ElectrodeWorks - SOLIDEXPERT

ElectrodeWorks jest całkowicie zintegrowanym z SOLIDWORKS, łatwym w użyciu oraz wydajnym rozwiązaniem do tworzenia elektrod. Prowadzi użytkownika przez cały proces projektowania elektrod wraz z utworzeniem automatycznie dokumentacji produkcyjnej oraz plików obróbczych potrzebnych dla narzędziowni.

O programie

ElectrodeWorks jest całkowicie zintegrowanym z SOLIDWORKS, łatwym w użyciu oraz wydajnym rozwiązaniem do tworzenia elektrod. Prowadzi użytkownika przez cały proces projektowania elektrod wraz z utworzeniem automatycznie dokumentacji produkcyjnej oraz plików obróbczych potrzebnych dla narzędziowni. Pozwala wykorzystać wbudowaną bibliotekę z możliwością wprowadzenia zmian zawartych elementów i dostępnych ustawień. Szybkość działań w zakresie tworzenia elektrody oraz możliwość modyfikacji jej parametrów związana jest z intuicyjną technologią, na której oparty jest ElectrodeWorks. Wszelkie kolizje elektrody z elementem są natychmiastowo wychwycone, co pozwala monitorować każdy etap konstrukcji naszego projektu.

Z ElectrodeWorks dane mogą być wyprowadzane jako pliki Excel z informacjami o procesie EDM, dane preprocesora EDM oraz rysunki produkcyjne. Technologia formułowana jest za pomocą specjalnego okna dialogowego, które definiuje materiał i pozwala wybrać z wbudowanych standardów wykończenia powierzchni. Natomiast w SOLIDWORKS drzewo operacji jest automatycznie rozbudowywane podczas wykonywanych działań w projekcie elektrody – pojawiają się nowe komponenty, operacje oraz wszelkie dodatkowe szkice i płaszczyzny. Istnieje również możliwość zapisu ruchu elektrody w formie animacji.

Cechy programu:

 • Wbudowana biblioteka elektrod wraz z uchwytami
 • Automatyczne generowanie rysunków oraz plików obróbczych
 • Integracja z SOLIDWORKS i dynamiczna przebudowa
 • Zaawansowana funkcja modelowania powierzchni
 • Wykrywanie kolizji elektroda-detal
Wymagania sprzętowe:

 • System Windows® 7 lub 10 ( 64-bitowy)
 • 16 GB RAM (minimum)
 • Procesor Intel lub ADM

 

Korzyści

Przez ostatnie 19 lat SOLIDEXPERT jako autoryzowany dystrybutor SOLIDWORKS wdrożył ponad 9.000 licencji CAD 3D u ponad 2.500 klientów. Liczne wyróżnienia jak Elite AE, gwarantują doskonałą obsługę, profesjonalne doradztwo oraz korzystne ceny!

 

Zalety programu ElectrodeWorks:

Szerokie zastosowanie

Rozwiązanie wykorzystasz dla form wtryskowych do tworzyw sztucznych, form odlewniczych oraz matryc. Powierzchnie obrobione uzyskują kształt odzwierciedlający kształt elektrody.

Integracja i intuicyjny interfejs

Użytkownik w łatwy sposób może wykorzystać inteligentną funkcjonalność i parametryczność oprogramowania. Program cechuje asocjatywność geometrii.

Automatyczna dokumentacja

Szybkie generowanie dokumentacji dla narzędziowni, rysunki produkcyjne dostępne po utworzeniu elektrody.

Rozbudowana biblioteka

Przygotowane szablony elektrod i uchwytów pozwalają swobodnie manewrować danymi podczas tworzenia projektu.

Kontrola kątów pochyleń

Automatyczne przedłużanie i kontrola katów pochyleń obrabianych powierzchni.

Wybrane funkcje

Dodaj elektrodę

Zaawansowana technologia umożliwia automatyczne tworzenie elektrody w wybranych obszarach wraz z uchwytami wykorzystując dostępną bibliotekę elementów. Pełną realizację gwarantuje rozbudowane menu, gdzie użytkownik uzupełnia dane nt. pozycji elektrody, kierunku działania, obszaru palenia i parametrów wielkościowych, odsunięcia czy typu naroży. Wszelkie wprowadzone parametry pozwalają na odpowiednie ułożenie i orientację elektrody. Praca odbywa się w trybie złożenia, choć opcja może być aktywowana z pliku części lub złożenia.

Dodaj odsunięcie

Poprzez zintegrowaną funkcjonalność cięcia bryłowego utworzyć można styczne, normalne lub pochyłe odsunięcie od powierzchni styku elektroda/część.

Szczelina iskry

Celem jest utworzenie geometrycznego przesunięcia na elektrodzie symulującego odstęp powstały w wyniku iskier. Można utworzyć kilka szczelin dla jednej elektrody.

Rysunki elektrody

Automatycznie tworzy dokumentację techniczną wybranej elektrody. Można wskazać typ rysunku: rysunek produkcyjny i rysunek EDM, co pozwali otrzymać kompletną dokumentację wraz z procesem wypalania EDM.

Ustawienia projektu

To zbiór ogólnych danych na temat utworzonych elektrod w otwartym projekcie.

Kopiuj elektrodę

Pozwala na automatyczne kopiowanie elektrody wraz z jej właściwościami. Do użytku jest podgląd graficzny i możliwość wyboru dodatkowych powierzchni.

Utwórz powierzchnię

Opcja pozwala stworzyć powierzchnię o oryginalnej geometrii, którą następnie możemy użyć do budowy elektrody. Dzięki automatycznym procedurom w niedługim czasie użytkownik otrzymuje zaawansowane narzędzie do pracy.

Wideo

 

formularz kontaktowy

  Polecane produkty

  SOLIDWORKS Plastics

  SOLIDWORKS Plastics

  MoldWorks

  MoldWorks

  SplitWorks

  SplitWorks

  zaufali nam

  Faq

  Chcesz dowiedzieć się więcej?
  Masz pytania? Sprawdź nasze FAQ

  Sprawdź