ElectrodeWorks

ElectrodeWorks jest całkowicie zintegrowanym z SOLIDWORKS, łatwym w użyciu oraz wydajnym rozwiązaniem do tworzenia elektrod. Prowadzi użytkownika przez cały proces projektowania elektrod wraz z utworzeniem automatycznie dokumentacji produkcyjnej oraz plików obróbczych potrzebnych dla narzędziowni.

ElectrodeWorks – opis rozwiązania

ElectrodeWorks jest całkowicie zintegrowanym z SOLIDWORKS, łatwym w użyciu oraz wydajnym rozwiązaniem do tworzenia elektrod. Prowadzi użytkownika przez cały proces projektowania elektrod wraz z utworzeniem automatycznie dokumentacji produkcyjnej oraz plików obróbczych potrzebnych dla narzędziowni. Pozwala wykorzystać wbudowaną bibliotekę z możliwością wprowadzenia zmian zawartych elementów i dostępnych ustawień. Szybkość działań w zakresie tworzenia elektrody oraz możliwość modyfikacji jej parametrów związana jest z intuicyjną technologią, na której oparty jest ElectrodeWorks. Wszelkie kolizje elektrody z elementem są natychmiastowo wychwycone, co pozwala monitorować każdy etap konstrukcji naszego projektu.

ElectrodeWorks dane mogą być wyprowadzane jako pliki Excel z informacjami o procesie EDM, dane preprocesora EDM oraz rysunki produkcyjne. Technologia formułowana jest za pomocą specjalnego okna dialogowego, które definiuje materiał i pozwala wybrać z wbudowanych standardów wykończenia powierzchni. Natomiast w SOLIDWORKS drzewo operacji jest automatycznie rozbudowywane podczas wykonywanych działań w projekcie elektrody – pojawiają się nowe komponenty, operacje oraz wszelkie dodatkowe szkice i płaszczyzny. Istnieje również możliwość zapisu ruchu elektrody w formie animacji.

Wymagania sprzętowe:

Cechy programu:

 • System Windows® 7 lub 10 ( 64-bitowy)
 • 16 GB RAM (minimum)
 • Procesor Intel lub ADM
 • Wbudowana biblioteka elektrod wraz z uchwytami
 • Automatyczne generowanie rysunków oraz plików obróbczych
 • Integracja z SOLIDWORKS i dynamiczna przebudowa
 • Zaawansowana funkcja modelowania powierzchni
 • Wykrywanie kolizji elektroda-detal

Interfejs programu

Wideo

ElectrodeWorks - Electrodes in 3 simple steps

Zalety programu ElectrodeWorks

Szerokie zastosowanie

Rozwiązanie wykorzystasz dla form wtryskowych do tworzyw sztucznych, form odlewniczych oraz matryc. Powierzchnie obrobione uzyskują kształt odzwierciedlający kształt elektrody.

Integracja i intuicyjny interfejs

Użytkownik w łatwy sposób może wykorzystać inteligentną funkcjonalność i parametryczność oprogramowania. Program cechuje asocjatywność geometrii.

Automatyczna dokumentacja

Szybkie generowanie dokumentacji dla narzędziowni, rysunki produkcyjne dostępne po utworzeniu elektrody.

Rozbudowana biblioteka

Przygotowane szablony elektrod i uchwytów pozwalają swobodnie manewrować danymi podczas tworzenia projektu.

Kontrola kątów pochyleń

Automatyczne przedłużanie i kontrola katów pochyleń obrabianych powierzchni.

Wybrane funkcje programu

Dodaj elektrodę

Zaawansowana technologia umożliwia automatyczne tworzenie elektrody w wybranych obszarach wraz z uchwytami wykorzystując dostępną bibliotekę elementów. Pełną realizację gwarantuje rozbudowane menu, gdzie użytkownik uzupełnia dane nt. pozycji elektrody, kierunku działania, obszaru palenia i parametrów wielkościowych, odsunięcia czy typu naroży. Wszelkie wprowadzone parametry pozwalają na odpowiednie ułożenie i orientację elektrody. Praca odbywa się w trybie złożenia, choć opcja może być aktywowana z pliku części lub złożenia.

Dodaj odsunięcie

Poprzez zintegrowaną funkcjonalność cięcia bryłowego utworzyć można styczne, normalne lub pochyłe odsunięcie od powierzchni styku elektroda/część.

Szczelina iskry

Celem jest utworzenie geometrycznego przesunięcia na elektrodzie symulującego odstęp powstały w wyniku iskier. Można utworzyć kilka szczelin dla jednej elektrody.

Rysunki elektrody

Automatycznie tworzy dokumentację techniczną wybranej elektrody. Można wskazać typ rysunku: rysunek produkcyjny i rysunek EDM, co pozwali otrzymać kompletną dokumentację wraz z procesem wypalania EDM.

Ustawienia projektu

To zbiór ogólnych danych na temat utworzonych elektrod w otwartym projekcie.

Kopiuj elektrodę

Pozwala na automatyczne kopiowanie elektrody wraz z jej właściwościami. Do użytku jest podgląd graficzny i możliwość wyboru dodatkowych powierzchni.

Utwórz powierzchnię

Opcja pozwala stworzyć powierzchnię o oryginalnej geometrii, którą następnie możemy użyć do budowy elektrody. Dzięki automatycznym procedurom w niedługim czasie użytkownik otrzymuje zaawansowane narzędzie do pracy.

Przetestuj nasze rozwiązania lub zamów ofertę!

Alter_logo
Aleksander Księżopolski Dyrektor Handlowy

Masz pytania lub jesteś zainteresowany ofertą?Skontaktuj się z nami!

12 626 06 00

SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O.
ul. Gabrieli Zapolskiej 44, 30-126 Kraków
fax. 12 626 00 92, office@solidexpert.com
NIP 6772380230, REGON: 123060159, BDO: 000329881

 • Od 2002 roku nawiązaliśmy współpracę z 3500 firm
  i przeszkoliliśmy ponad 9500 osób

 • Jesteśmy laureatami wielu nagród branżowych
  np. za najlepszą obsługę klienta

 • Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające
  nasze kompetencje

  Administratorem danych osobowych jest SOLIDEXPERT POLSKA SP. Z O.O. z siedzibą w Krakowie. Twoje dane osobowe wykorzystamy w celu oddzwonienia lub odpisania, aby odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Dane będziemy przetwarzać zgodnie z Polityką prywatności. Zaznacz poniższą zgodę, jeśli chcesz otrzymywać od nas promocje, newsletter. Twoje dane będziemy wtedy przetwarzać także w celach marketingowych. Zgodę możesz wycofać w dowolnej chwili pisząc na adres biuro@solidexpert.com

  Strona solidexpert.com zbiera dane użytkownika, personalizuje działania marketingowe z pomocą internetowych plików Cookies. Dowiedz się więcej