką będziemy współorganizować zajęcia dydaktyczne, pokazy oraz szkolenia dla studentów i pracowników uczelni. Co więcej patronat da możliwość wybranym uczestnikom kierunku odbycia praktyk bądź stażu w siedzibie naszej firmie.

AGH NewTech

New-Tech AGH to studenckie koło naukowe działające przy Wydziale inżynierii Mechanicznej i Robotyki w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Koło skupia studentów, którzy realizują swoje pasje w dziedzinach takich jak: automatyka, robotyka, obróbka CNC, drony oraz druk 3D. Studenci KN New-Tech realizują szereg projektów  można zaliczyć m.in.: T.S.O. – Załogowy Statek Latający, Robot saperski, 5-osiowa frezarka numeryczna, czy też Robot inspekcyjny „Kanalia”.

AGH Drone Enginnering

AGH Drone Enginnering to studenckie koło naukowe działające przy Wydziale inżynierii Mechanicznej i Robotyki w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Koło skupia studentów-pasjonatów mających szerokie zainteresowania, m.in.: autonomiczne statki powietrzne – wielowirnikowe, statki typu latające skrzydło, analiza i przetwarzanie obrazu. Studenci z Koła AGH Drone Engineering są również organizatorami zawodów wyścigów dronów (seria AGH Drone Race). W ramach działalności Koła realizowali następujące projekty: „Szarańcza AGH – rój dronów”, „A.I Racer – autonomiczny kurier”, czy też „T.S.O – Załogowy Statek Latający”.

Korzyści

Wsparcie techniczne

Otrzymuj darmową pomoc naszych techniczną specjalistów oraz korzystaj z HELP DESKu w przypadku ewentualnych błędów. Szybko pomożemy wyeliminować ewentualne problemy aby wydajnie korzystać z narzędzi SOLIDWORKS.

Szkolenia SOLIDWORKS

Profesjonalny zespół certyfikowanych instruktorów przeszkoli Twój zespół z zakresu rozwiązań SOLIDWORKS. Pozwoli to na zdobycie nowych umiejętności oraz poszerzenie wiedzy w zakresie projektowania, a co za tym idzie, umożliwi spójną i sprawną pracę nad projektem na najwyższym poziomie.

Darmowe licencje studenckie

Zaopatrz swój zespół w najlepsze rozwiązania CAD oraz dodatki do symulacji, wizualizacji i projektowania. Uzyskaj dostęp darmowych narzędzi SOLIDWORKS, dzięki którym powstanie Twój innowacyjny projekt.

Budowanie sieci kontaktów

Współpraca z nami to także możliwość nawiązania nowych relacji z inżynierami oraz firmami z całej Polski. Daje to możliwość zbudowania sieci kontaktów, pozyskania nowych sponsorów a także potencjalnych pracodawców w przyszłości.

Wideo

Smart Power Team

Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych

AGH Racing - SOLIDWORKS Case Study

Wydział Inżynierii Materiałów i Informatyki Przemysłowej AGH

formularz kontaktowy

    zaufali nam

    Faq

    Chcesz dowiedzieć się więcej?
    Masz pytania? Sprawdź nasze FAQ

    Sprawdź