Lean Team Player - Rola na Platformie 3DEXPERIENCE

Wdrażanie strategii Lean Thinking w zespołach projektowych w chmurze

Tworzenie i zarządzanie codziennymi spotkaniami zespołu

W przejrzysty sposób nadzoruj zaangażowanie zespołu i ulepszaj operacje zgodnie z zasadami Lean

Wdrożenie strategii „Lean thinking” jako elementu standardowego w biznesie. Pozwala budować lepsze relacje w zespole poprzez wizualne przedstawienie informacji i modeli 3D w ramach cyfrowych narzędzi komunikacyjnych. Rola Lean Team Player pozwala w łatwy i przejrzysty sposób nadzorować zaangażowanie zespołu i wprowadzać ulepszenia operacyjne zgodnie z zasadami Lean. Wykorzystując interaktywne i nowoczesne środowisko DELMIA 3DLean można ułatwić komunikację fizycznych i zdalnych zespołów projektowych w nowoczesnym, interaktywnym środowisku.

Zespoły mogą uzyskiwać dostęp do informacji i bogatej zawartości projektów 3D, aby analizować problemy i ułatwiać ich rozwiązywanie dzięki przejrzystej strukturze i określonej odpowiedzialności. Kierując się zasadami Lean, DELMIA 3DLean umożliwia zespołom autonomiczną pracę. Poprawia wydajność i jakość każdego spotkania.

Umożliwia menedżerom łatwe i wydajne organizowanie codziennych spotkań i przekazywanie planu operacyjnego. Ułatwia tworzenie szablonów do projektowania treści i używania ich do spójnego przekazywania zespołowi kluczowych wskaźników KPI.

Aplikacja z tą rolą:

Lean team Player

Poznaj korzyści korzystania z roli Lean Team Player

Przydzielanie działań w celu rozwiązania problemów

Ułatwia menedżerom przypisywanie członków zespołu do określonych zadań. Użytkownicy mogą również zestawiać i wyświetlać wszystkie istotne wskaźniki KPI pochodzące z systemu MES. Obejmują one cele, działania, wydajność, bezpieczeństwo, jakość, koszt i dostawę.

Łatwe dodawanie adnotacji, przypisywanie i śledzenie

Członkowie zespołu mogą proponować pomysły lub reagować na nie, tworząc i publikując „Sticky Notes”. Mogą również rysować szkice i tworzyć adnotacje. Problemy lub zadania można przypisać do zespołu lub osoby i śledzić postępy aż do rozwiązania.

Uproszczenie interakcji zespołu w trakcie spotkań na żywo

Członkowie zespołu mogą kontaktować się ze swoimi liderami i menedżerami w celu rozwiązywania problemów i tworzenia skutecznych strategii. Mogą wchodzić w interakcje i komunikować się w naturalny sposób, aby omawiać pomysły i rozwiązywać krytyczne problemy. Interakcja umożliwia zwiększenie zaangażowania uczestników. Zespoły mogą komunikować się fizycznie za pomocą ekranów dotykowych lub wirtualnie w chmurze.

Umożliwienie samodzielnej pracy w poszczególnych zespołach

Menedżerowie mogą na co dzień skutecznie komunikować się ze swoimi zespołami. Członkowie zespołu są bardziej świadomi celów zespołu i mogą tworzyć dogodne warunki do ciągłego doskonalenia. Poprzez systematyczne rozwiązywanie problemów i generowanie postępów w realizacji, możliwa jest szybsza realizacja określonych celów indywidualnych i zespołowych. Gdy zespoły widzą i śledzą swoje postępy, przejmują odpowiedzialność za codzienne operacje i wkład.

Zdobywanie wiedzy i tworzenie własnych indywidualnych strategii

Ponieważ zespoły projektują i wdrażają swoje indywidualne strategie, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że sukces zespołu może zostać uchwycony, oceniony i ponownie wykorzystany jako najlepsza praktyka współpracy. Następnie zapewnia kanał do uspołecznienia informacji w praktyce.

Wizualizowanie zawartości i danych 3D

Umożliwia zespołom włączenie odpowiednich treści, aby ułatwić dyskusję i rozwiązywanie problemów. Zespoły mogą wykorzystać dostępne metodologie Lean do przeprowadzenia analiz przyczyn źródłowych na wirtualnych modelach produktów, procesach i zasobach, aby  lepiej zrozumieć zagadnienie. Można dołączyć treści i informacje zewnętrzne, aby dostosować się do różnych celów i zadań zespołu.

Włączenie decyzji i działanie w czasie rzeczywistym

Menedżerowie i ich zespoły mogą identyfikować kroki wymagane do interaktywnej analizy i rozwiązywania problemów. Działania można tworzyć i przypisywać członkom zespołu (lub innym zespołom), aby określić odpowiedzialność za realizację planu i zapewnić nieprzerwany tok prac. Pozwala zespołom na sformalizowanie zarządzania problemami i ułatwia „pionowy” przepływ informacji – od kierownictwa najwyższego szczebla do pojedynczych osób odpowiedzialnych za rozwiązanie zagadnienia.

Sprawia, żeby strategia „Lean thinking” była nieodłączną częścią realizacji celów

Pozwala stworzyć warunki sprzyjające procesowi ciągłego doskonalenia poprzez systematyczne kierowanie zespołami i wprowadzanie zasad i metod Lean w ramach każdego spotkania. Zapewnia zespołowi systematyczność stosowania metodologii i konsekwentnego wykorzystywania najlepszych praktyk.

Łatwe do wdrożenia narzędzie oparte na widżetach

Jest to narzędzie oparte na widżetach, które jest łatwe do nauczenia, proste do wdrożenia i skutecznie polepszające pracę zespołową.

Zarządzenie produktem na Platformie 3DEXPERIENCE

Lean Team Player - Rola na Platformie 3DEXPERIENCE

Poznaj pozostałe elementy Platformy 3DEXPERIENCE®

Szczegóły
Aleksander Księżopolski Dyrektor Handlowy

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!

12 626 06 00

SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881

 • Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3500 firm
  i przeszkoliliśmy ponad 9500 osób

 • Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
  np. za najlepszą obsługę klienta

 • Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
  nasze kompetencje

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej