CAMWorks Wire EDM Pro

CAMWorks Wire EDM Pro to nowe rozwiązanie Wire EDM od HCL, przygotowane we współpracy z CIMTechnology LCC

Obróbka elektroerozyjna drutowa (Wire EDM), to kolejna gałąź obróbki wspierana przez rozwiązanie HCL. Ten rodzaj technologii zapewnia możliwość wyprodukowania detali niemożliwych lub bardzo skomplikowanych do wytworzenia w tradycyjnej obróbce skrawaniem (np. z długimi smukłymi otworami, bardzo małymi promieniami naroży wewnętrznych czy wymagających obróbki po hartowaniu).

CAMWorks Wire EDM Pro – opis rozwiązania

CAMWorks Wire EDM Pro zawiera nową, przełomową funkcjonalność, która jednym kliknięciem tworzy program na wykonanie detalu. Gdy użytkownik kliknie przycisk „Solid to G-code”, system automatycznie przeszukuje część pod kątem własności możliwych do obrabiania, identyfikuje je, generuje wszystkie operacje zgodnie z preferencjami i ustawieniami użytkownika, tworzy ścieżki narzędzia i generuje kod G. Dzięki nowemu modułowi CAMWorks Wire EDM Pro nawet złożone 2-osiowe części, 2-osiowe części z pochylonymi ściankami oraz pełne 4-osiowe można teraz zaprogramować jednym kliknięciem.

Nowy moduł CAMWorks Wire EDM Pro zawiera również ulepszone rozpoznawanie własności dla geometrii niepłaskiej. Nowe oprogramowanie wykorzystuje geometrię bezpośrednio z modelu bryłowego do automatycznego konstruowania i tworzenia prawidłowych profili górnych i dolnych do odpowiedniego zdefiniowania własności.

Poza tym program upraszcza generowanie kodu dla szyku operacji Solidworks, pozwala na wskazanie dokładnych punktów wejścia do cięcia, czy obróbki bezodpadowej.

Wybrane funkcje programu

Automatyczne wykrywanie obszarów pionowych i pochylonych ścianek

Automatyczne wyszukiwanie własności odnajduje obszary pionowe i z pochylonymi ściankami w oparciu o model 3D i tworzy dla nich własności 2 osiowe, dla których finalnie są generowane ścieżki.

Parametry cięcia EDM

Tabele z parametrami cięcia EDM oraz odsunięciami narzędzia są dobierane automatycznie, możliwe do edycji przez użytkownika i są uwzględniane w kodzie NC.

Automatyczny dobór wielkości i lokalizacji mostka

Automatyczny dobór lokalizacji i wielkości mostka do detalu. Użytkownik również może modyfikować te parametry oraz dodawać nowe mostki samodzielnie.

Wsparcie dla podprogramów i szyków Solidworks

Automatyczne rozpoznanie szyków SOLIDWORKS, stosowanie strategii obróbki i wykorzystanie podprogramów do wydajnej obróbki szyków.

Automatyczne programowanie obróbki 4 osiowych detali

Rozpoznawanie własności i automatyczne programowanie nawet najbardziej złożonych 4-osiowych części za naciśnięciem jednego przycisku, ze zdefiniowanymi przez użytkownika strategiami obróbki!

Symulacja obróbki Wire EDM

Zintegrowana wirtualna symulacja kodu G wraz z ustawieniami prędkości i jakości animacji. Duże powiększenie fragmentu obróbki umożliwia bliższe przyjrzenie się małym elementom w wysokiej rozdzielczości, zapewniając precyzyjną kontrolę.

Dwuosiowa obróbka bezodpadowa

Dwuosiowa obróbka zgrubna bezodpadowa może usunąć materiał o praktycznie dowolnym kształcie

Automatyczny wybór punktu startu w otworze

Automatycznie rozpoznaje otwory początkowe dla pojedynczych lub wielu profili i automatycznie generuje wejścia na podstawie ich lokalizacji.

Subskrypcja

Skorzystaj z dodatkowej opcji w postaci SUBSKRYPCJI – sprawdź, co możesz zyskać

Aktualizacja postprocesorów

W okresie subskrypcji gwarantujemy darmową aktualizacje postprocesorów.

Uaktualnienia i rozszerzenia oprogramowania

Uzyskaj automatyczne uaktualnienia do aktualnych wersji oprogramowania CAMWorks, w tym nowych wydań i dodatków Service Pack. Powiadomienie e-mailem zapewnia dostęp do najważniejszych wiadomości, zgłoszeń serwisowych i najnowszych aktualizacji oprogramowania.

Przetestuj nasze rozwiązania lub zamów ofertę!

Alter_logo
Aleksander Księżopolski Dyrektor Handlowy

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!

12 626 06 00

SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881

 • Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3500 firm
  i przeszkoliliśmy ponad 9500 osób

 • Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
  np. za najlepszą obsługę klienta

 • Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
  nasze kompetencje

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej